Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Могат ли да смятат .... ?

Публикувано от nacheff 
Re: Могат ли да смятат .... ?
05-03-2007 - 10:29:12
Plovdiv,

Благодаря за инфото, поздрави от мен smiling smiley Наистина отдавна не съм ходила в онзи район, но имам представа за къде става въпрос - близо до двете езикови гимназии. Вероятно вече е доста различно от моите спомени.

4ovek, там минава старият път за София, по моите спомени бяха селскостопански земи. Така че вероятно си прав за смяната на статута. Но доколкото разбирам, тези земи са реституирани и са продавани като частни имоти на израелците, като смяната на статута е оставена на инвеститора.
Re: Могат ли да смятат .... ?
05-03-2007 - 10:33:00
Nacheff,

Такива данни нямам, ама ти пак сложи пръста в раната smiling smiley Кажи ми, като всички (чужди) инвеститори вкупом реват от цените на терените, ЗАЩО ГИ КУПУВАТ? Как ще им се вържат сметките тогава? И ако купуват на тези "непоносими цени", какво очакват за в бъдеще - не е логично да очакват спад в цените, иначе щяха да изчакат с покупката.
Re: Могат ли да смятат .... ?
05-03-2007 - 12:35:18
Joan,
Ама и ти бъркаш в раната още по-умело то мене ! :-))))
Би било нереалистично да приемем, че "хората" с големите пари не могат да смятат. Поради това и въпреки известни особености по-скоро можем да считаме, че могат да смятат, но сметката е сложна и са прави поне в няколко плоскости :-)))

Определено има неща, които не знаем. Сред тях, обаче, не присъства една хипотеза за скорошна и рязка корекция на цените надолу. Просто не се връзка от днешна гледна точка. (Тук субективните ни оценки и желания не играят).

Ти все ме приканваш да кажа някакво мнение - защо става така ! Обяснения има много. Едно от тях (не е точно мое), че хиените са надушили (чули) за бъдещо и възможно влизане в Бг на инвеститори от А групата. Тези сегашните, които така щедро размахват проекти за милиони все пак не са от А групата.
Затруднявам се да спомена някакви конкретни имена и проекти, но факт е, че в определени финансови кръгове се работи при някакви строго рамкирани правила (и доста консервативни) и Бг по разни причини не е попадала в полезрението на големите до тоиз момент.
Ако това се промени ...... !

Това е хипотеза с привкус на "ПРО".
Има и хипотези "КОНТРА".

Миналата седмица някъде рисуваха и сценарии, в които Бг беше потенциално застрашена от попадане в групата на "падналите ангели" - сложна и образна връзка.
Re: Могат ли да смятат .... ?
05-03-2007 - 16:05:10
Nacheff,

Четох го това за "падналите ангели" smiling smiley и за опасенията, че и БГ е от тях. Не знам дали е така. Ако прегрее икономиката..... Ами каквото за всички "паднали", това и за нас smiling smiley - то ако се вярва на онези писания, почти цяла ЦИЕ попада в тази категория - май без Унгария и Полша.

По съм склонна да приема хипотезата ти за "А групата". Ама ще видим....
Re: Могат ли да смятат .... ?
05-03-2007 - 18:07:23
"Тези сегашните, които така щедро размахват проекти за милиони все пак не са от А групата. "
100% съм съгласен - до момента инвестициите са дело или на треторазрядни инвеститори или са просто опипване на почвата. Войната тепърва предстои на територията на България. Инвестиция за 35млн. евро , която тук коментираме е едно опипване на почвата.
На мен ситуацията силно ми напомня на ситуацията в някоя колония отпреди столетия - първо идват малко войници, търговци, изследователи - туземците с копията (ние) сме добре приет съюзник - вместо да водим война ще си разменяме стоки, ако някое племе съвсем сгази лука, белите хора помагат на другите племена да се справят с него като използват остаряло въоръжение, напълно достатъчно за да се срази племето с копията. Това докато не се окаже, че има злато, скъпоцени камъни, виреят екзотични скъпи подправки.... Тогава се изсипват войници от всички империи, почват една война помежду си с оръжия, каквито не сме си и представяли. И изведнъж рабзбираме, че вече сме нежелани и за съюзници с нашите копия.
Re: Могат ли да смятат .... ?
05-03-2007 - 18:38:13
4ovek, мислех че си оптимист winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-05 18:38 от Boby.
Re: Могат ли да смятат .... ?
05-03-2007 - 18:59:07
Оптимист съм. Не виждам нищо песимистично в това, което съм написал.
Re: Могат ли да смятат .... ?
12-07-2007 - 13:35:20
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход