Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се формира цена на парцел за жилищно строителство

Публикувано от Chilio 
Re: Как се формира цена на парцел за жилищно строителство
05-02-2007 - 21:37:09
Aз мисля че си имал голям късмет, че някой не се е усетил и не се е възползвал от наивността ти и да го грабне на 120К. Сега вече си подготви домашното добре. А ако е за обезщетение, строителя не го мисли, той знае как да си гони интереса, ти гледай своя. Ориентирай се как върви пазара в района и си набележи стратегия как да се пазариш. Това че ти трябват 120К го забрави, трябва ти максимума, който можеш да изтискаш. Веднъж продаден, край, връщане назад няма.
Re: Как се формира цена на парцел за жилищно строителство
06-02-2007 - 08:44:41
При обезщетение може да получиш имоти доста над 200К евро. Да предположим,че се реализира пълното РЗП и вземем 20% (че да компенсираме пътя,тригълника и още неизвестни неща) - получава се 550 кв.м.
Ти при преговорите обаче трябва да разсъждаваш ето така - "ако дам при обезщетение ще получа 650 кв.м., по 750 евро в райна (завишаваш леко нещата), обаче тъй като ми трябват пари го давам за 200К сега, ако не можете да ми ги дадете аз ще искам обезщетение и ще продам на зелено едн част ..."
Теб не те интересува как излиза сметката на строителя. От гледна точка на строителя себестойността на обезщетението е цената , която трябва да плати. От твоя - пазарната стойност. Затова цената би следвало да е някъде между двете.
Re: Как се формира цена на парцел за жилищно строителство
08-02-2007 - 12:42:53
Chilio смея да се намеся във вашата дискусия.Аз съм от странта на строителя.Значи до колкот прочетох за въпросния парцел ще се опитам да ти дам няколко съвета.
1-во:Отстоянията при КК 15м са 5 м от страничните регулационни линии и 6 м от дъното.
2-ро:Дълбочината на застрояване е маx 14 м и от там на всеки следваш метър свиваш сградата с 30 см.
3-то:сградата ти може да е на улицата(строителната линия да съвпада с уличната регулационна линия )защото тя не е първи клас.Но проблема е че във ЗУТ имаш едно изискване че трябва минимум 15 м(колкото ти е висока сгр.) да имаш до съседната през улица.Предполагам че тая улица е 10 м значи ще влеазеш на 2.5 навътре,магазините ти ще са на улицата споко.
4-то:мисля че ще успееш да оползотвориш максималния Кинт и следователно ще получиш около 900x2.3=2070 РЗП
5-то:За това РЗП от 2100 м2 го сложи от 130 до 170 Е/м2 зависи къде ти се намира парцела(ако кажиш къде горе долу ще ти кажа и по точно).Получаваш цена в порядака на 315 000 Е(2100 по 150 Е).
Дано съм ти бил полезен-аз в момента съм на предварителен договор за един парцел в кръстова вада до черни връх така че ти го казвам съвсем искренно без да целя да те подвеждам и тем подобниsmiling smiley
Re: Как се формира цена на парцел за жилищно строителство
08-02-2007 - 14:13:40
radosfsf, Изключително много благодаря за разясненията.
Остава да дочакам скицата от общината и да действам! Пък вече каквото сабя покаже smiling smiley
Re: Как се формира цена на парцел за жилищно строителство
08-02-2007 - 18:58:20
Няма за какво-ако имаш въпроси питайsmiling smiley
Re: Как се формира цена на парцел за жилищно строителство
09-02-2007 - 14:47:52
Към дъно парцел при к.к. 15м. разстоянието между сградите е около 1,5*(15-2,5). Т.е. над 6м.някъде към 9.
Re: Как се формира цена на парцел за жилищно строителство
12-02-2007 - 09:13:58
Chilio хайде като вземеш скицата пиши .Може и да ме зайнтересува парцела нищо че сме взели вече.Пък предполагам че ти искаш да проучиш повечко оферти така че..smiling smileyЛек ден
Re: Как се формира цена на парцел за жилищно строителство
13-02-2007 - 14:18:31
Здравейте! Голямо търсене падна докато горе долу открия тема, близка до тази, която ме интересува. Някой наясно ли е как в общи линии вървят процентите от РЗП, които собственика на парцела търси от строителните предприемачи ?? Моля Ви, ако някой може да ми отговори ???
Re: Как се формира цена на парцел за жилищно строителство
13-02-2007 - 16:40:15
Абе с тая НАТУРА и новия ОУП на София към 10% вървятsmiling smiley
Re: Как се формира цена на парцел за жилищно строителство
18-02-2007 - 10:36:06
Здравейте моля за съвет, четрима собственици сме на имот в идеалния център на София
Района е в карето на улиците Одрин, Бул Стамболийски и Иван Иванов
интересуваме:
Като съм притежател на :
20/ 100 идеални части от дворно място 338 кв.м и жилищна сграда 35кв включена в дворното място.

Теренът е с разрешение за високо строителство - 7/ 8 етажа

Един строителен предприемач направи примерна скица на новият строеж :
Въпроса ми е , ако на всеки етаж има застроена площ 100 кв какво да поискам за да предоставя правото на строеж в/у имота.

Благодаря
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход