Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Joan, аз казах ли ти че точно обратното ще стане... smiling smiley

Публикувано от Boby 
Joan, аз казах ли ти че точно обратното ще стане... smiling smiley
01-12-2006 - 08:21:48
Моята прогноза беше, че за в бъдеще ако има флуктуации след стабилизиране на цените, ще се качват не новото строителство по престижни квартали, а панелките по крайните да падат, а точно обратното:
Надуват цените на панелките
Re: Joan, аз казах ли ти че точно обратното ще стане... smiling smiley
01-12-2006 - 10:36:55
Боби, не мислиш ли, че е крайно време да почнат да ни плащат хонорари като на експерти по движението на цените на жилищатаsmiling smiley
Re: Joan, аз казах ли ти че точно обратното ще стане... smiling smiley
01-12-2006 - 16:56:18
Boby,

Сори за късното включване, ами поздравления - познал си значи smiling smiley

Е, логика също има - панелните "джунгли" започват да ми се струват добре подредени и с много въздух и зеленина в сравнение с някои части на Лозенец (към Хладилника например или около Кемпински).

И има логика в това, че панелните са с по-добро разпределение от новите (според мен, а и не само явно smiling smiley, готови са (не им трепериш 2-3 години), а и плащаш все пак цена без идеални части (в общия случай).

Но все пак мисля, че няма да е задълго. При такива разлики между ново и панел в един и същи квартал (ако е вярно това от статията) ще се стигне до момент, в който никакви предимства на панелите няма да са достатъчни да ги продават с такава разлика.

Освен това, колкото повече расте средната цена в София, толкова повече търсене ще има на ниската цена. Което пък значи, че ниската цена ще се качва. Което пък значи, че средната пак ще расте. И така, до кога? smiling smiley
Re: Joan, аз казах ли ти че точно обратното ще стане... smiling smiley
12-12-2006 - 22:50:38
Извинете, тук наистина ли си мислите, че нормален човек ще сключи сделка при такава цена? Ако съм разбрал погрешно, простете, но ми се струва, че не отчитате интересите на платежоспособното търсене, които напоследък стават все по-взискателни. Това, че на някой му се е отворил парашута да си продаде панелката на 700 преди 2 месеца, не означава, че в момента всичко живо се е втурнало да купува панелки на 800, щото много ги е страх. Вие май сте оставили парашутите някъде зад вас или ако още не сте пригответе се за сериозно падане, защото няма да се отворят...:>

Само за сведение, аз лично купих миналата седмица ново строителство на 550Е, южен, комуникативен квартал. Както се казва, който търси живо, винаги ще намери жива и качествена оферта.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-12-12 22:51 от dr_snuggles.
Re: Joan, аз казах ли ти че точно обратното ще стане... smiling smiley
13-12-2006 - 07:12:35
Re: Joan, аз казах ли ти че точно обратното ще стане... smiling smiley
13-12-2006 - 11:50:12
Ха Ха
Балона се надува най-силно точно преди да се спука smiling smiley
Алчноста е лош съветник - препратка пирамидите от 94г.
Re: Joan, аз казах ли ти че точно обратното ще стане... smiling smiley
13-12-2006 - 12:14:59
Мисля, че скоро ще можеш и на 500 да си купиш с подобни показатели. Живея в кв. Витоша,недалеч от китайската стена на Феста на Симеоновско и ГМ-то, та там до кооперацията на Герджиковия парцел строи Вътков - в сайта му не можеш да я познаеш сградата... Та той се опитваше да продава на 1000 евро, само гаражите ги беше обявил по 20000 парчето. Сега на 700 с радост те пише клиент....
Изобщо, това което виждам е едно притеснение от неизвестността - новото гледат да го продадат, а старото-едно и двустайни не се задържат по офертите..
Луда работа!
Re: Joan, аз казах ли ти че точно обратното ще стане... smiling smiley
14-12-2006 - 11:27:45
Ама си купил. Защо не изчака цените да се сринат? И на 700, и на 1000 ще сключиш сделка като няма предложения на 550.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход