Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

E, не е истина!

Публикувано от StefanB 
Re: E, не е истина!
20-11-2006 - 11:50:39
Bonita,

РЗП не включва ли идеалните части (стълбища, общи коридори и пр.)? Ти защо ги прибавяш към 9900 РЗП на обекта?

Може би 4ovek или някой друг да ни осветли.

Така, както си смятал, печалбата е около 11 %, но все пак зависи от себестойността на кв.м. (дали е 380). Много и малко са относителни понятия....
Re: E, не е истина!
20-11-2006 - 14:31:17
Joan,

чист българин е купувачът, софиянец, доколкото разбрах понастоящем живее в собствен апартамент в Люлин и просто иска да си купи още едно жилище, или да инвестира пари... не зная, пък и негова работа. Стана ми смешно, като попита дали може да се разплатим в левове, викам, естествено, аз в евро още никъде не мога нищо да платя в тая държава, защо ти да купуваш а аз да продавам евра...
Състоянието не е като съвсем да не го интересува, т.к. не му хареса, като тъст ми каза, че ще си вземе бойлера, гардероба, печката и т.н. нетрайно закрепени мебели, просто на първо време ще му вършат работа в новия апартамент, е ясно, че най-добре ново, но всичко е до възможности...
Re: E, не е истина!
20-11-2006 - 16:10:05
Нищо не бърка. При 35% обещетение означава, че към 54% се увеличава себестойността. Т.е. дори да е двойна разликата между себестойност (на самото сторителство) и продажна цена се получава, че печалбата е малко над 20%.
Анонимен потребител
Re: E, не е истина!
20-11-2006 - 16:25:48
абе то по тези сметки излиза че инвеститорът печели 550К, а собственика получава 3400 * 380 * 1.16 = 1 500К по цени на строителя, а по пазарни 2 500К - 3 000К (защото неговите били топ)

Тебе 4ovek, това не те ли притеснява и не е ли по добре да се строи в "полето" срещу 10-15% обезщетение приемерно?
Re: E, не е истина!
20-11-2006 - 16:30:45
С други думи дали го притеснява че собственика на земята ще спечели повече от него? Какво е това мислене тип зрял соц? smiling smiley
Re: E, не е истина!
20-11-2006 - 17:09:43
Мен ме притеснява не толкова, че печелят повече от мен, а това, че се държат все едно си им длъжен. И затова 35% - ама друг път. ЩЕ си строя на места, където е по-малко и ще сключвам договори с хора, които заслужават да спечелят.
Лошо са ме възпитали , иначе най-справедливото нещо, което трябва да направя е да сключа договор и после да ги изнудвам аз. Или сваляте процента общетение - или ще видите завършена сграда през крив макаронsmiling smiley
Re: E, не е истина!
20-11-2006 - 17:37:48
Боби , а според теб, човек, който ще спечели от сделката 1,5млн. евро как би следвало да се държи?
Re: E, не е истина!
20-11-2006 - 17:48:51
Не разбрах въпроса? Може би имаш предвид, че не се държи "подобаващо" за да спечели толкова. Ако е случаен човек, просто спечелил от реституция, той и така е уязвим, сам посочи някои варианти smiling smiley. Но ако е някоя акула, заложила като е изкупила земя по-евтино (или предишни години или с някакви схеми)? Той ще иска лъвския дял защото дефицитна е земята, а не строителните фирми и ще го получи.
Re: E, не е истина!
20-11-2006 - 18:36:12
Много добре си го разбрал. В интерес на истината най-лесно се работи с хората, които са купили парцел с цел спекула . И може да се изненадаш, но те ти оставят повече печалба отколкото другите.
Re: E, не е истина!
23-03-2007 - 10:27:03
Така. Преди 10 дена беше сключен предварителен договор на цена 105 000 евро, без ангажимент за довършване. Като се приспадне някаква комисиона за брокера, явно целта за 103 000 евро може да се смята за постигната. smiling smiley Да припомня - тристаен 85 квадрата ново строителство (103 квадрата с общи части) на Костенски водопад в Гоце Делчев, непоследен етаж, Акт 16 от лятото миналата година. След разни чужденци дето се навъртаха, го купи българин.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход