Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топ локации?

Публикувано от elfi30 
Топ локации?
22-10-2006 - 00:38:25
Здравейте,

виждам, че дискусията за ценовия балон се вихри със страшна сила. По-скоро като интересен факт искам да ви кажа за следния имот:

От известно време в кв.Иван Вазов, на бул. Витоша /все топ места, нали така/ ПОД магазин Фантастико се продава един магазин. И понеже съм любознателна, звъннах на обявения телефон, за да си информирам за цената и другите разни параметри. Оказва се, значи, че за магазина, който се намира под кота 0 - т.е. под нивото на тротоара, с достъп по хлъзгави вити стълби искат Е 220 К.
-Колко кв.м. е? - питам аз учтиво.
-90 - ми отговарят.
-А каква част от тях е търговската площ, извинете?
-Ами, 10 кв. са общи части, 10 кв. са WC и склад, търговската площ е 70 кв.

Така. Обаче аз съм влизала в този магазин преди да го облепят с вестници и да го обявят за продажба и търговската му площ не е повече от 50 кв., ако ще човек да мери с три рулетки, два дърводелски метъра и лазарен метър.

Значи, официално 90кв. са 220 К = 2444 Е/кв.

А реалната търговска площ е ~ 50кв. за 220К = 4400 Е/кв.

Тези всичките факти породиха в мен редица въпроси, част от които
За колко време би могло да се възвърне подобна инвестиция?
Не е ли лудост такава цена при предвидения спад на имотите?
Това наистина ли ТОП локация и в такъв случай за нея важи ли предвидения спад?
Търговските имоти дали да ги третираме по същия начин като жилищните площи и не е ли реално, когато говорим за предстоящи промени на цените да сме много прецизни в уточняването на цените на кои имоти става дума?

Ще ми е много интресно да чуя мнението ви!
Поздрави,
Елфи
Re: Топ локации?
23-10-2006 - 12:50:09

Така като гледам, тук се обръща внимание на единствено на теми, в които пишещите да се изтъкнат колко са знаещи, осведомени и имотно обогатени.

Явно разсъжденията относно по-специфични въпроси не са интересни, нали?
Re: Топ локации?
23-10-2006 - 13:26:06
avatar
Може би пишещите не искат да говорят пенкелер.Това не ти ли е минало през ум? confused smiley
Re: Топ локации?
23-10-2006 - 22:25:27
Какво значи "пенкелер" ?
Re: Топ локации?
24-10-2006 - 09:48:42
Нарицателна народна дума за "лекарство за всичко". Използва се и за "човек, който знае и разбира от всичко".
Re: Топ локации?
24-10-2006 - 10:10:05
Май е пенкилер. От pain killer.
Re: Топ локации?
24-10-2006 - 11:23:27
Цитат:
[За колко време би могло да се възвърне подобна инвестиция?
Не е ли лудост такава цена при предвидения спад на имотите?
Това наистина ли ТОП локация и в такъв случай за нея важи ли предвидения спад?
Търговските имоти дали да ги третираме по същия начин като жилищните площи и не е ли реално, когато говорим за предстоящи промени на цените да сме много прецизни в уточняването на цените на кои имоти става дума?
quote]

Ако се поровиш назад в темите ще видиш че за всеки един от поставените от теб въпроси е разсъждавано май повече дори от разумното... Така че не си прав(а) с изводите..., просто отвори темите.
Re: Топ локации?
25-10-2006 - 11:31:00
Значи правилно съм разбрала - тук се говори пенкелер - само по принцип.
Аз давам конкретен пример, но той не се коментира.
Назад в темите съм чела, но не намирам конкретика, а общи положения. Естествено, разбирам, че конкретиката струва скъпо и трябва да се коментира от тесни специалисти /то затова и струва скъпо/. Но тук всички са анонимни - т.е. като нищо може еднин 16 годишен тийнейджър да се изкаже конкретно с мнението си и то да бъде оценено като съдържание без да се взима предвид характеристиката на пишещия.
Моите въпроси са леко реторични - такава инвестиция за разумен срок може да се избие само ако се перат пари. Или ако вложението не се прави с цел избиване, а влагане.
Цената е висока, дори и да не спаднат цените /което е моето мнение по принцип/, камо ли отнесена до предвидения спад.
А локацията щеше да е "топ", ако беше на нивото на тротоара, а не в мазето.
Quote

Търговските имоти дали да ги третираме по същия начин като жилищните площи и не е ли реално, когато говорим за предстоящи промени на цените да сме много прецизни в уточняването на цените на кои имоти става дума?
този въпрос се отнася до говоренето пенкелер, нали
smiling smiley
Re: Топ локации?
25-10-2006 - 12:24:22
НЕ мога да разбера защо искаш коментар при положение, че въпросите са риторичниsmiling smiley
Колкото до това дали търговските площи имат нещо общо с жилищните - естествено, че нямат. ТЕ задължително трябва да носят печалба, т.е. никой не може така да си каже дали цената е висока или не.
Ако въпроса ти беше - има ли някой идея какво може да се направи за да може да е изгодна покупката на такъв имот - ето това е конкретен въпрос. И ще ти отговоря - нямам абсолютно никаква идея как със законен бизнес може да се постигне разумна печалба. Това не значи, не НИКОЙ не може да има идея.
Re: Топ локации?
25-10-2006 - 13:10:46
Благодаря ти, Човек, за разумния отговор. Защото моите реторични за МЕН въпроси, събудиха в теб друга гледна точка, ти я сподели и ме накара да се замисля за тези ми въпроси и да успея да ги видя от друг ъгъл. Значи - направихме си дискусия smiling smiley
т.е. ако една покупка на недвижим търговски имот изглежда неизгодна, а целта на търговските имоти е от тях да се инкасират печалби, то
1. дали аз/ние не виждаме изгода, която съществува
2. продавачите не са адекватни /не знаят какво искат, както гласи една от темите тук/
3. Цените на този тип имоти се калкулират на някаква база, която не отговаря на възможностите за възвращаемост.
Защото ако някой иска да си купи неоправдано скъп имот за лично ползване, просто защото може да си го позволи и точно този имот му харесва и цената не го интересува особено, то за търговските имоти такава покупка би била неоправдана.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход