Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?

Публикувано от vania81 
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
25-07-2008 - 16:46:23
Значи сега - кой е прав за 5 % от БВП - аз или ти smiling smiley

После кои инвестиции, не разбрах - чуждите вероятно имаш предвид. Което е съвсем друг показател. Чужди инвестиции равно ли е на БВП, според теб?

После тук си говорим за жилища основно. Инвестиции в промишлени и офис сгради са свъвсем друга бира. Трябва ли да ти обяснявам разликата? Занеш ли какъв е делът на едните и на другите в общите инвестиции - тоест, колко от чуждите инвестиции в строитеслвото са за жилища и колко - промишлени, търговски и офис сгради?

После ти казах, че трябва да зная в строителството (а като омеша и в инвестициите) какъв е делът на това по морето, после трябва да зная тези по морето мръсни пари ли са, на зелено ли са (тоест пари на купувача) или кредити.

Изобщо че си хитър, си хитър, ама направо каша направи тука winking smiley

Бе ти да не си журналист?! smiling smiley






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-25 16:49 от Joan.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
25-07-2008 - 17:07:18
Нищо не пречат, ама все пак дай да довършим БВП-то първо, пък после да захванем тях smiling smiley

Значи - в БВП-то за 2005 си е така - 5 % строителство

Нещо не схванах - как така хем е 5 %, хем е 8 % - какви данни гледаш ?

После колко от него е жилищно? После колко от него е по морето? После колко от него е с кредит, а не е кеш (пари от наркотици, примерно) или на зелено? Има един куп подмножества на това множество в различни разрези. А данни няма.

По чисто косвени признаци ('щото данни няма) си мисля, че това по морето не може да "обърне колата" (само за себе си). Даже повече ще повлияе глобалната финансова криза, отколкото то, според мен. Ще плащаме на янките сметката, това е положението.

Ами аз те бия - щото съм Собственик ПЪК! winking smiley Пък ти си мижав държавен чиновник :} :} :}
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
25-07-2008 - 17:10:45
Julius Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Ама като гледам ръста на индустрията (в която
> влиза и строителството) - делът му ще да е
> двуцифрен вече!
>
>
>
> Редактирано 3 пъти, последният път 07/25/08
> 05:04PM от Julius.


Ей, не с такива хватки - журналистически smiling smiley Не си познал smiling smiley

Строителството заема 18 % от БДС на целия сектор индустрия (2005), и не е ясно колко от него е жилищно. И не е ясно до 2007 как са се менили тези пропорции.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-25 17:16 от Joan.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
25-07-2008 - 17:15:15
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> 5% е делът САМО на жилищното строителство!
>
> Чиновник, чиновник, ама държавен...
>
> То и Сергей Станишев се явява един вид такъв!


Т'ва пък откъде го измъкна?! Няма такова нещо - делът на ЦЕЛИЯТ сектор строителство в БВП за 2005 е 5 %, а в БДС - 5,8 % - виж годишника на НСИ

Освен това няма логика нежилищното строителство да е 2 пъти по малко от жилищното - щото там влизат промишлени, търговски (молове, хипермаркети), хотели, офис сгради, и те знаеш колко струват в сравннеие с жилищните проекти.

Къде гледаш данни, бе човек?

Е, кво, със Станишев ли искаш да ме впечатлиш сега?! :} И той мижав държавен чиновник :}
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
25-07-2008 - 17:16:31
Аз понеже съм малко параноик ще питам нещо Джулиус и Джоан.....

Има ли статитика
Колко процента от търговията на едро обхващат строителните материали?
Колко процента от търговията на дребно са стоки за дома - мебел, обзавеждане и други?
Каква част от транспортният сектор обслужва строителството?
И какъв е процентът на услугите към него - брокерски, юридически и др

То е лесно да кажеш 5% или 8% е строителството от БВП като позовеш на някоя статистика.....


Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
25-07-2008 - 17:30:36
Параноика - ти да не си фен на Асенчо, а? winking smiley

По принцип си прав, че в една икономическа система нещата са взаимосвързани. Целта е да измерим количествено връзките и влиянията, за да знаем точно това, което питаш smiling smiley

Та, по 1)

Сектор "Търговия, ремонт на автомобили, лични вещи и стоки за домакинството" (всичкото туй накуп) заема 8,2 % от БДС. Ти си напарви сметката от него колко е само търговията, и колко от нея е само със строителни материали winking smiley

От горните стоки за домакинството - нали не смяташ, че хората, които не купуват жилища, не си подменят мебелите и уредите в дома?

Целият транспорт заема 7,3 % от БДС, а колко от него обслужва строитеството, идея си нямам smiling smiley

за услугите нали вече казахме по-горе -

Операции с недв имоти и бизнес услуги (без условна рента на жилищата, заемани от собствениците им ) - 5,8 % в БДС - ама колко от тях са бизнес услуги и колко недв. имоти - пак не зная smiling smiley

Да не говорим, че за момента говорим не за цялото строителство, не само за жилищното стоителство, не само за жилищното строителство по морето, ами само за жилищното строителство по морето, което е с кредит (тоест не е на зелено и не е с парни пари). Не ми се вярва от този храст да изскочи заека, които ти трябва winking smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
25-07-2008 - 17:32:46
Julius

Гледай сега - мой познат има самосвал. И кара разни работи по и от строежите. Е той къде дава БВП? В транспорта, услугите или в строителството? Май не е в строителството ама ако няма строежи и той го закъсва. Нъл тъй ?
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
25-07-2008 - 17:36:37
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Откъде да знам!
>
> 2007:
>
> БВП: 56 519 818 хил.лв.
> Индустрия: 14 985 498 хил. лв.
>
> Индустрията е 26.5% от БВП... (какъв е % на
> строителството тук?)

>
> А тези 10 млрд. лв. корективи!?
>
> п.с.
> Постинга е към Джоан...
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 07/25/08
> 05:21PM от Julius.

През 2005 е бил 18 % в БДС на индустрията - ако приемем същия сега, занчи строителството (общо жилищно и нежилищно) е 2697390 лева или 4,77 % от БВП

Корективите са:

Косвено зимерени услуги на финансови посредници (с (-)
Мита върху вноса
Нето данъци върху продуктите
ДДС (най-големият) - 80 % дял в общата сума на корективите.

Така пише в годишника на НСИ smiling smiley






Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-25 17:38 от Joan.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
25-07-2008 - 17:41:16
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Ами ще го закъся я! Те нещата са свързани - нали
> това казвам - по веригата (теорията на т.нар.
> концентрични кръгове) затрудненията се
> разпространяват!
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 07/25/08
> 05:38PM от Julius.

да де, ама нали знаеш - голям камък прави големи кръгове, малък - едва едва гръгчета

Нещата са взаимосвързани, въпросът е С КОЛКО! Тоест, колко е голям камъкът "жилищно строитеслтво по морето с кредити", за да предвидим какви кръгове ще предизвика.

Никои от горните данни не показват да е достатъчно голям, з ада предивзика сериозни кръгове smiling smiley Така мисля аз. Ще поживеем, ще видим......


Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
25-07-2008 - 17:42:56
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Joan, няма как да приемем че е същия % и сега... и
> с просто око се забелязва.
>
> Хубаво е разбира се данните да се видят, но все
> пак!


Еми намери го де колко е smiling smiley- аз давам това, което имам като данни.

Ти хем нямаш данни, хем пискаш, че моите били стари - почакай 2 годинки и ще знаеш колко е за 2007 :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход