Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

може ли да има сделка без брокер?

Публикувано от HarryPotter 
Re: може ли да има сделка без брокер?
07-09-2016 - 09:33:53
Сделката ще се състои на 13 септември в Балчик. Всички документи ще са оформени от нотариуса. Да видим дали сделка може да има без брокер и дори без адвокат. Аз мисля, че може.
Re: може ли да има сделка без брокер?
07-09-2016 - 20:43:57
може .даже по-лесно става
Re: може ли да има сделка без брокер?
08-09-2016 - 02:36:36
всъщност брокитата в БГ-стан имат една важна функция, а именно да показват и доказват колко са некомпетентни, досадни и никому ненужни.
Re: може ли да има сделка без брокер?
26-09-2016 - 14:59:39
Покупката на вилата в Албена е вече факт. Отидохме с продавача в Балчик при нотариуса, подписахме договора за покупко-продажба, след това отидохме в банката, прехвърлих уговорената сума на сметката на продавача, върнахме се при нотариуса и нотариалният акт беше готов на следващият ден. Продавача ми показа как се подготвя вилата за зимния период, взе си останалият багаж и ни остави вилата готова за ползване, ние се нанесохме и следобеда отидохме на плаж. В следващите дни, отидох да поддам данъчна декларация в общината, прехвърлих партидите за водата и тока и прехвърлих СОД към друга фирма. Телевизията, нета и телефона още си действат, но скоро ще разкарам Виваком и може би Булсатком. Та това беше цялата работа. Нито брокер, нито дори адвокат беше нужен. Цялата работа свърши нотариуса, който дори за удостоверението за тежести се беше погрижил.

Ако в сделката имаше брокер: 1. Щеше да има ненужни разходи. 2. Щеше да има куп неразбории. 3. Щеше да има пропиляно ценно време. 4. Нямаше да бъде свършена никаква работа от пльокито. 5. Най-вероятно сделката щеше да пропадне.

Извод: Брокитата-паразити отдавна са ненужни!
Re: може ли да има сделка без брокер?
29-09-2016 - 12:12:42
Отдавна не съм писал във форума, но може и сделка без брокер. Правено е.
Обаче използвам темата да се ожаля.
Продавам нещо си - налазиха ме брокери. Чат пат някой оглед.
До тук нищо.
Обаче един брокер ми звънна и доста напористо ми обясни че нещото си може да го продаде в рамките на месец два.
Сътветно клъвнах, подписах някакъв договор, но само аз, от другата страна няма подпис. Питах го кога ще ми даде и на мен договор - требвало шеф да подпише.
И така вече месец - нямам мой екземпляр от договора, няма огледи, няма нищо.
Поне снимах това което подписах та го имам на снимков файл.
Та това е - съвети как бихте постъпили нататък.
Re: може ли да има сделка без брокер?
29-09-2016 - 16:07:58
бих прочел какво съм подписал
Re: може ли да има сделка без брокер?
30-09-2016 - 12:55:33
Няма какво да се притесняваш. Продавай си имота и толкоз. Ако си го продадеш и се появи кърлежа отнякъде с някакви претенции, просто му биеш як шут в гъза. И това да ти е за урок: Повече с кърлежи не се занимавай!


Quote
dikobraz
Отдавна не съм писал във форума, но може и сделка без брокер. Правено е.
Обаче използвам темата да се ожаля.
Продавам нещо си - налазиха ме брокери. Чат пат някой оглед.
До тук нищо.
Обаче един брокер ми звънна и доста напористо ми обясни че нещото си може да го продаде в рамките на месец два.
Сътветно клъвнах, подписах някакъв договор, но само аз, от другата страна няма подпис. Питах го кога ще ми даде и на мен договор - требвало шеф да подпише.
И така вече месец - нямам мой екземпляр от договора, няма огледи, няма нищо.
Поне снимах това което подписах та го имам на снимков файл.
Та това е - съвети как бихте постъпили нататък.
Re: може ли да има сделка без брокер?
30-09-2016 - 20:41:51
голем си будала
Re: може ли да има сделка без брокер?
01-10-2016 - 17:14:59
Quote
HarryPotter

Извод: Брокитата-паразити отдавна са ненужни!

Че кой те кара да ползваш брокер ?? Пищиш, сякаш брокер те е хванал за таша...те.Като искаш ползваш, като не искаш не ползваш. В тоя ред на нещата що не си прокопаеш кладенец на двора да се освободиш от ВиК ?
Re: може ли да има сделка без брокер?
03-10-2016 - 12:43:47
Quote
PER0
Quote
HarryPotter

Извод: Брокитата-паразити отдавна са ненужни!

Че кой те кара да ползваш брокер ?? Пищиш, сякаш брокер те е хванал за таша...те.Като искаш ползваш, като не искаш не ползваш. В тоя ред на нещата що не си прокопаеш кладенец на двора да се освободиш от ВиК ?


Имам кладенец, така, че ако ми писне от ВиК може и да ги отвея. Малко оставаше и на енергопро да ги разкарам, една автономна фотоволтаична инсталация и са аут. Аз брокери не ползвам, но както е писал човека по-горе те са нахални и си пъхат гагите където никой не ги кани. Затова шут в брокерския гъз!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход