Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

може ли да има сделка без брокер?

Публикувано от HarryPotter 
може ли да има сделка без брокер?
01-09-2016 - 15:56:28
В момента съм в процес по закупуване на имот. запознахмесе с продавача, чрез съседите му. Той не беше обявил имота за продажба през агенция. Огледа и "пазарлъците" (слагам ги в кавички защото реално нямаше такива) станаха за около 10 минути. И това беше, разменихме си с продавача телефоните и сега действаме по документите. Няма брокер, няма предварителен договор, няма стоп капаро, няма простотии, просто си стиснахме ръцете с продавача и действаме в посока сделка при нотариус. Това е. Сами решавайте дали ви трябва брокер когато купувате или продавате имот. Аз лично никога не бих дал дори стотинка на брокер за да ми се пречка в краката... и доколкото виждам все повече са така като мене, краят на паразитите наближава с всеки изминал ден.

П.С. Чувството, че са спестени 6 хиляди евро от комисион е невероятно и се надявам все повече купувачи и продавачи да го изпитат. На паразитите мястото е пред бюрата по труда или пред боклукчийските кофи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-09-01 17:11 от HarryPotter.
Re: може ли да има сделка без брокер?
01-09-2016 - 17:49:41
На паразитите мястото е пред бюрата по труда или пред боклукчийските кофи.
-----------------------------
Ауууууууууу, ама ти си голям тарикат , пореден имот купуваш и то все без брокери, браво моето момче, продължавай, мечтите са безплатни, а ако слушкаш, наесен може и да го сънуваш !
Re: може ли да има сделка без брокер?
02-09-2016 - 09:37:15
Гусин Потър ЗДРАВЕЙТЕ ! Изглежда, че Вие имате някаква фобия от брокери, която не е лекувана с времето, и сега виждаме че се влошава ! Вземете мерки !! Дали Вие купувате с брокер или не си е Ваша работа и никой не го е... е. Все пак това е форум за цените, дайте инфо за имота който закупувате, Топ Локейшън ?, 149 Е/м2 ?
Re: може ли да има сделка без брокер?
02-09-2016 - 09:52:06
Купувам една вила в Албена вилна зона Златна Рибка, съвсем до морето. Изгледа към морето и Албена е много красив сутрин и вечер. Мястото е 550м2, къщата е с 3 спални, кухня и голяма дневна с камина, с 2 паркоместа, състоянието на имота е отлично, нямам работа. Купувам вилата напълно оборудвана и обзаведена с изсключение на една миялна машина и един климатик които трябва да се сложат. Сделката ще е някъде около 15 септември, след това отивам да си занеса дрехи и неща там, края на октомври ще я зазимя и после пак в началото на май ще я подготвя за лятно ползване. Цената - 50К евро. Фобия от брокери нямам, понеже до момента винаги ми се отдава да не се занимавам с подобни креватни агенции. Само веднъж съм имал вземане-даване с агенция Remax в Гърция.
По горе реагиралия креватен брокер едва ли ще има куража да сключи облог. Аз съм готов да го заведа до Балчик когато ще се подписва нотариално прехвърлянето. На него му се струва невероятно, че има сделки без участието на посредници. Е има и при това много, и стават все повече.

Quote
PER0
Гусин Потър ЗДРАВЕЙТЕ ! Изглежда, че Вие имате някаква фобия от брокери, която не е лекувана с времето, и сега виждаме че се влошава ! Вземете мерки !! Дали Вие купувате с брокер или не си е Ваша работа и никой не го е... е. Все пак това е форум за цените, дайте инфо за имота който закупувате, Топ Локейшън ?, 149 Е/м2 ?
Re: може ли да има сделка без брокер?
02-09-2016 - 10:00:25
И щяхте да платите 6000Е комисион за 50 000Е сделка ?? Уау, че тва са 12 % ! Де ги намирате тия брокери с 12-те % ??
Re: може ли да има сделка без брокер?
02-09-2016 - 10:12:31
имах предвид 6000 лева, а 6000 лева са по 3% комисион от продавач и купувач, както си прави сметките горереагиралият креватен брокер.

Quote
PER0
И щяхте да платите 6000Е комисион за 50 000Е сделка ?? Уау, че тва са 12 % ! Де ги намирате тия брокери с 12-те % ??
Re: може ли да има сделка без брокер?
02-09-2016 - 13:29:54
Quote
HarryPotter
края на октомври ще я зазимя и после пак в началото на май ще я подготвя за лятно ползване

И я "подпри" да не вземе да отплава в морето.

[www.standartnews.com]

video: [www.vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-09-02 13:35 от Щиpлиц.
Re: може ли да има сделка без брокер?
02-09-2016 - 14:08:43
Това го видях на място. Тази падналата къща здраво е строена. Дори напукани прозорци нямаше. Доколкото видях и разбрах, проблема е станал вследствие на човешка глупост а не е природно свлачище. Района там е свлачищен, и наистина трябва да се внимава какво и КЪДЕ да се купува. Но пък иначе района е разкошен, пък и аз купувайки вилата няма да остана без хляб на масата. Купувам за собствено удоволствие, а не с инвестиционна цел.


Quote
Щиpлиц
Quote
HarryPotter
края на октомври ще я зазимя и после пак в началото на май ще я подготвя за лятно ползване

И я "подпри" да не вземе да отплава в морето.

[www.standartnews.com]

video: [www.vbox7.com]
Re: може ли да има сделка без брокер?
02-09-2016 - 14:32:49
Аз да те предупредя, пък ти си имаш глава на рамете - преценяваш си.

Лошото на тези свлачищни райони е, че една къща да не е направена като хората и може да "помете" всички надолу.
Re: може ли да има сделка без брокер?
02-09-2016 - 17:08:20
е как може да не я купиш през брокерица бре, щеше да ти каже разпределението, да ти обясни, че е топ лукс и още двама в момента имат огледи и предстоящо наддаване за цената ...ама щом искаш, купувай на свой риск.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход