Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Останаха ли живи брокери?

Публикувано от HarryPotter 
Re: Останаха ли живи брокери?
20-08-2016 - 20:09:28
кое по-точно имаш предвид дет съм казал
Re: Останаха ли живи брокери?
20-08-2016 - 20:12:40
Quote
брокер съм си
Ле-ле, кой го казва, нрадев, срам нямаш ли ?! Та ти си най-неграмотния човек,когото съм срещал тук, ама обичаш да се правиш на знаещ , начетен, можещ ! Господи, колко мъка има на този свят !

Моля "бизесмени" които имат 3000 годишен оборот и не са си платили здравните осигуровки дет са 16.80 на месец да не ме оценяват



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-08-20 20:15 от nradev.
Re: Останаха ли живи брокери?
20-08-2016 - 20:28:27
Душичка си ти нрадев, искрено ме забавляваш.
Re: Останаха ли живи брокери?
20-08-2016 - 23:43:56
Интересен случай-предварителен договор с фиксирани дата и час за сделка, вместо краен срок. По закон, ако е почивен ден, то срокът се удължава до първия работен ден.
И какво се случи после?
Имали сте капаро и не сте имали основание да го задържите, а какво основание е имал купувачът да си го получи обратно? Той също няма никакво основание да си получи обратно капарото.
В крайна сметка, задържахте ли капарото, върнахте ли го или имаше сделка?
А какъв беше втория случай, когато Ви провалиха сделка брокерите?
Re: Останаха ли живи брокери?
21-08-2016 - 04:05:15
По принцип всичко което не противоречи на закона може да се договаря.сделката стана ,ама с голяма мъка и голямо закъснение. аз се набутах 2000 еуро,защото продавах малък за да купя по-голям .докато се мотахме по-големия поскъпна. според кои закон и кой член се удължава срока. според 1 адвокат договора е опорочен и никъв срок не се удължава.просто договора подлежи на разваляне ако някоя от страните поиска. в крайна сметка подписахме нов договор но купувача поиска да да му се удължи срока с 2 месеца. аз вече се бях хванал на хорото и нямах друг ход. можех да върна капарото и да развалим договора , ама тогава можех да загубя повече от 2 месеца да си търся друг купувач,освен това възникна въпроса какво правим с комисиона на брокера ако развалим договора. не искаха да ми го върнат с предтекст че те работата са си свършили тоест намерили са клиент на цената която аз искам.предполагам освен това че комисиона който беше 1600 еуро отдавана е похарчен. имаше компромисен вариант да развалим договора и да не ми връщат комисиона а да ми намерят друг клиент, ама както казах не ме устройваше защото едва ли щеше да стане за по кратко от 2 месеца. брокерите много настояваха сделката да не се разваля защото бяха на двойно комисионо. а освен това аз можех да се навия да не го връщат и да ми намерят друг купувач , ама на купувача вече трябваше да му го върнат. капарото не беше голямо само 3700 еуро от които моментално 1600 заминаха към брокера,та реших че за 2100 еуро не си заслужава да се вкарвам в съдебни дела



Редактиран 7 път(и).Последна редакция на 2016-08-21 04:57 от nradev.
Re: Останаха ли живи брокери?
21-08-2016 - 05:07:17
Quote
dragula
Интересен случай-предварителен договор с фиксирани дата и час за сделка, вместо краен срок. По закон, ако е почивен ден, то срокът се удължава до първия работен ден.
И какво се случи после?
Имали сте капаро и не сте имали основание да го задържите, а какво основание е имал купувачът да си го получи обратно? Той също няма никакво основание да си получи обратно капарото.
В крайна сметка, задържахте ли капарото, върнахте ли го или имаше сделка?
А какъв беше втория случай, когато Ви провалиха сделка брокерите?

втория случай е направо фрапантен. пак бях продавач , ама чрез пълномощник . имаше клиент дето беше без брокер и предложи добра цена и плащане кеш, ама брокера изпратил некакво подставено лице( вероятно негов колега) да предложи много по- голяма цена за да провали сделката. и успя да вкара в заблуда моя пълномощник. естествено "баровеца" дето предложи по-високата цена повече не се появи, ама докато го чакаме потенциалния купувач вече си беше купил друг имот.

освен тия 2 случая имаше още един , дето брокери се опитаха да ме врътнат ама там не успяха. обаче след него вече окончателно се отказах да ползвам брокери. това беше преди около 5 години. бях харесал и бях гледал 1 боксониерка ново строителство довършена в СТ.град на добра цена.33к еуро. обявиха ми комисион 3% който бях навит да платя. обаче се оказа че собственика е англичанин който си живее в Англия. и брокера ми поиска 1000 еуро да му капарирам на него стоп капаро, демкет да си вземе комисона предварително, а после сделка ако стане стане. попитах го има ли пълномощно от собственика да го предствлява .оказа се че няма. аз му казах, че капарото се дава от купувача на продавача ,а той като не е страна по сделката не виждам смисъл да рискувам да му дам 1000 еуро, защото като капарирам на него това не ми държи сделката( да не говорим че е много вероятно и да изгоря с 1000 еуро). тои ми каза че при сделки с чужденци такава била практиката и след стоп карото англичанина щял да упълномощи някой адвокат да го представлява( интерсно какъв му е бил проблема да свърши тая работа предварително), ама аз му казах че не ме интересува тяхната практика и за мене случая е приключен след което си тръгнах. та интересно ако някой все пак се навие да даде 1000 еуро на брокера ( защото такава била практиката) и англичанина не се яви или пък дойде и каже че цената не го устройва( между другото англичанина го е купил на зелено на 48К еуро) какво правим с тия 1000 еуро.трябва ли да се връщат и ако да, дали в двоен размер. и ако да как ще си ги вземеш чрез съда от ООД с 2 лева капитал дето няма никакви активи.


ПП. между другото тоя номер със стоп капарото са се опитвали брокери да ми го прилагат няколко пъти и за сделки на "зелено" , нито една от сделките не беше читава. естествено не са успяли нито веднъж



Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2016-08-21 06:03 от nradev.
Re: Останаха ли живи брокери?
21-08-2016 - 06:26:53
Член 72 от ЗЗД.
Чл. 72. Срокът, който се брои по месеци, изтича в съответното число на последния месец; ако този месец няма съответно число, срокът изтича в последния му ден. Срокът, който се брои по седмици, изтича в съответния ден на последната седмица. Когато срокът се брои по дни, не се брои денят на събитието или на момента, от който започва да тече срокът. Срокът изтича в края на последния ден.
Когато последният ден от срока е неприсъствен, срокът свършва в първия следващ присъствен ден.
Когато срокът изтича определено число дни преди известен ден, този ден, както и денят на изтичането на срока не се броят.
Писмените изявления и съобщения, от каквото и да било естество, се считат за извършени в срока, ако са предадени на пощата, по телеграфа или с радиограма до изтичането на двадесет и четвъртия час от последния ден на срока.
Под начало на месеца се разбира първото число, под среда на месеца - петнадесетото число и под край на месеца - последният ден на месеца.

А във втория случай брокерите нямат никаква вина, а и Вие само предполагате техните действия.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-08-21 06:42 от dragula.
Re: Останаха ли живи брокери?
21-08-2016 - 08:45:15
какво значи предполагаме. брокера води клиент който после се покрива.верно няма доказателства ама тука не става дума за съд. освен това мнимия клиент предлага сума по-голяма от исканата цена ама не оставя капаро, то е ачик постановка , ама моя човек наивен, ако бях аз немаше да мине номера.ти може да предполагаш ама аз съм сигурен. и затова никога повече брокери



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2016-08-21 08:49 от nradev.
Re: Останаха ли живи брокери?
21-08-2016 - 08:52:10
Quote
dragula
Член 72 от ЗЗД.
Чл. 72. Срокът, който се брои по месеци, изтича в съответното число на последния месец; ако този месец няма съответно число, срокът изтича в последния му ден. Срокът, който се брои по седмици, изтича в съответния ден на последната седмица. Когато срокът се брои по дни, не се брои денят на събитието или на момента, от който започва да тече срокът. Срокът изтича в края на последния ден.
Когато последният ден от срока е неприсъствен, срокът свършва в първия следващ присъствен ден.
Когато срокът изтича определено число дни преди известен ден, този ден, както и денят на изтичането на срока не се броят.
Писмените изявления и съобщения, от каквото и да било естество, се считат за извършени в срока, ако са предадени на пощата, по телеграфа или с радиограма до изтичането на двадесет и четвъртия час от последния ден на срока.
Под начало на месеца се разбира първото число, под среда на месеца - петнадесетото число и под край на месеца - последният ден на месеца.

А във втория случай брокерите нямат никаква вина, а и Вие само предполагате техните действия.


тоя член касае случай когато има срок определен в дни. а в нашия случай не са оказани брой дни а точна дата
Re: Останаха ли живи брокери?
21-08-2016 - 10:57:13
avatar
Значи г-н Радев на всякъде проблема си ти не са ти брокерите...smiling smiley

1. Каквото и да напишат в договора ти трябва да го прочетеш преди да го подпишеш, защото хората могат и печатна грешка да напишат без да искат за това се чете МИНИМУМ веднъж преди да се подпише. Ти не си го прочел, което си е лично твоя вина, а не на брокера ти ако изобщо си имал договор с брокера си... Като цяло малко ти пообърлана историйката с тази сделка, но не ми се задълбава.

2. За втория "случай" практиката наистина е такава и ако чужденецът собственик се откаже от сделката е от ясно по ясно, че капарото ще ти се върне естествено не в двоен размер. Защото ако ти подведеш чужденеца, че си сериозен купувач и той си купи самолетни билети и си резервира хотел и дойде, а ти през това време се откажеш го набутваш с едни прилични разходи. За да не се случват отмятаници се оставя капаро за да покажеш, че си сериозен. А агенцията дори и да няма пълномощно може договора така да се оформи, че да няма риск за теб. Съвсем друга тема е коя е агенцията и колко наистина им е капитала и дали изобщо държат на имиджа си. Защото обикновенно агенцията, ако е сериозна, а не от типа уан мен шоу без офис, сайт и дори лого не би си позволила при отказ от страна на чужденеца да рискува да не спази договора и да не ти върне парите, защото всеки агент е търговец и за да привлича клиенти трябва да създава име и репутация докато ти като частно лице, което ще направи не повече от 5-10-20 сделки с имоти през целия си живот няма от какво да се притесняваш и можеш да се отмяташ от думата си колкото си искаш, защото не ти е това бизнеса и можеш да си позволиш своеволия smiling smiley За това се оставя капаро и няма друг начин да накараш чужденецът да долети от еди къде си на честна българска дума и като се видите и да му кажеш да ама искам още 5000 евро намаление или си хващай самолета на обратно smiling smiley))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход