Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Останаха ли живи брокери?

Публикувано от HarryPotter 
Re: Останаха ли живи брокери?
18-08-2016 - 23:30:33
Ама разбира се, че става въпрос за хейтване. Че кой нормален човек в тоя живот би взел решение за покупка на НИ без "вещите" напътствия на "компетентен" паразит, пардон брокер.

П.С. Саше, дали имам пари, ще можеш да разбереш само ако някога ми посредничиш по сделка. Само дето аз паразитите винаги ги отсвирвам. На брокитата дните ви са вече преброени, ако не вярваш питай едновремешните телефонистки и телеграфистки в пощите. Сега останахте трима брокита във форума, догодина 1, по догодина... сещай се сам :]

Quote
Продавач
Quote
HarryPotter
Винаги съм твърдял и все още твърдя, че брокитата са абсолютно ненужни. Решение за покупка човек може да вземе и без тяхната "помощ". За огледи, човек също няма нужда от брокер. Това вече е факт в по-напредналите пазари на НИ,, харесваш си имот от сайта, вкарваш адреса в навигацията и отиваш на оглед. Къщата е отворена, ключовете и документите са на разположение на масата. В Бг нямо скоро човек да посмее а си остави къщата отворена за всеки, но това не означава, че без брокер-паразит не е по-добре и по-лесно да се стигне до сделка. Как ли пък не ще давам на паразита 3% от стойността на даден имот, затова, че ме е запознал с продаваче!?! Пак казвам, мястото на паразитите е пред бюрото по труда.

Мдаааа тежък е живота на хейтъра...*stop*
Re: Останаха ли живи брокери?
19-08-2016 - 00:16:30
ами писали в договора че сделката ще се иповяда в събота.
Re: Останаха ли живи брокери?
19-08-2016 - 00:18:17
Quote
Продавач
Quote
HarryPotter
Винаги съм твърдял и все още твърдя, че брокитата са абсолютно ненужни. Решение за покупка човек може да вземе и без тяхната "помощ". За огледи, човек също няма нужда от брокер. Това вече е факт в по-напредналите пазари на НИ,, харесваш си имот от сайта, вкарваш адреса в навигацията и отиваш на оглед. Къщата е отворена, ключовете и документите са на разположение на масата. В Бг нямо скоро човек да посмее а си остави къщата отворена за всеки, но това не означава, че без брокер-паразит не е по-добре и по-лесно да се стигне до сделка. Как ли пък не ще давам на паразита 3% от стойността на даден имот, затова, че ме е запознал с продаваче!?! Пак казвам, мястото на паразитите е пред бюрото по труда.

Мдаааа тежък е живота на хейтъра...*stop*


не е нужно да съм брокер за да ги мога тия неща
Re: Останаха ли живи брокери?
19-08-2016 - 09:30:19
Quote
nradev
ами писали в договора че сделката ще се иповяда в събота.

ами може паразита да е съботянин :] :] :]
Re: Останаха ли живи брокери?
19-08-2016 - 13:09:15
avatar
Quote
nradev
ами писали в договора че сделката ще се иповяда в събота.

И каква точно пречка е изникнала за да не може да се изповяда сделката предния ден в петък!? И освен това "писали в договора" какво имаш предвид, защото договора се пише, но за да има някаква сила би трябвало след това да бъде прочетен и подписан от страните, които носят отговорност и поемат ангажименти със същия този договор. Освен това в договорите се пише краен срок и много рядко се стига да се чака точно последната дата записана в предварителния договор, но ти г-н Радев от къде да ги знаеш тези неща като нямаш опит в тази сфера...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-08-19 13:21 от Продавач.
Re: Останаха ли живи брокери?
19-08-2016 - 13:20:07
avatar
Quote
nradev
Quote
Продавач
Quote
HarryPotter
Винаги съм твърдял и все още твърдя, че брокитата са абсолютно ненужни. Решение за покупка човек може да вземе и без тяхната "помощ". За огледи, човек също няма нужда от брокер. Това вече е факт в по-напредналите пазари на НИ,, харесваш си имот от сайта, вкарваш адреса в навигацията и отиваш на оглед. Къщата е отворена, ключовете и документите са на разположение на масата. В Бг нямо скоро човек да посмее а си остави къщата отворена за всеки, но това не означава, че без брокер-паразит не е по-добре и по-лесно да се стигне до сделка. Как ли пък не ще давам на паразита 3% от стойността на даден имот, затова, че ме е запознал с продаваче!?! Пак казвам, мястото на паразитите е пред бюрото по труда.

Мдаааа тежък е живота на хейтъра...*stop*


не е нужно да съм брокер за да ги мога тия неща

Напротив нужно е иначе няма как да имаш по-голям опит, който да ти дава знанията, уменията и опита да бъдеш обективен, а от там и добър в това, което правиш. Повече сделки от брокерите имат само нотариусите и някои строители, НО разликата е огромна, защото строителите винаги са от една и съща страна от тази на продавача, а опита им като купувачи е толкова голям колкото и на всеки човек с малко повече пари тоест за 5-10-20 сделки рядко за повече. Нотариусите четат нотариални актове и сверяват набор от документи и носят актовете в агенция по всписванията и бият печати и в повечето случаи незнаят каква е реалната цена на сделката, защото акта може да се запише цената по данъчната оценка. Следователно за да си в час с нещата и за да можеш да си компетентен трябва да си обслужил достатъчно много продавачи и достатъчно много купувачи за да можеш да се сблъскаш с различни ситуации и казуси за да натрупаш необходимия минимум за да кажеш, че си комптенетен. Ти г-н Радев определено не си нито строител, нито нотариус, нито брокер и ти личи, че си в този форум повече да получаваш информация от колкото да даваш такава. За малко да пропусна и юридическите отдели на банките където самите юристи само разглеждат документите, но поне са разглеждали много документи и са в час поне с юридическата част на нещата, но не и с цените. По груби сметки в юридическите отдели на 20-ината банки в България работят общо не повече от 250 човека. Нотариусите в София са 140, а строителите са повечко не съм ги броил, но те така или иначе не са обективни, защото както казах само продават и то своите си обекти. Питайте някой строител колко струва панелен или епк апартамент или такъв стара тухла от 70-те години едва ли ще има на база на какво да ви ориентира. Единствените хора, които са в течение на целия процес по покупко-продажбата на недвижим имот това са брокерите само те изминават целия път заедно с клиентите си. Всички други са за отделни части от сделката и няма с кого другиго да се консултират клиентите освен с брокерите такива са фактите!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-08-19 13:30 от Продавач.
Re: Останаха ли живи брокери?
19-08-2016 - 14:37:06
пречката е че купувача се покри, а аз не мога да предендирам да задържа капарото, по простата причина че в събота нотариуса не работи
Re: Останаха ли живи брокери?
19-08-2016 - 14:38:28
Quote
Продавач
Quote
nradev


в договора не се пише крем срок а каквото се договорим.нали затова е договор
ами писали в договора че сделката ще се иповяда в събота.

И каква точно пречка е изникнала за да не може да се изповяда сделката предния ден в петък!? И освен това "писали в договора" какво имаш предвид, защото договора се пише, но за да има някаква сила би трябвало след това да бъде прочетен и подписан от страните, които носят отговорност и поемат ангажименти със същия този договор. Освен това в договорите се пише краен срок и много рядко се стига да се чака точно последната дата записана в предварителния договор, но ти г-н Радев от къде да ги знаеш тези неща като нямаш опит в тази сфера...
Re: Останаха ли живи брокери?
19-08-2016 - 14:42:52
Quote
nradev
Quote
Продавач
Quote
nradev


в договора не се пише крем срок а каквото се договорим.нали затова е договор
ами писали в договора че сделката ще се иповяда в събота.

И каква точно пречка е изникнала за да не може да се изповяда сделката предния ден в петък!? И освен това "писали в договора" какво имаш предвид, защото договора се пише, но за да има някаква сила би трябвало след това да бъде прочетен и подписан от страните, които носят отговорност и поемат ангажименти със същия този договор. Освен това в договорите се пише краен срок и много рядко се стига да се чака точно последната дата записана в предварителния договор, но ти г-н Радев от къде да ги знаеш тези неща като нямаш опит в тази сфера...


в договора се пише не краен срок а каквото се договорим. а иначе опит имам като купувач и продавач доста голям. горе долу колкото ти като брокер. за последните 13 години средно 1 сделка на година. то и средния брокер толкоз има



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-08-19 14:50 от nradev.
Re: Останаха ли живи брокери?
19-08-2016 - 14:56:57
Брокерите са никому ненужни посредници и както каза колегата са на изчезване.откакто ме прецакаха 2 пъти вече работя без брокер.а тия вицове дато само брокерите знаели пазара, ги разправяй на "шараните" дет са ти клиенти. всеки човек с малко опит и ако е средно интелигентен може да се ориентира в пазара.на днешно време информация в нета бол. а ако е без опит може да се консултира с адвокат . на мене адвоката ми взема 100-200 лева а не 3% като брокера, което прави поне 2000 лева. освен това адвокат ползвам само по много сложни сделки.досега съм ползвал 3 пъти



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-08-19 15:03 от nradev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход