Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Останаха ли живи брокери?

Публикувано от HarryPotter 
Re: Останаха ли живи брокери?
16-08-2016 - 21:39:04
avatar
"огледите били хамалогията , а кое е тънката част"

Много неща са като започнем от:

1. Да знаеш кой имот на каква реална цена може да се продаде или купи, а това го знаеш САМО когато си в манджата само и единствено брокерите го знаем. Нито нотариуси, нито оценители нито никой не е в течение на тази информация. И само от тук ако сгрешиш можеш да загубиш от пропуснати ползи или от набутване с едни 3-5-15000 евро. Цените в нета ако някой ги смята за ориентир значи е много заблуден.

2. Да знаеш коя банка до колко може да свали лихвите от официално обявените, а това го знаеш когато всеки ден преговаряш с тях за различни свои клиенти и знаеш колко под 4% може да падне лихавта (за сега). Само от тук можеш да спестиш ако купуваш с кредит няколко хиляди евро ако разбира се имаш брокер, който се грижи за твоите интереси.

3. Да знаеш как, дали и до къде да преговаряш за цената - при неправилни опити и незнание как и до колко можеш да изгубиш желания имот. А ако продаваш и незнаеш дали да приемеш офертата на купувача хикс можеш отново да изгубиш парички.

4. Да знаеш при кой нотариус да отидеш - отново спестяваш пари, но и не само това има нотариуси с психически проблеми, които могат не само да ти скъсат нервите, но и да ти провалят сделката. Как няма да казвам и кои също няма да кажа тази информация не е безплатна winking smiley

5. Има проверки, които се правят на документите, които не се правят от почти никой адвокат за нотариуси да не говорим. Кои са тези проверки и как се правят също няма да споделя.

6. Да знаеш кой инвеститор и строител е читав и какво е правил през годините също не е никак лесно да се проучи, че да знаеш дали да си купиш от него. Как проучвате един строител!? Пишете в нета името на фирмата и четете и това е нали? Е ние които работим с тях от години знаем към кои как да подходим така, че нашите клиенти да не се набутат да си купят "ДИРЕКТНО ОТ СТРОИТЕЛЯ БЕЗ КОМИСИОН ОТ КУПУВАЧА" winking smiley

Та г-н Радев това са основните неща от "тънката" част. Това, което знаем и можем ние никой друг не го знае и може. Ходенето по огледите е просто необходимото зло, което може да извършва от всякакви други хора дори в някои агенции имат хора, които ги използват само за това - да уговарят огледи и да ходят по тях. Като се стигне до интерес от клиентите тогава поема друг човек с опит, който не си губи времето с обиколки.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Останаха ли живи брокери?
16-08-2016 - 22:09:53
Господин Продавач, от изброените точки не видях нещо което да не мога. а с точка 2 направо къртиш мивки
Re: Останаха ли живи брокери?
17-08-2016 - 00:45:32
Да се обозначи още един оживял брокер winking smiley
Не съм съгласен, че ходенето по огледи е хамалогия. Най-важното в целия процес е вземането на решението на купувача да купи даден имот. Ако ти е клиент е важно да разбереш бързо нуждите, желанията и възможностите му, така че с минимален брой огледи да се стигне до този момент.
Така се пести времето, и твоето, и на клиента.
Ако се виждате за пръв път на оглед или пък е клиент на колега по най-правилния начин да му се представи имота, с плюсовете и минусите, така че да наклониш везните в полза на обекта, който представяш. Това се случва в рамките на минути и успешните действия идват с годините опит.
Огледът съвсем не е само осигуриш отварянето на един имот, за да влезе купувачът в него.
Всички следващи действия също са важни, но те са повече технология, която е излишна без изборът и решението за покупка.
Ще си позволя да цитирам мой клиент, който е инженер, че да се проектира и произведе една стока е свързано с трудности, но най-трудно е да се продаде.
Ще добавя още едно от уменията на добрия брокер - при повече от една оферта за един имот да подбере с кои колеги да работи за него. Това също е важно за успеха на сделката.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Останаха ли живи брокери?
17-08-2016 - 01:06:46
Quote
nradev
да много са заети с по 1-2 сделки на година и затова не влизат във форума.аз съм решил повече брокер да не ползвам откакто ми провалиха 2 сделки.то дохода на средния пенсионер е по висок от дохода на средния брокер баси живота си живеят

Много ми е любопитно как точно брокери са провалили сделка на някого. Ще е интересно да споделите, ако прецените за уместно, за да не гадаем.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Останаха ли живи брокери?
17-08-2016 - 17:06:10
avatar
Quote
nradev
Господин Продавач, от изброените точки не видях нещо което да не мога. а с точка 2 направо къртиш мивки

За малко да ти повярвам...ти си толкова колега брокер колкото аз съм цигулар smiling smiley Ако си мислиш, че ги можеш тези неща то значи имаш опит в посредничестово или личен такъв в поне 50 покупко-продажби, а по нещата, които пишеш съм убеден, че нямаш и в 10.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Останаха ли живи брокери?
17-08-2016 - 17:07:04
avatar
Quote
dragula
Quote
nradev
да много са заети с по 1-2 сделки на година и затова не влизат във форума.аз съм решил повече брокер да не ползвам откакто ми провалиха 2 сделки.то дохода на средния пенсионер е по висок от дохода на средния брокер баси живота си живеят

Много ми е любопитно как точно брокери са провалили сделка на някого. Ще е интересно да споделите, ако прецените за уместно, за да не гадаем.

Все пак форума е анонимен хората могат да измислят случки най-спокойно smiling smiley))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Останаха ли живи брокери?
17-08-2016 - 17:08:35
avatar
Quote
dragula
Да се обозначи още един оживял брокер winking smiley
Не съм съгласен, че ходенето по огледи е хамалогия. Най-важното в целия процес е вземането на решението на купувача да купи даден имот. Ако ти е клиент е важно да разбереш бързо нуждите, желанията и възможностите му, така че с минимален брой огледи да се стигне до този момент.
Така се пести времето, и твоето, и на клиента.
Ако се виждате за пръв път на оглед или пък е клиент на колега по най-правилния начин да му се представи имота, с плюсовете и минусите, така че да наклониш везните в полза на обекта, който представяш. Това се случва в рамките на минути и успешните действия идват с годините опит.
Огледът съвсем не е само осигуриш отварянето на един имот, за да влезе купувачът в него.
Всички следващи действия също са важни, но те са повече технология, която е излишна без изборът и решението за покупка.
Ще си позволя да цитирам мой клиент, който е инженер, че да се проектира и произведе една стока е свързано с трудности, но най-трудно е да се продаде.
Ще добавя още едно от уменията на добрия брокер - при повече от една оферта за един имот да подбере с кои колеги да работи за него. Това също е важно за успеха на сделката.

Поздравления колега всяка дума е на място!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Останаха ли живи брокери?
18-08-2016 - 02:14:05
Винаги съм твърдял и все още твърдя, че брокитата са абсолютно ненужни. Решение за покупка човек може да вземе и без тяхната "помощ". За огледи, човек също няма нужда от брокер. Това вече е факт в по-напредналите пазари на НИ,, харесваш си имот от сайта, вкарваш адреса в навигацията и отиваш на оглед. Къщата е отворена, ключовете и документите са на разположение на масата. В Бг нямо скоро човек да посмее а си остави къщата отворена за всеки, но това не означава, че без брокер-паразит не е по-добре и по-лесно да се стигне до сделка. Как ли пък не ще давам на паразита 3% от стойността на даден имот, затова, че ме е запознал с продаваче!?! Пак казвам, мястото на паразитите е пред бюрото по труда.
Re: Останаха ли живи брокери?
18-08-2016 - 20:10:35
avatar
Quote
HarryPotter
Винаги съм твърдял и все още твърдя, че брокитата са абсолютно ненужни. Решение за покупка човек може да вземе и без тяхната "помощ". За огледи, човек също няма нужда от брокер. Това вече е факт в по-напредналите пазари на НИ,, харесваш си имот от сайта, вкарваш адреса в навигацията и отиваш на оглед. Къщата е отворена, ключовете и документите са на разположение на масата. В Бг нямо скоро човек да посмее а си остави къщата отворена за всеки, но това не означава, че без брокер-паразит не е по-добре и по-лесно да се стигне до сделка. Как ли пък не ще давам на паразита 3% от стойността на даден имот, затова, че ме е запознал с продаваче!?! Пак казвам, мястото на паразитите е пред бюрото по труда.

Мдаааа тежък е живота на хейтъра...*stop*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-08-18 23:06 от Продавач.
Re: Останаха ли живи брокери?
18-08-2016 - 22:07:10
Особено ако е безпаричен, безимотен, ако животът му минава без любов....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход