Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам

Публикувано от Продавач 
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
06-01-2015 - 14:36:37
За това става дума, ама как да им налееш акъл на тези дето като видят 2-3К заплата на 25-30 години и си мислят, че са хванали ...

Аз като съм преживял 97-ма, после .com срива, после кризата 2007-2008 и малко по по друг начин гледам на заплатата дето получавам и ми е ясно, че както всичко е наред и може някой да реши да те "отпимизира" при някоя криза или да се премести я в Индия, я в Китай.

Ама на, реалността е друга. Пак ти казвам - около мене все за майстори и оправяне на апартаменти се говори. Млади хора - не мислят. И да им разправяш - не вярват.

Като гледам тръгва да се повтаря ситуацията от 2002-2003 година.
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
06-01-2015 - 19:41:13
Опашки пред АНИ няма да има скоро
----------------------
А кой каза, че има опашки ? От две години пазара е толкова спокоен, няма резки промени, лекинко се повишиха цените главно в големите градове, на другите места се задържаха, аз също очаквам тази година да е доста по-силна , не само заради 2.4 % лихви по депозитите, моите последни сделки също са с хора, които са на възраст между 30 и 40 години със сериозни доходи и всичките с кредит,засега не виждам причина това да не продължи.
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
06-01-2015 - 21:02:58
avatar
Quote
Щиpлиц
smiling smiley

Ти виждаш тези, които идват при теб за да купуват, а аз виждам "масата".
Твоята "извадка" е специфична и от нея не може да се съди за масата.

Иначе съм съгласен, че хората от този сектор купуват в момента - около мене все за апартаменти, майстори, кухни се говори.

Да аз виждам само тези, които купуват това е така.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
06-01-2015 - 21:06:09
avatar
Quote
Seira
Quote
Продавач
Последните четири сделки с купувачи от този сектор в нашата агенция бяха с хора със следните лични и семейни доходи:

10 000лв - семейство

10 000лв - ерген 36 годишен

8000лв - семейство

4200лв - младеж набор 87

Всички купиха с ипотечен кредит, а някои и с потребителски и с ипотечен.

Това брокитата са уникални лъжци. Аз работя в ИТ сектора от 23 години, 6 от които в чужбина. Заплата над 5000 лева вземат само 3% от заетите в сектора, а семейства с доход от заплати 10000 лева на месец има-няма 5000 в цяла България. 99% от тях имат собствени жилища вече и то по няколко. Не ми се вярва да тръгнат да купуват тепърва. Младежи 87-и набор и нагоре с месечен доход от заплата над 4000 лева са максимум 7-800 в цяла България. Не виждам как точно те ще повлияят на пазара на НИ.
Според статистиката в България има приблизително 13000 програмисти и средната заплата в сектора е 3500 лева. Трябва да си луд с такъв месечен доход да купиш жилище за 100к Евро.

Та за кое казваш лъжат "брокитата"?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
06-01-2015 - 21:27:03
avatar
Quote
Щиpлиц
За да живее едно семейство "нормално" в София му трябват от порядъка на 2500 лева.
При семеен доход от около 4000 - 4500 на семейство на програмист (и то не на някой 25-годишен) - остават едни 1500-2000 лева.
Делим го на половина (константата на Тинки и един вид застраховка ако дойде нова криза) и идва по към 750-1000 лева месечно за изплащане на заем - горе долу 45-50 000 евро заем за 15 години. Сложи още 10-12 000 евро за ремонт, обзавеждане и такси и комисионни покрай сделката и излиза, че да се купи жилище за 100 000евро трябва да имаш едни 60 000 евро на депозит.


Ти разсъждаваш като човек, който добре си прави сметката и минимализираш риска максимално, но реално в момента има доста добри апартаменти ново строителство напълно ремонтирани за под 120 000 евро и влизаш по пантофи има и доста по-евтини разбира се стига да те устройва локацията им в Овча купел например smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
06-01-2015 - 21:29:23
avatar
Quote
Щиpлиц
За това става дума, ама как да им налееш акъл на тези дето като видят 2-3К заплата на 25-30 години и си мислят, че са хванали ...

Аз като съм преживял 97-ма, после .com срива, после кризата 2007-2008 и малко по по друг начин гледам на заплатата дето получавам и ми е ясно, че както всичко е наред и може някой да реши да те "отпимизира" при някоя криза или да се премести я в Индия, я в Китай.

Ама на, реалността е друга. Пак ти казвам - около мене все за майстори и оправяне на апартаменти се говори. Млади хора - не мислят. И да им разправяш - не вярват.

Като гледам тръгва да се повтаря ситуацията от 2002-2003 година.

Ето това се случва и бизнеса с довършителните работите на пролет ще разцъфти както никога до сега помнете ми думата, а ще разцъфти, защото много хора ще си купят имоти и по-специално жилища, защото магазините например са си все така зле - трудно продаваеми.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
06-01-2015 - 21:32:15
avatar
Quote
брокер съм си
Опашки пред АНИ няма да има скоро
----------------------
А кой каза, че има опашки ? От две години пазара е толкова спокоен, няма резки промени, лекинко се повишиха цените главно в големите градове, на другите места се задържаха, аз също очаквам тази година да е доста по-силна , не само заради 2.4 % лихви по депозитите, моите последни сделки също са с хора, които са на възраст между 30 и 40 години със сериозни доходи и всичките с кредит,засега не виждам причина това да не продължи.

Не само това, но и намаля срока за продажбата на един имот поне в София.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
07-01-2015 - 01:03:15
припевай бако припевай,то и оркестъра на титаник свиреше до последно :}
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
07-01-2015 - 09:07:34
Всички мантри за раздвижване на пазара на НИ са 100% лъжи. То хора не останаха в БГ-то, а камо ли купувачи на имоти по 100к Евро.
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
07-01-2015 - 09:14:52
Всички мантри за раздвижване на пазара на НИ са 100% лъжи.
---------------------
Откъде знаеш това, да не би да си брокер всъщност ? Щото не ти, а брокерите могат да кажат има ли раздвижване .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход