Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Заем се връща, но наем не се връща

Публикувано от САХИБ 31 
Заем се връща, но наем не се връща
26-04-2014 - 20:12:59
avatar
Анкета
Кое предпочитате?
Само регистрирани потребители могат да гласуват.
%гласа% гласа.
По-добре да изплащам жилище, отколкото да храня някой свадлив хазяин 2
 
25%
По-добре мобилен космополит под наем, отколкото да се заробя за десетки години напред 5
 
63%
Нито едното, нито другото разчитам на изоставени постройки 1
 
12%



Вие какво мислите по въпроса? Според мен хоризонт от 20г. изглежда леко стряскащ за ипотека, ама аз вече съм почти по средата на една подобна дори само като съдлъжник. Имам приятел който си направи къщата в Орландовци кукличка само със заеми. Е и сега дължи към 40000лв. на банката поредния потребителски кредит, но заем се връща както споменах, наем никога.smiling smiley

Продавам триетажна къща в груб строеж с 1дка и половина двор на 50км. от София за 25 000лв.
Re: Заем се връща, но наем не се връща
28-04-2014 - 11:04:39
avatar
Мараба сахибе. А за лихвите какво ще кажеш - връщат ли се? Щото всички заеми в БГ са с плаваща лихва и могат да те изуят във всеки момент! Пък и на сегашните нива не са малки - вземаш 40 К връщаш 80 К за 20 години...
Ако си под наем и не можеш да плащаш се ше се намери някой да те приюти за известно време. Ама ако имаш заем трудно някой ще се навие да ти плаща вноските... абе този спор сме го водили и изхода е ясен - ако имаш пари в брой можеш да купиш ако ги нямаш по-добре си трай дори да имаш добра заплата...

Истината за Блона при НИ, казана през 2004
Re: Заем се връща, но наем не се връща
28-04-2014 - 19:59:28
avatar
Quote
palamud
Мараба сахибе. А за лихвите какво ще кажеш - връщат ли се? Щото всички заеми в БГ са с плаваща лихва и могат да те изуят във всеки момент! Пък и на сегашните нива не са малки - вземаш 40 К връщаш 80 К за 20 години...
Ако си под наем и не можеш да плащаш се ше се намери някой да те приюти за известно време. Ама ако имаш заем трудно някой ще се навие да ти плаща вноските... абе този спор сме го водили и изхода е ясен - ако имаш пари в брой можеш да купиш ако ги нямаш по-добре си трай дори да имаш добра заплата...

Да де, само, че масово се купува с кредит, а не с кеш както ти си мислиш. А това за временното приютяване при някой си е пълен смех. Ако си глава на семейство с две или повече деца, как технически си мислиш, че някой ще те приюти на цял самостоятелен етаж ей така от филантропия?eye popping smiley:]
Относно кредита който ползвам в момента, не е с плаваща лихва, а е твърда надбавка + ОЛП. Лихвата му е подобна на тази по депозита ми.

Продавам триетажна къща в груб строеж с 1дка и половина двор на 50км. от София за 25 000лв.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-04-28 20:01 от САХИБ 31.
Re: Заем се връща, но наем не се връща
29-04-2014 - 09:16:30
avatar
Quote
palamud
Мараба сахибе. А за лихвите какво ще кажеш - връщат ли се? Щото всички заеми в БГ са с плаваща лихва и могат да те изуят във всеки момент! Пък и на сегашните нива не са малки - вземаш 40 К връщаш 80 К за 20 години...
Ако си под наем и не можеш да плащаш се ше се намери някой да те приюти за известно време. Ама ако имаш заем трудно някой ще се навие да ти плаща вноските... абе този спор сме го водили и изхода е ясен - ако имаш пари в брой можеш да купиш ако ги нямаш по-добре си трай дори да имаш добра заплата...

Явно си ерген, защото мислиш само за себе си, ако си семеен тогава ще те питам кой ще те приютява и какво ще мисли жена ти по този въпрос за децата да не говорим. Така е лихвите са дебелички, но след 20 години имота е твой, а наема е уж излиза по-евтино, но след 20 години си платил точно толкова колкото иначе ще платиш в лихви на банката и не притежаваш нищо. А излиза "по-изгодно", защото наемите все още са ниски, но всеки лев платен за наем е хвърлен през прозореца.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Заем се връща, но наем не се връща
30-04-2014 - 15:53:24
avatar
Не знам защо подхващате пак тази изтъркана тема, но последно време имоти се купуват с голям процент пари в кеш. Заем се ползва за малки разлики и основно потребителски - май излиза и по-евтино. Не знам наизуст ли говорите или просто и вие имате оп(е)орни точки. И не знам дали сте виждали как изглежда уволнен човек с ипотека и семейство и само уволнен човек със семейство... и за сведение не живея сам и имам повече от едно дете и още не са ме изгонили от никъде smiling smiley. А имота днеска го имаш утре го нямаш, не се знае какво ще ти дойде до главата. Не дай си боже болен родител, аз не бих стискал имота пък останалите да мрът. Разни хора разни идеали. И аз съм приютявал и мен са ме приютявали. Карал съм с много и с малко пари и на улицата никой от познатите ми не е оставал. А да виждал съм и вариант две семейства с деца в двустаен, щото едното има ипотека и го дава под наем и живее при другите... и това вече 10 години. бахти живота...
Re: Заем се връща, но наем не се връща
01-05-2014 - 21:23:47
avatar
Quote
palamud






Не знам защо подхващате пак тази изтъркана тема, но последно време имоти се купуват с голям процент пари в кеш. Заем се ползва за малки разлики и основно потребителски - май излиза и по-евтино. Не знам наизуст ли говорите или просто и вие имате оп(е)орни точки. И не знам дали сте виждали как изглежда уволнен човек с ипотека и семейство и само уволнен човек със семейство... и за сведение не живея сам и имам повече от едно дете и още не са ме изгонили от никъде smiling smiley. А имота днеска го имаш утре го нямаш, не се знае какво ще ти дойде до главата. Не дай си боже болен родител, аз не бих стискал имота пък останалите да мрът. Разни хора разни идеали. И аз съм приютявал и мен са ме приютявали. Карал съм с много и с малко пари и на улицата никой от познатите ми не е оставал. А да виждал съм и вариант две семейства с деца в двустаен, щото едното има ипотека и го дава под наем и живее при другите... и това вече 10 години. бахти живота...
Извинявай, но горното мнение трябва или да си бил пиян за да го напишеш или под влияние на някаква лека дрога. Толкова не отговаря на действителността! Ясно е и на децата , че масовите покупки на първо жилище е чрез ипотечен кредит, който ВИНАГИ, ПОВТАРЯМ ВИНАГИ Е МНОГО ПО-ЕВТИН ОТ ПОТРЕБИТЕЛСКИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Явно не си ползвал и от двата вида кредити. Второ, младите семейства купуват ново жилище да се отделят от родителите си , не да живеят с тях. Примерът който си описал е просто невероятен, няма такава случка на света, освен ако не са го много закъсали, както е разбираемо за твои познати предвид статуса ти приютяван/приютяващ човек.eye popping smiley Още по-странно е това дето сподели за заболяването, ами нали този който има ще продаде и ще плати лечението, а този който няма какво ще продаде, освен ризата на гърба си??????????

Продавам триетажна къща в груб строеж с 1дка и половина двор на 50км. от София за 25 000лв.
Re: Заем се връща, но наем не се връща
02-05-2014 - 11:56:13
Quote
САХИБ 31


а ако продаде и има да додава. щото на 1 причтел му се случи. останаха на заплатата на жена му с 3 деца. продаде и додаде 5000 еуро. добре че тъста му има 1 стар панел двустаен та там сега живеят
Quote
palamud






Не знам защо подхващате пак тази изтъркана тема, но последно време имоти се купуват с голям процент пари в кеш. Заем се ползва за малки разлики и основно потребителски - май излиза и по-евтино. Не знам наизуст ли говорите или просто и вие имате оп(е)орни точки. И не знам дали сте виждали как изглежда уволнен човек с ипотека и семейство и само уволнен човек със семейство... и за сведение не живея сам и имам повече от едно дете и още не са ме изгонили от никъде smiling smiley. А имота днеска го имаш утре го нямаш, не се знае какво ще ти дойде до главата. Не дай си боже болен родител, аз не бих стискал имота пък останалите да мрът. Разни хора разни идеали. И аз съм приютявал и мен са ме приютявали. Карал съм с много и с малко пари и на улицата никой от познатите ми не е оставал. А да виждал съм и вариант две семейства с деца в двустаен, щото едното има ипотека и го дава под наем и живее при другите... и това вече 10 години. бахти живота...
Извинявай, но горното мнение трябва или да си бил пиян за да го напишеш или под влияние на някаква лека дрога. Толкова не отговаря на действителността! Ясно е и на децата , че масовите покупки на първо жилище е чрез ипотечен кредит, който ВИНАГИ, ПОВТАРЯМ ВИНАГИ Е МНОГО ПО-ЕВТИН ОТ ПОТРЕБИТЕЛСКИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Явно не си ползвал и от двата вида кредити. Второ, младите семейства купуват ново жилище да се отделят от родителите си , не да живеят с тях. Примерът който си описал е просто невероятен, няма такава случка на света, освен ако не са го много закъсали, както е разбираемо за твои познати предвид статуса ти приютяван/приютяващ човек.eye popping smiley Още по-странно е това дето сподели за заболяването, ами нали този който има ще продаде и ще плати лечението, а този който няма какво ще продаде, освен ризата на гърба си??????????
Re: Заем се връща, но наем не се връща
03-05-2014 - 22:09:27
avatar
Quote
palamud
................ А да виждал съм и вариант две семейства с деца в двустаен, щото едното има ипотека и го дава под наем и живее при другите... и това вече 10 години. бахти живота...

Това твоето е доста крайно, дано да не е вярно, ..... или поне да е било за кратко време (месец - два).
Аз съм виждал семейство да си отдава под наем единственият апартамент за 450 лв, а те да се изнесат на квартира в гарсониера в най-крайния квартал за 150 лв под наем. Така от разликата 300 лева си помагаха за изплащане на кредита (който беше около 500 лв).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход