Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ръст в броя продажби на имоти в големите градове - в столицата той е 6,9%, в Пловдив - 10,2%, във Варна - 39,2%, а в Бургас - 53,8%...

Публикувано от Продавач 
Както се казва когато фактите говорят и боговете мълчат справка агенция по вписванията - [forum.imoti.net]
В столицата ръста за 2013 година спрямо 2012 година на годишна база е 6,9%, в Пловдив - 10,2%, във Варна - 39,2%, а в Бургас - 53,8%...

Аз не мога да разбера защо се увеличават покупките на имоти в големите градове...и цените не искат да падат вече втора година...ами какъв ли ще е ръста през 2014 година когато част от парите от продадени имоти в Бургас и Варна се насочат към София? Цените на жилищата в големите градове не мърдат, а продажбите се увеличават какъв е извода?

Имам и още една скръбна вест за всички мечтатели в периода на най-голям ръст на цените на имотите в София през 2007 и 2008-ма година са изтеглени в столицата 40 000 ипотеки справка агенция по вписванията. Проблемните кредити казват са около 25% ок айде да ги направим 35%...при чси се въртят имоти с кредити основно от тези две години и са стигнали до публична продан, защото размера на кредита им не е позволявал продажба на по-ниска цена. Та 35% (а те са по-малко) от тези 40 000 ипотеки са около 14 000 от тях нали се сещате, че не всички са апартаменти? Спокойно може половината да са офиси, магазини и т.н. кредити за бизнеса...но ок да кажем, че 10 000 са жилища... Е 10 000 жилища, които отдавна са на пазара разбира се срещу 20 000 продажби всяка година в София

2009г. 23 904 броя продажби за София град

2010г. 21 787 броя продажби за София град

2011г. 20 598 броя продажби за София град

2012г. 18 166 броя продажби за София град

2013г. 19 430 броя продажби за София-град


Общо за периода 2009-2013 година за София имаме 103 885 покупки на имоти... eye popping smileyeye popping smileyeye popping smileyeye popping smiley [forum.imoti.net]

та в тази връзка дали набълбуканите ипотекари не са си поразпродали имотчетата ммммм и ако случайно половината не са как точно обръщат палачинката при положение, че цените са им неадекватни и могат да се купят само с кеш пари в повечето случаи? 5 000 или айде да завишим 10 000 имота срещу 100 000...ммммм!?

Тоест кои точно набълбукани ипотекари се очакват и кога ги очаквате, защото като сметнем две и две май, май те отдавна са на пазара, а нови набълбукани на високите цени нямаме дами и господа. През 2009-та и 2010 година взети заедно всички ипотеки са едва 17466 и ако от тях половината са използвани за покупка на имоти то тези имоти определено са купени доооооста по-изгодно от колкото през 2007 и 2008 и съответно нямат проблем ако закъсат с вноските да си продават имота на нормална цена и до чси не се стига.

Е хайде коментирайте...*book**book**book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2014-01-08 21:38 от Продавач.
Е хайде коментирайте...
---------------------
Ами ще коментирам. Всичко това,което прочетох няма как да е вярно, поради няколко причини, а те са - райо, нрадев, весо, има и още, ама да не те притеснявам излишно. А изброените наричам причини, защото явно никой от АВ не се е съобразил с тяхното мнение. А трябваше. Ама само как трябваше.
Quote
брокер съм си
Е хайде коментирайте...
---------------------
Ами ще коментирам. Всичко това,което прочетох няма как да е вярно, поради няколко причини, а те са - райо, нрадев, весо, има и още, ама да не те притеснявам излишно. А изброените наричам причини, защото явно никой от АВ не се е съобразил с тяхното мнение. А трябваше. Ама само как трябваше.

Да наистина трябваше да се допитаме първо до тях и чак после да гледаме агенция по вписванията... Ама и аз как избързвам само тц тц тц :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Яд ли те е сега ? Нека ти е. Ще видиш утре като ти наскачат заради тази платена от гладни тъпи брокери непроверена и преиначена информация !
Quote
брокер съм си
Яд ли те е сега ? Нека ти е. Ще видиш утре като ти наскачат заради тази платена от гладни тъпи брокери непроверена и преиначена информация !

Ама то понеже ние брокерите изкуствено поддържаме цените високи пък те ей сега ще се сринат и за това пишем такива лъжи ако има кой да ни се хване де... Даваме подкупи в агенция по вписванията да вадят фалшива информация и да манипулираме общественото мнение :] В изчисленията си за лошите кредити не съм съвсем точен, защото те са около 20% ако не се лъжа от всички кредити в страната, а не само от кредитите с ипотека и не само от кредитите в София а какъв е процента на лошите кредити в София не се знае може би е доста по-малък, но аз съм позавишил нарочно цифрите на лошите кредити да им се угоди на хората и да видят, че даже и да смятаме 2+2, че е 8 то определно няма как да е 28 smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
да ви е честита сделката за миналата година. с здраве да си ги харчите парите
Quote
nradev
да ви е честита сделката за миналата година. с здраве да си ги харчите парите

Мерси, мерси *pardon*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Ле-ле, ти си неочаквано добричък,нрадев, благодаря ти ! Оше ги броим с колегата, за да си ги разделим според усилията на всеки от нас и според цената на кв м.
Колега Продавач, въпреки твоите измислени числа, аз след месец-два ще кажа цялата истина, тя ще се съдържа в годишният ми отчет, а той ще покаже, че през изминалата година съм бил по-зле от предходната,когато съм имал 3000 лв. оборот според нрадев.
То ако гледаме кой колко декларира и ако гледаме националния статистически институт и го питаме колко е средната заплата те някак си е нормално числата не съвпадат :] Даже хората си правят по няколко фирми да си превъртат фактури за разходи да не излизат на печалба това за нашата сива икономика е нормално. Не е нормално някой да си мисли, че това са реалните числа и то в тази връзка за това не им излизат сметките с цените на имотите, защото цифрите, които смятат не са тези smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход