Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Това е положението 2

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Това е положението 2
20-12-2013 - 19:25:28
Майка ми и баща ми са пенсионери с по 180 лв пенсии, аз им допълвам всеки месец с още по толкова за да не живеят съвсем мизерно. Моите пари БНБ води на отчет като "преки чуждестранни инвестиции" защото с тия пенсии "държавата" реално ни задължава да прекочуждестранноинвестираме в родителите ни. Питам се защо изобщо "държавата" им дава пенсии, ако престане и тия 180 лв да им дава то тогава "преките чуждестранни инвестиции" ще скочат поне двойно. Интересното също е какво ще се случи с имотите на родителите на много емигранти когато тях вече ги няма и "преките чуждестранни инвестиции" спрат. Все си мисля че на пазара ще излязат доста качествени имоти с които бившите българи биха се разделили на каквато и да е цена.
Re: Това е положението 3
21-12-2013 - 00:24:32
avatar
Мдааа явно си от скоро във форума и не си го преглеждал през последните пет години от както започна кризата ги чакаме разпродажбите на банките, качествените имоти за по десет хиляди евро по центъра и т.н. мантри, които идват от демографския срив, безработицата и т.н. И те се очакват всяка зима и все не идват тези щъркелчета да ги донесат и все така почва вече шеста година от началото на кризата, но мечтите за подаръци от дядо ви коледа не стихват smiling smiley

Каква ми е изгодата да си продам имота за 20 000 евро ако има кой да ми го купи за 60 000 евро? За да не са цените на жилищата по 10 000 евро си има явна причина и тя се нарича КЕШ winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Това е положението 2
21-12-2013 - 12:31:32
Quote
sasho2
Все си мисля че на пазара ще излязат доста качествени имоти с които бившите българи биха се разделили на каквато и да е цена.

OK!
Един въпрос по това твое мислене: ако притежаваше 100 кв.м. луксозен апартамент на жълтите павета, би ли бил склонен да го продадеш за 11 700 български лева?
Изобщо казано - би ли споделил какви НИ имаш в БГ и на каква цена би ги продал?
Питам, за да си изясня параметрите на мисленето ти!
smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Това е положението 2
21-12-2013 - 12:44:15
Какви и колко НИ имам в БГ в случая не е интересно . За колко бих продал? Ами за кой колкото даде, обявявам на търг и който даде най-много, печели. Въобще няма да се замисля ама колко ще е утре или след година-две. За мен тая държава е обречена. Най-бедната в Европа, с най-бързо топящо се население, с най-болното население, с най-застаряващото население, с най-слабата икономика, с най-високата безработица. Ако има някакви временни фактори да задържат цените те са временни, в дългосрочен план имотите ще са най-предлаганата стока в БГ.
Re: Това е положението 2
21-12-2013 - 17:00:49
Quote
sasho2
Какви и колко НИ имам в БГ в случая не е интересно . За колко бих продал? Ами за кой колкото даде, обявявам на търг и който даде най-много, печели. Въобще няма да се замисля ама колко ще е утре или след година-две.

Забележителна скромност, когато нещата опряха да личния казус, а не до имотите на другите!
Все пак отбелязвам две ОЧЕВИДНИ и симптоматични неща:
1. Възнамеряваш да постигнеш най-добра цена за /предполагаемия си/ имот.
2. Лошо няма, само дето когато обсъждаш цените на чуждите имоти, статистическите цени / плод именно на тази среща на търсене и предлагане/ за теб нямат никакво значение - ти коментираш единствено фактори като икономически, социални, демографски перспективи. И предполагаш единствено най-ниски нива за продавачите.

........................................................................
Това е безспорен двоен стандарт в мисленето. Няма как да те поздравя за него!
Лек ден smiling smiley
Re: Това е положението 2
21-12-2013 - 19:54:14
avatar
Quote
sasho2
Какви и колко НИ имам в БГ в случая не е интересно . За колко бих продал? Ами за кой колкото даде, обявявам на търг и който даде най-много, печели. Въобще няма да се замисля ама колко ще е утре или след година-две. За мен тая държава е обречена. Най-бедната в Европа, с най-бързо топящо се население, с най-болното население, с най-застаряващото население, с най-слабата икономика, с най-високата безработица. Ако има някакви временни фактори да задържат цените те са временни, в дългосрочен план имотите ще са най-предлаганата стока в БГ.

Временния фактор за жилищата в София се нарича миграция и вероятно този процес ще продължи още много години, което е нормално за малка страна в която София е единствения град с население над един милион души. Държавата е обречена, света свършва и иде потоп - значи казваш или се бесим или се мятаме през терасата? :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Това е положението 2
22-12-2013 - 07:27:20
Хммм, интересни Айпита имате господине, много интересно, а всички ли живеете под един покрив заедно?.....тва е похвално !!


Александър Свиленов Василев
каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията ново
09-12-2013 - 14:49:17 IP/Host: 192.95.59.---
Регистриран: преди 2 месеца
Мнения: 948


дичо тъпото
апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми
09-10-2013 - 22:14:39 IP/Host: 192.95.59.---
Регистриран: преди 1 година
Мнения: 542

sasho2
Това е положението 2 ново
20-12-2013 - 19:25:28 IP/Host: 192.95.59.---
Регистриран: преди 2 месеца
Мнения: 25

sasho2
Новите брокерски мантри
20-12-2013 - 17:22:49 IP/Host: 172.23.21.---
Регистриран: преди 2 месеца
Мнения: 25
Re: Това е положението 2
22-12-2013 - 07:52:07
А, те са още много на този адрес, ама живеят в хармония.
Re: Това е положението 2
22-12-2013 - 09:04:40
Quote
PER0
Хммм, интересни Айпита имате господине, много интересно, а всички ли живеете под един покрив заедно?.....тва е похвално !!


Александър Свиленов Василев
каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията ново
09-12-2013 - 14:49:17 IP/Host: 192.95.59.---
Регистриран: преди 2 месеца
Мнения: 948


дичо тъпото
апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми
09-10-2013 - 22:14:39 IP/Host: 192.95.59.---
Регистриран: преди 1 година
Мнения: 542

sasho2
Това е положението 2 ново
20-12-2013 - 19:25:28 IP/Host: 192.95.59.---
Регистриран: преди 2 месеца
Мнения: 25

sasho2
Новите брокерски мантри
20-12-2013 - 17:22:49 IP/Host: 172.23.21.---
Регистриран: преди 2 месеца
Мнения: 25

Ха, ха, не бях обърнал внимание, че това е нашият холандски щурчо!
:}
Re: Това е положението 2
23-12-2013 - 01:34:41
Уважаеми господин Сашо2, тук открих още един индивид, който вия сте подслонили под вашата стряха, както споменахте от 160 кв м . Очевидно при толкова народ, който обитава жилището ви, напълно споделям опасенията ви, че живеете доста натясно, и отчаяно търсите да закупите имот , за да се поразширите. Разбирам и кризата, в която сте изпаднали, но все пак бъдете мъж, и не се предавайте толкова лесно !! Бъдете търпелив, потърсете психиатрична помощ, чувал съм, че в някои случаи медицината може да помогне, силно се надявам да помогне и вашия случай !!

Да го духат Модераторите!
Re: Вярват ли влогарчетата в дядо Коледа??
22-12-2013 - 23:24:18 IP/Host: 192.95.59.---
Регистриран: преди 8 дни
Мнения: 3 353
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход