Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Новите брокерски мантри

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Новите брокерски мантри
20-12-2013 - 17:22:49
1. Свършиха качествените жилища. (т.е всички жилища, щото в БГ некачествени няма)
2. Сигурността на инвестицията в НИ е по-висока от пари в банката. (банките фалират - НИ са вечни, тях огън и земетръс не ги ловят, пък и са застраховани в размера си до 100К като при банките, застрахователната полица е подписана от самия господ)
3. Спада спря (независимо от факта, че безработицата расте, работоспособната част от населението емигрира, а икономиката практически я няма.)
4. Купувачите са много (в БГ те са около 9,5 млн, като средната сума която имат на влог готова за инвестиция в НИ е 100К евро)
5. Формулата 120 наема=цената за даден имот не важи за центъра на вселената БГ и нейната перла София. тук съотношението е 1200 наема
6. Жилища за собствено ползване се купуват предимно от българи (щото в БГ само 5% от хората са собстственици, другите са все наематели), а от целия свят се стичат кандидат купувачи с готов кеш и првят конкуренция на местните купувачи което пък движи цените нагоре (с около 30% на година)



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2013-12-20 17:57 от sasho2.
Re: Новите брокерски мантри
20-12-2013 - 17:30:05
Quote
sasho2
1. Свършиха качествените жилища. (т.е всички жилища, щото в БГ некачествени няма)
2. Сигурността на инвестицията в НИ е по-висока от пари в банката. (банките фалират - НИ са вечни, тях огън и земетръс не ги ловят, пък и са застраховани в размера си до 100К като при банките)
3. Спада спря независимо от факта, че безработицата расте, работоспособната част от населението емигрира, а икономиката практически я няма.
4. Купувачите са много (в БГ те са около 9,5 млн, като средната сума която имат на влог готова за инвестиция в НИ е 100К евро)
5. Формулата 120 наема=цената за даден имот не важи за центъра на вселената БГ и нейната перла София. тук съотношението е 1200 наема


амин
Анонимен потребител
Re: Новите брокерски мантри
20-12-2013 - 20:30:13
Мисля, че тук е мястото да сравня "качествените" софийски жилища с некачествените по света. Под двустаен в София се разбира хол+кухн. бокс и една стая (в по-добрия случай бокса е отделна малка кухня) средно 70 м2 за живот на семейство с 2 деца. Децата са в една стая а родителите в хола (за гости ми е трудно да си представя) По света двустаен са 2 стаи за спане обикновено за семейство с 1 дете и хола и кухнята не се броят като стаи.
В моята къща двете деца си имат собствени стаи, аз и жената имаме спалня, отделно аз имам работен кабинет и имаме една спалня за гости, хол и кухня с трапезария. Жилището ни е 160м2 и пак от време на време ми се вижда малко за семейство, та се чудя как в БГ я карате с 2 деца сврени в "двустаен" ?
Re: Новите брокерски мантри
20-12-2013 - 21:26:48
Quote
sasho2
Жилището ни е 160м2 и пак от време на време ми се вижда малко за семейство, та се чудя как в БГ я карате с 2 деца сврени в "двустаен" ?

Няма ли кой да го оправи този сайт? Много се дразня,когато трябва да пиша мнение ми се отваря едит само с един ред и е голям проблем човек да прочете даже какво е написал. Не мога да намеря в профила нещо, което коригира тази глупост.

По темата:
Тук я караме с 2 семейства в една стая. Какви са тия луксове за отделна стая за деца? Къде е възпитанието нали трябва от малки да се учат как се правят деца, а не как щъркелите се изгърбват да ги носят.
Анонимен потребител
Re: Новите брокерски мантри
20-12-2013 - 21:35:12
Върколако, не знам явно е така наистина, мои познати живеят в "четиристаен" по БГ разбиранията около 100 м2, с едно дете и бабата, детето в едната стая, те в другата, бабата в хола, кухнята е и кухня и дневна едновременно, не смеят да изчукат кат хората, щот баба ги чува вечер през стената....
Re: Новите брокерски мантри
20-12-2013 - 21:43:14
Върколак хвани с мишката долния десен ъгъл и плъзни надолу.Пиши на воля
Имота има две компоненти на печалба наем и стойност на имота ако се вдига.Пасиви -застрахова , няма наемател , данъци от наем и на имота, ремонти и падане цената на имота .Всеки сам да смята това срещу депозит 7,5 % лихва без данъци.
Re: Новите брокерски мантри
20-12-2013 - 21:47:05
Internet Explorer 10 съм и не се получава. Други идеи?
Re: Новите брокерски мантри
20-12-2013 - 22:00:04
Слагай Мозила ама няма начин и на експлорар и 15*ok* да стане
Анонимен потребител
Re: Новите брокерски мантри
20-12-2013 - 22:08:08
В IE се активира compability view
Re: Новите брокерски мантри
20-12-2013 - 22:08:17
Това е толкова тъпо,че даже не е смешно. Типични простотии от човек,който няма представа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход