Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се купува от ЧСИ - разказ от първо лице

Публикувано от buyer 
Re: Как се купува от ЧСИ - разказ от първо лице
02-07-2014 - 14:43:39
Здравейте! Вчера участвах в търг на ЧСИ за имот в столицата. Имаше 5-ма участника и банката, като взискател. След отварянето на пликовете ,най-високата цена беше 45600 лева. Помощник ЧСИ-то ни помоли да си помислим докато запише данните в протокола , и след това да участваме при устното наддаване с вдигане на ръка за да не сме се надвиквали в залата. На въпроса: Кой дава цената от 49680 лева, ЕДНОВРЕМЕННО вдигнаха ръка трима участника. Г-жа Х, г-жа Y и банката. ЧСИ погледна г-жа Х, която седеше до банката и я вписа в протокола. Веднага след което попита: Кой дава 53760 лева? Банката вдигна ръка и спечели търга.
На въпроса: Защо не взехте по внимание предложението на г-жа Y при исканата цена 49680? ЧСИ заяви, че вече е вписал г-жа Х и няма какво да се дискутира по въпроса и може да се наддава за по висока цена ако някой желае. Попитан бе, какво ще стане ако банката се оттегли след възлагането? Няма ли да се вземе под внимание факта, че имаше 2 еднакви предложения за цена от 49680 лева и защо вписа само единия наддавач, като така фактически се решава участта на търга ако банката се оттегли? След изрично настояване на г-жа Y, ЧСИ вписа като забележка в протокола, че г-жа Y ,също е предлагала сумата от 49680 лева.
Моля, да посъветвате г-жа Y за възможни последващи действия от нейна страна ,в случай че банката се оттегли от сделката и възможността да се избира между следващите двама наддавачи с еднакви оферти!
Re: Как се купува от ЧСИ - разказ от първо лице
13-07-2014 - 10:14:06
Има шанс банката да се оттегли в полза на последния наддавач, но не е толям.
Другите правила можеш да си ги прочетеш в ГПК-тегли се жребий и се определя победителя в наддаването.
Re: Как се купува от ЧСИ - разказ от първо лице
15-07-2014 - 12:31:58
Здравейте. Моля, за малко информация. На 19.06 участвах на търг за един имот. Бях само аз и съответно спечелих търга. Платих го на 25.06, спазих седемдневния срок. Какви са сроковете от тук нататък за уведомяване на банката и предишните собственици. Те живеят в Русия, но като постоянен адрес е посочен адреса на имота. Питам, защото ЧСИ-то първо ми каза срок за получаване на нотариалния акт до 11,07, а сега го удължи до 31,07?
Re: Как се купува от ЧСИ - разказ от първо лице
01-09-2014 - 09:08:23
Quote
salvador
Има шанс банката да се оттегли в полза на последния наддавач, но не е толям.
Другите правила можеш да си ги прочетеш в ГПК-тегли се жребий и се определя победителя в наддаването.

Точно *smiley_ahh*
Re: Как се купува от ЧСИ - разказ от първо лице
02-12-2014 - 10:11:11
Quote
mmmladenov
Здравейте! Вчера участвах в търг на ЧСИ за имот в столицата. Имаше 5-ма участника и банката, като взискател. След отварянето на пликовете ,най-високата цена беше 45600 лева. Помощник ЧСИ-то ни помоли да си помислим докато запише данните в протокола , и след това да участваме при устното наддаване с вдигане на ръка за да не сме се надвиквали в залата. На въпроса: Кой дава цената от 49680 лева, ЕДНОВРЕМЕННО вдигнаха ръка трима участника. Г-жа Х, г-жа Y и банката. ЧСИ погледна г-жа Х, която седеше до банката и я вписа в протокола. Веднага след което попита: Кой дава 53760 лева? Банката вдигна ръка и спечели търга.
На въпроса: Защо не взехте по внимание предложението на г-жа Y при исканата цена 49680? ЧСИ заяви, че вече е вписал г-жа Х и няма какво да се дискутира по въпроса и може да се наддава за по висока цена ако някой желае. Попитан бе, какво ще стане ако банката се оттегли след възлагането? Няма ли да се вземе под внимание факта, че имаше 2 еднакви предложения за цена от 49680 лева и защо вписа само единия наддавач, като така фактически се решава участта на търга ако банката се оттегли? След изрично настояване на г-жа Y, ЧСИ вписа като забележка в протокола, че г-жа Y ,също е предлагала сумата от 49680 лева.
Моля, да посъветвате г-жа Y за възможни последващи действия от нейна страна ,в случай че банката се оттегли от сделката и възможността да се избира между следващите двама наддавачи с еднакви оферти!

В случая, съдя изпълнителя е нарушил процедурата по провеждане на публичен търг. Изрично е записано (и се прилага), че в случай на равни натдавателни предложения се записват всички лица в протокола. В случай, че това остане най-високо предложение чрез жребий се определя победителя (купувач).
Re: Как се купува от ЧСИ - разказ от първо лице
23-08-2015 - 09:59:09
Благодаря за разказа, полезна е темата!
Re: Как се купува от ЧСИ - разказ от първо лице
17-11-2015 - 12:45:49
Quote
Krokodil
Quote
mmmladenov
Здравейте! Вчера участвах в търг на ЧСИ за имот в столицата. Имаше 5-ма участника и банката, като взискател. След отварянето на пликовете ,най-високата цена беше 45600 лева. Помощник ЧСИ-то ни помоли да си помислим докато запише данните в протокола , и след това да участваме при устното наддаване с вдигане на ръка за да не сме се надвиквали в залата. На въпроса: Кой дава цената от 49680 лева, ЕДНОВРЕМЕННО вдигнаха ръка трима участника. Г-жа Х, г-жа Y и банката. ЧСИ погледна г-жа Х, която седеше до банката и я вписа в протокола. Веднага след което попита: Кой дава 53760 лева? Банката вдигна ръка и спечели търга.
На въпроса: Защо не взехте по внимание предложението на г-жа Y при исканата цена 49680? ЧСИ заяви, че вече е вписал г-жа Х и няма какво да се дискутира по въпроса и може да се наддава за по висока цена ако някой желае. Попитан бе, какво ще стане ако банката се оттегли след възлагането? Няма ли да се вземе под внимание факта, че имаше 2 еднакви предложения за цена от 49680 лева и защо вписа само единия наддавач, като така фактически се решава участта на търга ако банката се оттегли? След изрично настояване на г-жа Y, ЧСИ вписа като забележка в протокола, че г-жа Y ,също е предлагала сумата от 49680 лева.
Моля, да посъветвате г-жа Y за възможни последващи действия от нейна страна ,в случай че банката се оттегли от сделката и възможността да се избира между следващите двама наддавачи с еднакви оферти!

В случая, съдя изпълнителя е нарушил процедурата по провеждане на публичен търг. Изрично е записано (и се прилага), че в случай на равни натдавателни предложения се записват всички лица в протокола. В случай, че това остане най-високо предложение чрез жребий се определя победителя (купувач).
Привет на всички,отдавна не бях влизал и сега се пререгистрирах.
Та днес бях на търг на ЧСИ.Не ми е първо участие,но днес за първи път стигнахме до устно наддаване.Но ЧСИ обяви ,че наддаването е по ред на подаване на наддавателните предложениия в деловодството.Първо банката-отказа участие.Втори човека с най-високата сума на тайното наддаване-отказа устно защото няма смисъл да наддава срещу себе си.Третият участник наддаде един задатък.Аз съм четвърти-пожелах да се се присъединя към устното наддаване на третият участник ,защото още един заддатък надвишаваше пазарната цена на имотът.Получих отказ-или наддавам или пасувам.Петият участник също поиска да се приседни и да играем тримата жребии.Отказаха му и на него.Не беше вписано в протокола за нашето желание.
Та въпросът ми е:къде е описана тази процедура? ГПК чл.492 ал.1 и 2 не са конкретни в раздела устно наддаване,и дава възможност за волни интерпретации.
Та въпросът ми е:има ли конкретни правила и къде са описани те.
Благодаря на включилите се !
Re: Как се купува от ЧСИ - разказ от първо лице
10-07-2016 - 00:44:10
Много полезна информация buyer. Благодаря за отделеното време да споделиш всичко това с нас smiling smiley

[zalozi365.com]
Re: Как се купува от ЧСИ - разказ от първо лице
10-05-2017 - 12:51:03
И аз искам, но си трябва кеш...
Re: Как се купува от ЧСИ - разказ от първо лице
19-09-2017 - 16:27:29
Здравейте!

Имам въпрос относно другите спечелили търг за публична продан. Август месец спечелих и аз търг, мина вече близо месец и ЧСИ-то не е успяло да уведоми един от наддавачите (бяхме общо трима) и чака обратна разписка от него. Някой може ли да сподели неговия опит с постановлението за възлагане. Изпадали ли сте в подобна ситуация?

Поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход