Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продажба с разсрочено плащане ?

Публикувано от TZARS 
Re: Продажба с разсрочено плащане ?
09-10-2013 - 16:55:25
такава схема предлагат доста предприемачи след като почна кризата даваш 20% авансово и другите на внаоски за 10 години с лихва 7-8% . тоест финансов лизинг. ама има 2 риска. първо да не можеш да пращаш сле д като си изплатил известна част.тогава губиш платеното а ако е с ипотечен кредит можеш да продадеш и да минеш метър или с малка загуба. второ за 10 години строителя има голям шанс да фалира и тогава пак губиш платеното защото си последен на опашката на кредиторите тоест земаш един кур. освен това ако е недобросъвестен и го закъса може да ипотекира имота защото си е негова собственост. аз до сега не познавам някой да е купил на тая схема. да не гиворим че при една ревизиая на НАП кво ще стане , те строителите масово са неизрядни и като му напишат ревизионен акт за 1 милион айде отиде отиде цялата сграда под запор и продан от публичен изпълнител.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-10-09 17:00 от nradev.
Re: Продажба с разсрочено плащане ?
09-10-2013 - 19:44:10
avatar
Quote
Продавач
Quote
TZARS
Аз също съм на мнение че схемата тук е приложима за трудно продаваеми имоти.
Може би ако формулата се промени
- капаро - 40%
- наеми - 10%
- остатък - 50%
става атрактивна, особено за по-скъпички имоти.

Да така има повече смисъл, но все пак какво би спечелил купувача в такава схема?

За някаква печалба не може да се говори.
Една продажба с разсрочване в период от две години може да е удачна за двете страни.
А относно рисковете, договорът се вписва в АВ, подплатен с "успокоителни" условия.
В Италия подобна формула върви, тук ние сме си балкански субекти (за добро или лошо).
Анонимен потребител
Re: Продажба с разсрочено плащане ?
09-10-2013 - 20:02:44
И кой е този дето ще плати 40% и ще се моли 2 години да не стане някой сакатлък и да си артиса без имот?
Анонимен потребител
Re: Продажба с разсрочено плащане ?
09-10-2013 - 20:03:55
Ти всичко може да впишеш ако искаш, въпросът е то излиза ли при удостоверение за тежести?
Анонимен потребител
Re: Продажба с разсрочено плащане ?
09-10-2013 - 20:06:19
Re: Продажба с разсрочено плащане ?
09-10-2013 - 23:18:30
avatar
Quote
TZARS
Quote
Продавач
Quote
TZARS
Аз също съм на мнение че схемата тук е приложима за трудно продаваеми имоти.
Може би ако формулата се промени
- капаро - 40%
- наеми - 10%
- остатък - 50%
става атрактивна, особено за по-скъпички имоти.

Да така има повече смисъл, но все пак какво би спечелил купувача в такава схема?

За някаква печалба не може да се говори.
Една продажба с разсрочване в период от две години може да е удачна за двете страни.
А относно рисковете, договорът се вписва в АВ, подплатен с "успокоителни" условия.
В Италия подобна формула върви, тук ние сме си балкански субекти (за добро или лошо).

Добре обаче под каква форма ще го запишем този договор. Реално сега се вписват договори за наем, но предварителен договор не се вписва.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход