Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

какво ще се случи след 12-ти май?

Публикувано от дичо тъпото 
Re: какво ще се случи след 12-ти май?
02-05-2013 - 08:55:28
avatar
Quote
Тинки Уинки
Както и да се пазариш не виждам как имот взет с кредит (в размер 80-90% от стойността на имота) може да се избие от наем на 80%.
Дай малко числа, че аз както и да го смятам не излиза.
Проблема е, че ти гледаш жилищни имоти, а аз съм се концентрирал върху търговски площи. Аз проблемите с жилищата съм си ги решил много отдавна. Лошото е, че гълтат много пари за ремонти. Ето ти лек пример: По потребителски кредит за 10 години - 35К лева , вноската ми е 423лева.
Имота който пазаря на тази цена се отдава за 400лв. Проблема е, че се отдава но в момента не е отдаден. Затова идеалния вариант е да купя нает обект със сигурен дългосрочен договор. Такива на пазара не липсват, но са твърде малко. В момента имам идея да търся такъв за ремонт. Лошия неугледен вид сваля доста от офертната цена, а мен ремонтите отдавна не са ми проблем също.

П.П. Много те уважавам за търпението което проявяваш. Аз като си наумя нещо, се хвърлям бързо да го постигна, което не е добре на пазара. Затова сега съм се въоръжил с търпение и няма да избързвам. Ако трябва ще чакам нещо подходящо и 10 години като теб.

Продавам триетажна къща в груб строеж с 1дка и половина двор на 50км. от София за 25 000лв.
Анонимен потребител
Re: какво ще се случи след 12-ти май?
02-05-2013 - 13:22:01
Този потребителски кредит трябва да е с лихва някъде 7.75%, че вноска с управление, поддържане на сметка и т.н. да дойде 423 лева за 10 години.
Re: какво ще се случи след 12-ти май?
02-05-2013 - 17:18:59
avatar
Quote
Тинки Уинки
Този потребителски кредит трябва да е с лихва някъде 7.75%, че вноска с управление, поддържане на сметка и т.н. да дойде 423 лева за 10 години.
Добре си го сметнал, почти с точност. 7,95% е, но като ми свялят няколко пункта ако си направя застраховка живот и безработица, която е 15лв. ежемесечно за кредити над 10 бинки ми казнат, че ставала 7,25. Сигурно има и някоа скрита таксичка..

Продавам триетажна къща в груб строеж с 1дка и половина двор на 50км. от София за 25 000лв.
Re: какво ще се случи след 12-ти май?
02-05-2013 - 18:10:05
Инвестициите от чужбина доста добре се движат в моя регион.
Даже ще си призная, че някои фактори ги подцених съществено преди години...а те сега се оказват с голяма тежест, за щастие в положителна посока:

[www.cars.bg]
Re: какво ще се случи след 12-ти май?
02-05-2013 - 19:45:44
avatar
Quote
САХИБ 31
Проблема е, че ти гледаш жилищни имоти, а аз съм се концентрирал върху търговски площи.
Аз проблемите с жилищата съм си ги решил много отдавна.
Лошото е, че гълтат много пари за ремонти. ...........

САХИБ, бъди много внимателен когато инвестираш в търговски обекти.
Ремонтите не са проблем, проблем е намирането на наематели при добър наем.
Когато се намерят - да са коректни и по-дългосрочни.
Казвам ти го от опит.
Re: какво ще се случи след 12-ти май?
02-05-2013 - 21:53:34
незнам как ги намирате нещата ама аз чаках 10 работни дни да ми изплатят 10 хиляди евро от ОББ...които има уши са слуша-които има очи да гледа
Re: какво ще се случи след 12-ти май?
03-05-2013 - 09:58:59
avatar
Quote
portokal
незнам как ги намирате нещата ама аз чаках 10 работни дни да ми изплатят 10 хиляди евро от ОББ...които има уши са слуша-които има очи да гледа

България е НЕВЕРОЯТНА страна.
Клиенти искаха да си открият сметка с 13.000 евро. От банката им отказаха да получат цялата сума. Откриха влог със 7.000 и после нова опашка в друг офис на същата банка да си вкарат и останалите 6.000.
Аз бях потресен, клиентите (руснаци) също.
Банка да не иска да получи пари кеш от клиенти.
При това от банка в Топ три за Бг.
Анонимен потребител
Re: какво ще се случи след 12-ти май?
03-05-2013 - 11:17:22
smiling smiley
Ами то ако се абонираш и за някоя програма на банкат аза по 20 лева месечно, може и още повече (с 10 лева да речем) да си смъкнат вноската.
Що да не ти свалят - те ти дават 10 лева, ти им даваш 20.
Re: какво ще се случи след 12-ти май?
03-05-2013 - 14:15:31
Абе Тинки,
Сигурно 95% от потребителите използват форума с настройки по подразбиране, знам, че си инат и държиш на своето, ама виж как изглежда последният ти пост с такива настройки.
И после се замисли какво си мислят за теб споменатите 95 %. *angel*
Анонимен потребител
Re: какво ще се случи след 12-ти май?
03-05-2013 - 20:20:20
Ами мисля си, че е добре да се смени софтуера на форума и поне да показва всяко мнение в отговор на кое е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход