Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Google Street View или вече не ни е необходим брокер за разходки

Публикувано от дичо тъпото 
Re: Google Street View или вече не ни е необходим брокер за разходки
25-04-2013 - 13:45:04
Quote
jores


За два броя /от общо четири/ къщи собственика е договорил завършване на шпакловка и замазка със строителна фирма, която ще предостави, като гаранция жилища в София с А16.

За целия обект /за мен не може да се нарече само пацел/, а опция проект/обект в избора от възможни типове имоти няма, във вида в който е цената на която е Ок собственика е 130 000Е, ако пазара не откликне, пада до 110 000Е.

В случай, че се стигне до споразумение за една/две от къщите довършени на Ш/З целия имот съответно няма да се продава.

Ivorad, относно квадратурата, прилагам ти информацията с която съм работил /виж тук/. Адмирации за задълбочения професионален анализ! smiling smiley
На мен ми е платено да презентирам обекта по възможно най - адекватен начин. Логиката, която следвам в презентацията е на база даденостите на "обекта" 420кв.м. парцел с излята основа и информацията с която разполагам. Когато презентираш "нещо" е повече от нормално да покажеш възможно най-обективно цялата картина, като акцентираш върху положителните а не отрицателните страни. В случая приложената визуализация на самия парцел, дава ясна представа за какво иде реч и не можеш да го отречеш, защото детайлно си анализирал положението smiling smiley.
Вкарване в съзнателна заблуда не бих си позволил. Та една къща се продава за 50 000Е с гаранция за нейното завършване. Квадратурата е такава каквато е, вижте в приложения файл.
Въпроса с цената е изходна позиция до определна дата в която се водят преговори с различните възможности - къща или целия обект. Ако не се случат нещата търг след това.

Поздрави,
очаквайте още два обекта до понеделник, взимам бележки от коментара на ivorad smiling smiley

Само няколко допълнителни бележки:
1.Дали един парцел се превръща в къща след като се направи и узакони проектиране за застрояването му, излеят се основи и се наредят термоблоковете за първия етаж, без да се залеят с бетон, няма да споря. Само отбелязвам, че термоблокове за 25 000 Е, купени преди години и изложени на слънчева светлина до 2013-а, няма как да струват 25 000. Който е запознат с темповете на УВ- уврежданията по този тип материали знае за какво иде реч winking smiley
При всички положения недоизграденият гаражен етаж може да се определи като напълно компрометиран дори на базата на оскъдните снимки - само пълен идиот би могъл да си въобрази, че това нещо може да струва сериозна сума пари.
Изобщо казано - собствениците на това недомислие нхапълно сериозно възнамеряват да продадат около 400 кв.м. в кофти част на Лозен / парцелът е маломерен, ситуиран на баир и е в компанията на наблъскани като сардели типични соц-селски-прогимназии/ за 130 000 Е. Това е над ТРИ пъти по-висока цена от средната , на която се търгуват много по-добре ситуирани и по-големи парцели в района / сделки се сключват на около 85-100Е/кв. при искани над 300 за обсъждания шедьовър/. Т.е. - при максимална пазарна цена за парцела от не повече от 35 000 Е, търсените пари са 130 000. Тази разлика от близо 95 000 Е се покрива, според продавачите, от тотално селташкия проект / 4 етажа по 40 кв.м. за едно маломерно жилище са тотална селтащина!/ + безстопанствено изоставения опит за строителство. Няма как, мисля !
2. За квадратурата няма какво особено да се спори. Всеки има очи да гледа и мозък, за да пресметне сам. Само да посоча, че в една друга обява за въпросния парцел въображаемите къщи на него са по 168 кв.м. И това определено е по-близо до истината.
3. Две приказки за израза "когато презентираш "нещо" е повече от нормално да покажеш възможно най-обективно цялата картина, като акцентираш върху положителните а не отрицателните страни". Е, успя да ме оставиш с отворена уста...
Напомням - една презентация или показва коректно и плюсовете, и минусите на един НИ, или няма / и не може да има!/ нищо общо с понятието "обективност". Акцентът върху плюсовете означава само едно - липсва обективност. Дали авторът на подобна обективност ще се черви, или не, пред подлъгани клиенти е въпрос на личен морал, но едно е очевидно - опитът за подвеждаща реклама е стопроцентов.
4. Пак не стана ясно как така средната цена е 320 Е, квадратурата е 230, а цената - 50 000 / всъщност на един от слайдовете се кипрят и 40 000!/...
Магия някаква!
5. Магическа е и думата "гаранция". Абсолютно правило е тази дума да се употребява в словосъчетание с "чрез" / "посредством"/. В противен случай не струва и една стотинка.
............................................................
Толкова от мен. Поздравления за иначе хубавата визуално презентация / това наистина е бъдещето!/ и се надявам да се ошлайфате по-добре при следващите си опити!
Хубав ден на всички smiling smiley
Re: Google Street View или вече не ни е необходим брокер за разходки
25-04-2013 - 14:05:28
Quote
jores
"Идеята за видео огледи беше спомената за първи път на сайта в края на ноември - началото на декември. Оттогава - изненада - вече почти всички брокита се натискат да правят видео огледи. Което е крайно тъпо, при положение, че замисъла беше тази стъпка да доведе именно до пълен байпас на услугите им. Ние обаче, не им се сърдим. Толкова си могат хората. Да крадат и копират си е изкуство в тези среди. "

Той пазара ги решава тези неща. Идеята е факт значително време преди "ноември-декември". Фендора правеха виртуални огледи още в далчената 2004 год. Видео огледи се правят по света отдавна, а за БГ знам поне от година.

До колкото видях Фендората пускат виртуални панорами / снимки, а не видео материали. А за видео огледите знам само за едни люленски хубавци, които си изпотрошиха пръстите да ни искат линк към сайта, след което пуснаха видео бонусите и млъкнаха като насрани.

Както и да е. Основната идея беше байпас на брокерите, затова в сайта са добавени всички възможни условия за да могат да публикуват само частни лица.
Re: Google Street View или вече не ни е необходим брокер за разходки
25-04-2013 - 14:46:28
avatar
Quote
Jimbo
......................... Основната идея беше байпас на брокерите, затова в сайта са добавени всички възможни условия за да могат да публикуват само частни лица.

Jimbo, спестяването на 3-те % го издигаш в култ.
Те не са и 3%, защото при директна среща пак ще се заплати адвокатски хонорар.
А замисляш ли се дали при директна среща договорена цена е най-добрата.
Дали в някоя агенция няма подобен имот с 15% по-ниска цена. Вярвай ми, срещнал съм поне двадесет ядосани купувачи набутали се на директна сделка на невероятно висока цена.

Посещенията на подобни конкурентни сайтове е на 50% от трафика на всяка от 10-те водещи агенции.

Задължителната регистрация за да погледне човек два-три имота е неудобство.
Re: Google Street View или вече не ни е необходим брокер за разходки
25-04-2013 - 20:22:40
avatar
Quote
TZARS
Quote
Jimbo
......................... Основната идея беше байпас на брокерите, затова в сайта са добавени всички възможни условия за да могат да публикуват само частни лица.

Jimbo, спестяването на 3-те % го издигаш в култ.
Те не са и 3%, защото при директна среща пак ще се заплати адвокатски хонорар.
А замисляш ли се дали при директна среща договорена цена е най-добрата.
Дали в някоя агенция няма подобен имот с 15% по-ниска цена. Вярвай ми, срещнал съм поне двадесет ядосани купувачи набутали се на директна сделка на невероятно висока цена.

Посещенията на подобни конкурентни сайтове е на 50% от трафика на всяка от 10-те водещи агенции.

Задължителната регистрация за да погледне човек два-три имота е неудобство.

предпочитам да изгубя 15% отстъпка, но да знам че съм спестил 3% дадени на паразит.
Анонимен потребител
Re: Google Street View или вече не ни е необходим брокер за разходки
25-04-2013 - 20:25:14
предпочитам да изгубя 15% отстъпка, но да знам че съм спестил 3% дадени на паразит.
------------------------
Знаем, ти си принципен. Нищо, че през живота си не си правил сделка с имот.
Re: Google Street View или вече не ни е необходим брокер за разходки
25-04-2013 - 20:34:22
avatar
Quote
spgufi
предпочитам да изгубя 15% отстъпка, но да знам че съм спестил 3% дадени на паразит.
------------------------
Знаем, ти си принципен. Нищо, че през живота си не си правил сделка с имот.

да предположим че моите сделки с имоти са толкова колкото и твоите, даже моите са доказуеми с нот. актове, а твоите? имаш ли фактури за извършени посреднически услуги?
Анонимен потребител
Re: Google Street View или вече не ни е необходим брокер за разходки
25-04-2013 - 20:38:24
Смях. Има и малко тъга. Можеше и да имаш повечко късмет в този живот.
Re: Google Street View или вече не ни е необходим брокер за разходки
25-04-2013 - 20:47:14
avatar
Quote
spgufi
Смях. Има и малко тъга. Можеше и да имаш повечко късмет в този живот.

смях да, ама не за тебе нещастнико
Re: Google Street View или вече не ни е необходим брокер за разходки
25-04-2013 - 20:58:32
Quote
дичо тъпото
моите са доказуеми с нот. актове,

Да допълня - холандски "нот." актове. С място на издаване - една небезизвестна психиатрия в АмДам...
:]
Re: Google Street View или вече не ни е необходим брокер за разходки
25-04-2013 - 21:18:56
avatar
Quote
ivorad
Quote
дичо тъпото
моите са доказуеми с нот. актове,

Да допълня - холандски "нот." актове. С място на издаване - една небезизвестна психиатрия в АмДам...
:]

я виж ти кой се появи?? ивчо-меката китка с обърнатия хастар. е сега остава и камелия да възкръсне от Люлин и триото ще е пълно.
аз и холандски нот. акт имам китке и мога да го покажа, ти китке по-далеч от фламингото няма да стигнеш...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход