Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?

Публикувано от дичо тъпото 
Анонимен потребител
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
15-04-2013 - 12:03:54
Опел - Дружба 1, Обеля, Люлин(по-забутаните)
3-те F - Младост
VW - Лозенец, Стрелбище, Бели Брези
Мерцедес - Изток, Центъра

Е сега не ми казвай, че в Обеля няма или Люлин няма за по 600 евро апартаменти,
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
15-04-2013 - 12:39:26
Quote
Тинки Уинки
Опел - Дружба 1, Обеля, Люлин(по-забутаните)
3-те F - Младост
VW - Лозенец, Стрелбище, Бели Брези
Мерцедес - Изток, Центъра

Е сега не ми казвай, че в Обеля няма или Люлин няма за по 600 евро апартаменти,

Тука имаме много сериозно разминаване:

Дружба 1, Обеля, Люлин(по-забутаните) - стар Москвич или Лада
Младост - по-скоро 10+ годишен Форд или Опел
Лозенец, Стрелбище, Бели Брези - между Опел и VW според строителството и локацията
Мерседес - само луксозни имоти в Изток, Лозенец и Центъра
Анонимен потребител
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
15-04-2013 - 14:24:25
прав си - имаме разминаване smiling smiley
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
15-04-2013 - 19:28:44
avatar
Quote
Тинки Уинки
прав си - имаме разминаване smiling smiley
Тинки това е много интересно!
Понеже идеята е твоя, пусни моля те отделна тема за сравнение на софийски квартали с марки автомобили и всеки да си каже мнението. Ще е доста интересно!clap: Може всеки да се включи от града където живее и там да направи подобно сравнение. С уговорката, че имота е актив, а колите пасив разбира се.

Продавам триетажна къща в груб строеж с 1дка и половина двор на 50км. от София за 25 000лв.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
15-04-2013 - 22:11:05
Иван Вазов го забравихте. А Центъра може да го махнете въобще от класацията.
В Стрелбище само около мен в два блока има 8 мерцедеса, купени нови, и 3-4 бе-ем-вета. Та се обиждам на фолксваген, това да не ви е Перник.
Анонимен потребител
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
16-04-2013 - 08:46:19
Взе да става интересно smiling smiley

Всъщност, май проблема е, че хората някак си се самооценяват малко по-високо отколкото са. Създават си едни нереалистични очаквания.
Страдал съм от това, та ми е ясна картинката.
Това че някой изкарва повечко пари на фона на "средното" ниво, не значи че няма и доста хора (колко "доста", ами достатъчно, че да купят без да се замислят за парите, които дават "свестните" имоти) , получаващи мно-о-о-о-го повече от него.
Най-лошото, което може да направи един човек със "свестни" доходи е да загуби ориентация къде всъщност се намира и да тръгне да се "състезава" с тези с много високи доходи. Е това се случи по-време на "балона". Доста хора вместо Опел и Фиат си купиха Мерцедеси с кредити. Е както каза на времето Левон - сега да си ядат тапицериите на колите.

Мерцедес цените няма да си смъкнат. Ако ти се вижда скъп - ами значи не си дорасъл за такава кола. Ако пък много го искаш - ами спестяваш 5-6-7-8 и т.н. години и си го купуваш.

Моето мнение е, че човек трябва да кара такава кола, че ако утре и свие калника или счупи стопа, това да не доведе до финансови проблеми и да трябва да си сменя "стандарта на живот" - разбирай просто да извади парите и да плати ремонта.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
16-04-2013 - 11:02:06
avatar
Quote
Imotko
Иван Вазов го забравихте. А Центъра може да го махнете въобще от класацията.
В Стрелбище само около мен в два блока има 8 мерцедеса, купени нови, и 3-4 бе-ем-вета. Та се обиждам на фолксваген, това да не ви е Перник.

Ох да ти имам Мерцедеса=Стрелбище, ми щом е така, значи в Европа най-бедните карат Ферарита, а по-заможните си имат собствени космически совалки.

Моля имотите в София да ги сравнявате със автомобилите от соц. времето. Само новите имоти можете да ги сравнявате с новите Шкоди например.

Случай от действителността: Довеждам си дъщерята в БГ. Незнам по какъв повод минахме с колата през Люлин. Детето зададе въпроса: "Тате защо всички сгради са ръждясали и толкова грозни, защо просто не ги бутнат и направят нови?" Това е истината. Да ви имам критерия за лукс. smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
16-04-2013 - 11:35:49
Ето виж как си отговори сам на въпроса "Кой ще купува имоти?" - ами собствениците на ръждясали и грозни имоти с перспектива за събаряне
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
16-04-2013 - 16:04:31
Както и да го въртим и сучем истината е че в момента е изключително изгодно да се живее под наем.Специално в София са ужасно ниски цените и на практика обезмислят даването под наем на един имот.По-добре да го държиш заключен отколкото да пускаш хора вътре.Най-зле е положението при 3-стайните апартаменти.Повече от 250-300евро трудно се отдава и то в добрите квартали.
Анонимен потребител
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
16-04-2013 - 16:07:16
Ако нямаш парите и ти трябва кредит за да си купиш собствено жилище съм съгласен, че е изгодно под наем, но да имаш парите събрани и да останеш под наем да чакаш по-ниски цени - доста рисково.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход