Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?

Публикувано от дичо тъпото 
Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
09-04-2013 - 17:05:19
avatar
Честно казано завиждам на живеещите под наем.

На мене ми писна:

1. Да правя ремонти и да се занимавам с шибани майстори.
2. Да се притеснявам дали утре ще качат данъците на 2,3 и тн. имоти с 60%
3. Да се занимавам с адвокати, строители и подобна паплач.
4. Да съм вързан за работата заради ипотеката.
5. Да не мога да отида да живея в чужбина заради невъзможност да продам тъпите имоти.
6. Един имот НИКОГА не е готов, винаги има работа и ремонти по него (какво остава за повече?)
7.
8.
9.

Иска ми се да живеех под наем и да не ми пука за нищо. Ама паднала мазилката, ама протекъл покрива, ама се спукала тръба, ама се преебал водопровод, ама етажна собственост (един иска да санира, друг не), разправии със съседите.

Просто ми се ще да съм под наем да си скитам безгрижно по света и да ме боли шапката какво става с тухлите. Собствеността върху имоти скъсява живот повярвайте ми. Хора, живота е твърде къс за да се занимавате с подобни простотии. Живейте го пълноценно. Светът е голям.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-04-09 17:12 от дичо тъпото.
Анонимен потребител
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
09-04-2013 - 17:17:43
днеска нещо ти е дошла музата smiling smiley

А не ти ли е писнало:
1. Да не можеш да разместиш мебелите както на теб ти се иска, да не може да сложиш климатик или изолация, да смениш дограмата
2. Да се притесняваш дали утре банката дето си държиш парите няма да хлопне кепенците. Дали курса на лева към еврото няма да се смени
3. да се занимаваш с хазяи, брокери и т.н. на 3-4 години
4.
5. Да ограничаваш ходенията в чужбина защото трябва да къташ пари
6. Да ремонтираш чужди имоти
7.
8.
9.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
09-04-2013 - 17:26:23
avatar
Quote
Тинки Уинки
днеска нещо ти е дошла музата smiling smiley

А не ти ли е писнало:
1. Да не можеш да разместиш мебелите както на теб ти се иска, да не може да сложиш климатик или изолация, да смениш дограмата
2. Да се притесняваш дали утре банката дето си държиш парите няма да хлопне кепенците. Дали курса на лева към еврото няма да се смени
3. да се занимаваш с хазяи, брокери и т.н. на 3-4 години
4.
5. Да ограничаваш ходенията в чужбина защото трябва да къташ пари
6. Да ремонтираш чужди имоти
7.
8.
9.

Тинки,

1. Ако имах късмета да мога да избера да живея под наем или щях да си търся небебелирани жилища или в договора щях да имам клауза да размествам както намеря за добре.
2. Притесненията от банката са бели кахъри в сравнение с разправиите майстори решили решението основано на тяхната фантазия е по-важно от тези на собственика.
3. С брокери, наематели, адвокати и подобни се занимавам и сега, само, че сега парите излизат откъм мене в посока изброените.

5. Не бих искал вече да кътам пари. Искам да живея от ден за ден БЕЗГРИЖНО.
6. НИКОГА не бих ремонтирал чужд имот. (то малко са ми грижите сега, камо ли чужди да поема)
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
09-04-2013 - 18:15:39
Знам много хора,които живееха под наем.Випускът ми в университета беше с всичко на всичко десетина софиянци.Тези,които все още живеят под наем,са се превърнали в тотални катунари.Миналата година единият трябваше да го местим по спешност.Изтича му договора за наем и нашия завъни на хазайката да я пита кога ще подписват нов.Жената му казва,че нов няма да има-синът и си идвал от Испания и нашите имат три дена да напуснат.
Докато са малки децата е лесно.После...всеки път като си сменяш квартирата ли ще им сменяш детската градина?
А училището?
Или то има градски транспорт...колко му е детето ти да пътува по два часа на ден до училище, понеже мама и тате ги кефи да живеят като клошове нали "така правят на Запад".

Квартирите имат предимства,ама до време.После вече имат само недостатъци.При това големи.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
09-04-2013 - 19:02:18
Много тъпа тема. Освен ако не искате да живеете ден за ден, безгрижно.............
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
09-04-2013 - 20:03:14
avatar
Quote
Imotko
Много тъпа тема. Освен ако не искате да живеете ден за ден, безгрижно.............

idiotko, не знам темата дали е тъпа, ама ти със сигурност си най-тъпото парче в този форум, по-тъп си дори от ника ми, е за да съм обективен ще добавя, че си тъп като камелия.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
09-04-2013 - 20:05:35
Безгрижния живот е до време после идва оня със сметката.Дичо имаш правото да живееш както намериш за добре.Не изповядам теорията ти и не ми харесва.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
09-04-2013 - 20:13:11
avatar
Quote
aircraftcarrier
Безгрижния живот е до време после идва оня със сметката.Дичо имаш правото да живееш както намериш за добре.Не изповядам теорията ти и не ми харесва.

Имаш право да не ми харесваш теорията, но тогава не разбирам защо още не си се затичал до банката за ипотечен кредит. Защо не купуваш като имоти. Това за тоя със сметката не го разбрах (хазяина ли)
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
09-04-2013 - 20:19:55
avatar
На мен предполага се е лесно да ми се познае мнението. Уважавам хора, които живеят под наем, но не ги разбирам. Никога не съм ги разбирал всъщност. Все пак, добре е, че ги има. Трябва да станат повече.
Що се отнася до майсторите, наистина са проблемни в БГ, добре, че аз рядко прибягвам вече до тях. Навремето ми беше малко непонятна мисълта, че един мъж не може да се счита за глава на семейство, докато не построи къща. Наистина само една къща да построи един мъж, се научава на куп занаяти. Е, аз съм имал късмет да участвам в ремонтите на няколко мои и няколко чужди имота. Вече дори ми доставят удоволствие някои от ремонтните дейности.
С ипотеката човек не е особено вързан, при положение, че може да я рефинансира навсякъде, а имота да отдаде и да погасява част от парите по вноската или поне лихвата.

Продавам триетажна къща в груб строеж с 1дка и половина двор на 50км. от София за 25 000лв.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
09-04-2013 - 20:29:39
avatar
Quote
САХИБ 31
На мен предполага се е лесно да ми се познае мнението. Уважавам хора, които живеят под наем, но не ги разбирам. Никога не съм ги разбирал всъщност. Все пак, добре е, че ги има. Трябва да станат повече.
Що се отнася до майсторите, наистина са проблемни в БГ, добре, че аз рядко прибягвам вече до тях. Навремето ми беше малко непонятна мисълта, че един мъж не може да се счита за глава на семейство, докато не построи къща. Наистина само една къща да построи един мъж, се научава на куп занаяти. Е, аз съм имал късмет да участвам в ремонтите на няколко мои и няколко чужди имота. Вече дори ми доставят удоволствие някои от ремонтните дейности.
С ипотеката човек не е особено вързан, при положение, че може да я рефинансира навсякъде, а имота да отдаде и да погасява част от парите по вноската или поне лихвата.

Драгомире, сложи си ръка на сърцето и признай, че ти се иска когато вземеш отпуска да отидеш наистина да поотпуснеш, а не само да ремонтираш и да се разправяш с майстори. Вярно е че човек понаучава това онова, но не може да прави сам всичко, електриката, водипровод, канализация, покриви, изолации, фундаменти, архитектура... не може да разбираш от всичко. Сам се убедих 2 пъти ти се обаждам когато ти беше в отпуска и двата пъти ти бъхташ в Радомир. Ти пак си намерил държавна работа където те търпят ама не всеки може да е оперативен дежурен в районното нали.

PS. Драго ние се познаваме лично. Бяхме заедно на бригада в Кубрат. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-09 20:35 от дичо тъпото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход