Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Истината! (казана от брокер)

Публикувано от дичо тъпото 
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 15:52:54
аз продадох 2011 година за 80К еуро при ипотека 30К. купувача ми преведе 50К и с другите 30к си погаси ипотеката. не съм питал никой. а да и кажат че не са съгласни дреме ми. нотариуса не го интервесуват тежестите и договора с банката. нарушил съм договора ама кво да ми напраят. то като се наруши кредита става предсрочно изискуем това е санкцията. ама тои купувача и без това иска да си го погаси.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-03 16:27 от nradev.
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 16:05:17
Тинки, спри се. Банката в нито един момент не участва в сделката, аз си погасявам предсрочно кредита и на банката въобще не и пука, откъде съм взел парите, фраска ми глобата, при мен беше 4000 лв., погасява ми кредита, заличава го и всички доволни. Оставам с усещането, че и ти никога не си правил такава сделка, иначе нямаше да оспориш нито ред от написаното от мен. Купувачът подписва ПД, погасява се ипотеката, заличава се и тогава се изповядва пред нотариус, за да получи купувача чист имот. Изненадан съм ,при това не особено приятно от теб, мислех, че знаеш повече.
Ето ти още нещо, което говори, че не си правил такава сделка и още нещо, което е срамота уважаван от мен човек да напише -
------------
Не може изповядването на сделката да е най-накрая.
То трябва да е най-отпред.
-------------
Това не е вярно Тинки, консултирай се с още някой ,Продавач например.
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 16:12:15
Айде като си го правил кажи кое след кое се прави, че spgufi твърди че купувача едва ли не превежда едни пари на продавача и чака 1-2 седмици банката да заличи ипотеката преди да отидат с продавача да изповядат сделката.
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 16:13:33
ако един имот струва примерно 50 000 и кредита е да кажем на стойност 40 000 кой е този купувач дето на предварителен договор ще ти даде 40 000 = (80% от стойността на имота) за да си погасиш ти ипотеката без да получи нотариален акт?
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 16:19:07
първо се изповядава после се п0гасява ипотеката освен ако купувача не е балък



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-03 16:23 от nradev.
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 16:53:32
Тинки, продължаваш да ме изумяваш, за да получи купувача чист имот, първо се погасява, след това се заличава и после се изповядва, а има и втори вариант - погасява се ипотеката в деня на изповядването и седмица след заличаването новия собственик ще си получи уд. за тежести , от което е видно, че имота е чист.Не съм очаквал наистина, че точно ти ще оспорваш елементарни неща, за които ти казвам, че са ми се случили стотици пъти. Ти знаеш ли, че много голяма част от имотите, които се продават в момента имат ипотеки ?
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 17:00:21
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 17:01:15
що да требе да получи купувача чист имот. къв му е проблема ако е ипотекиран нали сумата на ипоеката е приспадната от цената и тои после ще си я погаси.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-03 17:02 от nradev.
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 17:21:42
avatar
Quote
nradev
аз продадох 2011 година за 80К еуро при ипотека 30К. купувача ми преведе 50К и с другите 30к си погаси ипотеката. не съм питал никой. а да и кажат че не са съгласни дреме ми. нотариуса не го интервесуват тежестите и договора с банката. нарушил съм договора ама кво да ми напраят. то като се наруши кредита става предсрочно изискуем това е санкцията. ама тои купувача и без това иска да си го погаси.

Аз само ще кажа че това е много рискова сделка и за двете страни, но най-вече за купувача и може да се стигне до съд и разваляне на сделката.
Например - банката предявява претенции за по-голяма сума от уговорената ... такси, глоби, лихви ...

така че си имал късмет просто, само това ще ти кажа, а купувача зверски късмет...
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 17:28:44
Аз само ще кажа че това е много рискова сделка и за двете страни, но най-вече за купувача и може да се стигне до съд и разваляне на сделката.
Например - банката предявява претенции за по-голяма сума от уговорената ... такси, глоби, лихви ...

така че си имал късмет просто, само това ще ти кажа, а купувача зверски късмет...
------------------
Глупости, глупости.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход