Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*

Публикувано от iciltd 
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 09:59:13
ами тя държавата може и имотите да национализира
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 10:28:50
Quote
nradev
ами тя държавата може и имотите да национализира

Няма нухда да ги национализира, достатъчно е да обложи с еднократен данък от 10-20% всички имоти с данъчна оценка над 100000 лева и с 30% всички имоти с данъчна оценка над 500000 лева.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 11:06:20
Ти защо мислиш, Борисов си подаде толкова лесно оставката? Тесен кръг само знае реалното състояние на държавата.......От България са били поискани някои неща(!)....такива, че Борисов предпочете да избяга. Друг да стане омразен на нацията. Така се спасява рейтиг понякога-бягаш! Мисля, че скоро ще научим за какво става въпрос.
Анонимен потребител
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 11:08:35
Според мен сложна работа.
Да го кажем така. Преди депутатите да гласуват решение примерно за облагане на банковите депозите с 30% данък, могат да изтеглят своите за да не ги хване данъка.
Ама съгласи се, че няма как депутатите да "изтеглят" имотите си, че да избегнат данък от 30% smiling smiley
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 11:16:00
Глупости на търкалета. Данък конфискация на имот няма как да стане защото повечето хора просто нямат тия 10-20-30% или колкото ще да са процента от... коя стойност всъщност? Кой ще определи стойността.
А депозита са налични пари или по-точно задължение на банката към спестителя. Много лесно се стрижат, но все пак не е трябвало да го правят, защото се обезсмисля самата идея да се спестяват пари в банка, без доверие банките не струват и пукнат петак.
Според мен това е и целта, да подплашат европейския спестител и да почне да харчи.
Анонимен потребител
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 11:21:40
май не се изразих правилно.
Идеята ми е, че няма депутат на този свят дето да гласува за данък върху имотите, защото просто това неминуемо ще засегне и него.
Докато за спестяванията не е така - може да спаси своите, пък другите да го д....
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 11:25:36
Quote
Boby
Много лесно се стрижат, но все пак не е трябвало да го правят, защото се обезсмисля самата идея да се спестяват пари в банка, без доверие банките не струват и пукнат петак.
Според мен това е и целта, да подплашат европейския спестител и да почне да харчи.
И според мен тва е идеята.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 11:44:58
По-добре ми вземе банката 30% /при лихва 6% ще избия загубата за 5 години/, отколкото да купя имот с цена 200-300% над реалната. Там може да не изляза на плюс докато съм жив.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 11:48:20
Quote
Тинки Уинки
Според мен сложна работа.
Да го кажем така. Преди депутатите да гласуват решение примерно за облагане на банковите депозите с 30% данък, могат да изтеглят своите за да не ги хване данъка.
Ама съгласи се, че няма как депутатите да "изтеглят" имотите си, че да избегнат данък от 30% smiling smiley
Няма да посегнат на имотите (си)...Могат да изтеглят....вече прехвърлят, естествено! Кипърските управници също са спасили парите си. Целта са парите по депозитите на широката маса хора! Случая в Кипър ясно показва кой е най-лесния начин държавата да се сдобие с пари! Но на гърба на доверието към банките. Мисля, че скоро ще има и други, които ще прибягнат към тая мярка - Люксембург например.....
Анонимен потребител
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 11:55:12
Ако банката ти вземе 30%, вЕрвай ми няма да помислиш следващите 5 години за банки, камо ли за лихви.

Къде ги видя тези 200-300% надценени имоти?
В момента спрямо доходи на домакинство цените са на ниво 2000 година.
Спрямо инфлацията са "надценини" с 20% спрямо 2000 година.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход