Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*

Публикувано от iciltd 
ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
27-03-2013 - 14:52:44
Здравейте всички от форума!

В последната година (2012) от платежоспособни господа все по-често ни се задава въпроса: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?
Подвъпроси:
Имам ли непосредствена нужда?
Какво ще спечеля?
Дали няма да си докарам само проблеми?

Вие какво бихте им отговорили?

winking smiley
Анонимен потребител
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
27-03-2013 - 16:12:08
Тука викам да цитирам Левон Хампарцумян и въпросът да приключи:
Имот се купува когато имаш нужда и възможности.

До колкото разбирам хората, за които говориш имат възможността, значи ако имат нужда да купуват, ако нямат да не купуват.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
27-03-2013 - 16:23:04
avatar
Ако имате основно жилище значи непосредствена нужда няма в случай, че основното жилище не е отесняло по една или друга причина.

В случай, че не става дума за първо/основно жилище то тогава остават въпросите: "Какво печеля?" и "Няма ли да си докарам проблеми?"

За да се печели от една инвестиция в имот той трябва да има доходност в порядъка между 9-12%. (как доходността се изчислява вече е писано многократно). В момента в БГ доходността от инвестиция в НИ е смешна по мои изчисления между 2 и 4% което е по-малко дори от лихвите давани от банките.

На въпроса за докарването на проблемите отговорът е твърдо - ДА. Не забравяйте, че става въпрос за БГ, където всичко е дърво откъдето и да го погледне човек (майстори, наематели, данъци, енергоснабдяване и тн.) Това го казвам от собствен горчив опит.

"Дали ситуацията ще е все така с имотите в БГ?" Моето мнение е, че тази ситуация ще продължи дълго, дори още повече ще се влошава. под дълго разбирайте поне 10-ина години. (за факторите които обуславят това е писано многократно, демография, икономика, здравеопазване, трудова заетост, наука и тн...)
Анонимен потребител
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
27-03-2013 - 17:22:11
ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?
Подвъпроси:
Имам ли непосредствена нужда?
Какво ще спечеля?
Дали няма да си докарам само проблеми?
-------------------
1. Ако имаш нужда и възможност - купуваш.
2. Ако купиш за инвестиция и го изплатиш за 15-18 години - значи печелиш, в момента на пазара на имоти у нас положението е точно такова.
3. Какво значи "само проблеми" , как купуването на имот може да създаде проблеми ?
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
27-03-2013 - 17:43:34
avatar
Саше, изплащайки имот за 18 години, ще рече доходност 4-5% и то при 100% зетост и нула разходи. Банковите лихви са 6% и нагоре. Като инвестицията в НИ в момента е почти неликвидна, докато парите в банка са моментално ликвидни в случай те потрябват за бърза нужда.

Е дай тогава някаква причина по която трезвомислещ човек да инвестира в НИ. Защо да се инвестира в НИ, цените на които падат и ще падат още, доходността им е по-ниска от тази на по депозитите и ликвидността е никаква. 15-18 години възръщаемост е нищо. 10 години е максимума, под 10 е далавера, над 10 риск който не си заслужава.

Съмнявам се че ще разбереш и една дума от това което съм писал, защото до ден днешен не съм срещал брокер в БГ който дори да е чувал за доходност, камо ли да базира цената на един имот като следствие от доходността.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-03-27 17:47 от дичо тъпото.
Анонимен потребител
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
27-03-2013 - 18:06:29
Нямам намерение да се обяснявам на някой, който е известен с много неща, но нито едно не е свързано с имоти, казах какво знам и мисля, при това поста ми е насочен към автора на темата ,не към някой , въобразил си, че може да ме поучава.
Анонимен потребител
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
27-03-2013 - 21:54:39
Quote
дичо тъпото
докато парите в банка са моментално ликвидни в случай те потрябват за бърза нужда.

Иди питай тези в Кипър по въпроса с моменталната ликвидност smiling smiley

Иначе инвестицията в имот в момента наистина не си струва.
Но пък ако имаш нужда от жилище - не виждам смисъл да се не го купиш в момента.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 01:13:10
най добрия имот в българия е продадения !
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 07:45:00
Дичо що се опитваш на Сашко да му наливаш финасова наука в главата . това е загубена кауза. тои си знае неговото за 18 години е добре. само че от тия може да станат 50 години. защото освен приход от наем има и разход. а и наема не ти е гарантиран. освен това се очаква капиталова загуба в близките 4-5 години



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-03-28 08:04 от nradev.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 09:43:49
Аз по-рисков актив от парите в брой или на депозит, не мога да се сетя.Във всеки един момент държавата може да ги унищожи с инфлация или ако и потрябват спешно, просто да ги национализира.Това не са реално съществуващи пари,а само цифри в софтуера на банката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход