Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За цените на имотите (мнение на един купувач)

Публикувано от giantCat 
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
20-02-2013 - 11:17:02
Quote
Imotko
Не е много нормално, но със сигурност не е невъзможно или незаконно да ти подпише предварителен договор за продажба на бъдещия обект, нищо че още няма "парцел". Въпросът обаче е на доверие, дали ще върне парите, ако нещо се одърви с парцела и т.н.; явно или не си му имал доверие, или не е бил чак неповторим имота.
Иначе евала на човека, то с парцел и баба знае. Едни познати строители на другия ден след учредяването на суперфицията, още незапочнали и копаенето, продадоха на зелено цял блок в Редута, до последния апартамент, даже не стигнаха - 2007г., еее, славни времена бяха. То тогава май ни управляваха тройните идиоти, то тогава и баба ми би могла, ама я сега де..............


Естествено че е незаконно.И подлежи на глоба защото в Закона за защита на потребителя пише че не може да се рекламира стока която нямаш в наличност
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
20-02-2013 - 17:19:06
Quote
Продавач
Ами прочети сам и прецени дали няма такава прогноза [www.investor.bg] освен това тази прогноза е на база развитието на столицата до този момент, а ако нещата се влошат цялостно за страната в малките градове и села съвсем ще стане ад, а е по-евтино да дойдеш да живееш в столицата от колкото в Лондон все пак ако ме разбираш... Ти май беше от Варна и ако е така те разбирам ти не си свидетел на това колко хора идват в София и ти изглежда нереално, но фактите са такива и прогнозите са базирани на тях, а не на прогнозите на хората от нашия форум, които прогнозират масова циганизация.

Не знам откъде си взимат инвестор данните, но на сайта на НСИ няма такива числа:
Ето линк към сайта на НСИ, където числата са съвсем различни: [www.nsi.bg]
Аз лично се обзалагам че дори и тази прогноза на НСИ е твърде оптимистична.
Живея в София от 20 години.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
20-02-2013 - 18:58:13
Quote
nradev
Quote
Imotko
Не е много нормално, но със сигурност не е невъзможно или незаконно да ти подпише предварителен договор за продажба на бъдещия обект, нищо че още няма "парцел". Въпросът обаче е на доверие, дали ще върне парите, ако нещо се одърви с парцела и т.н.; явно или не си му имал доверие, или не е бил чак неповторим имота.
Иначе евала на човека, то с парцел и баба знае. Едни познати строители на другия ден след учредяването на суперфицията, още незапочнали и копаенето, продадоха на зелено цял блок в Редута, до последния апартамент, даже не стигнаха - 2007г., еее, славни времена бяха. То тогава май ни управляваха тройните идиоти, то тогава и баба ми би могла, ама я сега де..............


Естествено че е незаконно.И подлежи на глоба защото в Закона за защита на потребителя пише че не може да се рекламира стока която нямаш в наличност

Какъв потребител бе, колега, какви пет лева???
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
20-02-2013 - 20:06:23
нрадев, ако има работен проект, може да се продава право на строежу ако няма - не може. Ако някой ти е поискал да купиш без да има това право, няма нищо странно да откажеш, но да отричаш очеизвадни неща като стопкапарото /депозита/ е типично за теб , типично по български - "Такова животно нема". Има, при това върши работа, от мен да знаеш. Щото това ми е работата и за разлика от теб знам.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
20-02-2013 - 20:29:06
avatar
Quote
Panther1
Quote
Продавач
Ами прочети сам и прецени дали няма такава прогноза [www.investor.bg] освен това тази прогноза е на база развитието на столицата до този момент, а ако нещата се влошат цялостно за страната в малките градове и села съвсем ще стане ад, а е по-евтино да дойдеш да живееш в столицата от колкото в Лондон все пак ако ме разбираш... Ти май беше от Варна и ако е така те разбирам ти не си свидетел на това колко хора идват в София и ти изглежда нереално, но фактите са такива и прогнозите са базирани на тях, а не на прогнозите на хората от нашия форум, които прогнозират масова циганизация.

Не знам откъде си взимат инвестор данните, но на сайта на НСИ няма такива числа:
Ето линк към сайта на НСИ, където числата са съвсем различни: [www.nsi.bg]
Аз лично се обзалагам че дори и тази прогноза на НСИ е твърде оптимистична.
Живея в София от 20 години.

'' Населението в област София-град ще се увеличи с 45% до 1,87 млн. души през 2060 г., показват изчисления на Investor.bg на база прогнозни данни на НСИ. Данните са от реалистичния вариант на прогнозата, който е съобразен с нормативните изисквания на Европейския съюз за демографското и социално-икономическото развитие на страните членки. Песимистичният и оптимистичният вариант се различават незначително от реалистичния."

Незнам трябва да питаме автора на статията [www.investor.bg] Мариян Йорданов. За града явно те бъркам с някой друг за което се извинявам.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
20-02-2013 - 21:40:04
дори да се увеличи населението на софия с 100% това няма да промени нищо.въпроса е не само колко ще дойдат а какви ще дойдат? какви ще са покупателните способности на новодошилте в софия? те тия хора с сигурност ще са нещо като бежанска вълна...гледката ще е ужасяваща ще се вдигне престъпноста несигурноста грабежите,обстановката ще е напрегната и несигурна...тия хора които ще дойдат не идват с парите с тия "илядите" дето се искат от обявите.това са хора които идват в софия от отчаяние...които просто няма къде другаде да отидат.българия се обезлюдява в моя вход преди да напуснем живееха 3 семейства сега са само две а има входове в провинциалните градове където вече не живее абсолютно никoй ! българия свърши това беше...от тук натам е само надолу-изваждане от европейския саюс (вече се гори дори знамето на EU по площадите) никакви инвестиции,никаква икономика-зона предверие на Ада известна като Чистилището-а там какви са цените на имотите никoй не знае,защото никoй не е за дълго там.в Чистилището има само две посоки-към Ада или към Рая
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
20-02-2013 - 22:15:04
Quote
Продавач
Quote
Panther1
Quote
Продавач
Ами прочети сам и прецени дали няма такава прогноза [www.investor.bg] освен това тази прогноза е на база развитието на столицата до този момент, а ако нещата се влошат цялостно за страната в малките градове и села съвсем ще стане ад, а е по-евтино да дойдеш да живееш в столицата от колкото в Лондон все пак ако ме разбираш... Ти май беше от Варна и ако е така те разбирам ти не си свидетел на това колко хора идват в София и ти изглежда нереално, но фактите са такива и прогнозите са базирани на тях, а не на прогнозите на хората от нашия форум, които прогнозират масова циганизация.

Не знам откъде си взимат инвестор данните, но на сайта на НСИ няма такива числа:
Ето линк към сайта на НСИ, където числата са съвсем различни: [www.nsi.bg]
Аз лично се обзалагам че дори и тази прогноза на НСИ е твърде оптимистична.
Живея в София от 20 години.

'' Населението в област София-град ще се увеличи с 45% до 1,87 млн. души през 2060 г., показват изчисления на Investor.bg на база прогнозни данни на НСИ. Данните са от реалистичния вариант на прогнозата, който е съобразен с нормативните изисквания на Европейския съюз за демографското и социално-икономическото развитие на страните членки. Песимистичният и оптимистичният вариант се различават незначително от реалистичния."

Незнам трябва да питаме автора на статията [www.investor.bg] Мариян Йорданов. За града явно те бъркам с някой друг за което се извинявам.


КОЕФИЦИЕНТ НА ВЪЗРАСТОВА ЗАВИСИМОСТ (ОТНОСНО СТАРШИТЕ ВЪЗРАСТИ) в град София:
1)
- през 2011г. беше 22.17% тоест на 100 души на възраст на възраст от 15 години до 64 години включително имаше 22 души на възраст над 64 години
2)
- през 2060г. ще бъде 47.97% тоест на 100 души на възраст на възраст от 15 години до 64 години включително ще има почти 48 души на възраст над 64 години (при хипотеза за конвергентност или вариант се определя като реалистичен и е съобразен с нормативните изисквания на Европейския съюз за демографското и социално-икономическото развитие на страните членки)


[www.nsi.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-20 22:17 от Inform.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
20-02-2013 - 23:49:51
Quote
spgufi
нрадев, ако има работен проект, може да се продава право на строежу ако няма - не може. Ако някой ти е поискал да купиш без да има това право, няма нищо странно да откажеш, но да отричаш очеизвадни неща като стопкапарото /депозита/ е типично за теб , типично по български - "Такова животно нема". Има, при това върши работа, от мен да знаеш. Щото това ми е работата и за разлика от теб знам.

прав си Дичка на тебе ти върши идеална работа. ама на мене никаква



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-20 23:50 от nradev.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
20-02-2013 - 23:51:48
Quote
Imotko
Quote
nradev
Quote
Imotko
Не е много нормално, но със сигурност не е невъзможно или незаконно да ти подпише предварителен договор за продажба на бъдещия обект, нищо че още няма "парцел". Въпросът обаче е на доверие, дали ще върне парите, ако нещо се одърви с парцела и т.н.; явно или не си му имал доверие, или не е бил чак неповторим имота.
Иначе евала на човека, то с парцел и баба знае. Едни познати строители на другия ден след учредяването на суперфицията, още незапочнали и копаенето, продадоха на зелено цял блок в Редута, до последния апартамент, даже не стигнаха - 2007г., еее, славни времена бяха. То тогава май ни управляваха тройните идиоти, то тогава и баба ми би могла, ама я сега де..............


Естествено че е незаконно.И подлежи на глоба защото в Закона за защита на потребителя пише че не може да се рекламира стока която нямаш в наличност

Какъв потребител бе, колега, какви пет лева???


Имотко ти в правото знаеш само за предварителен договор ама това не нзачи че други правни норми нема . и те важат за всички



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-20 23:54 от nradev.
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
21-02-2013 - 05:59:16
нрадев, имаш право да избираш кое ти върши работа, ама защо другите хора да нямат това право ? Ти отричаш всичко, написано от някой брокер, спориш за всичко, даваш акъл за всичко , кой ти каза, че си в тази позиция ? Ти си данъчен, юрист, икономист, завършил си безброй неща, сега учиш право, трябва да погледна в бгмама дали не плюеш и по жените, че нищо не разбират от готвене....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход