Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...

Публикувано от Продавач 
Re: През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...
29-01-2013 - 08:58:09
avatar
Не ме карай да си мисля, че никнейма ти отговаря на действителността. Къде видя да пиша, че се вливат 740 000 000 евро в пазара на имоти? Те за 2012 година са двойно повече, но както и да е. Това е просто контрапункт на "апокалиптичните" новини, а понеже ме заболя клавиатурата да пиша едно и също на всеки един вас си го сложих в подписа. Аз не съм казвал и че милиардите под формата на депозити ще се влеят в пазара на имоти, но и това контра пункт на глупостите от типа на "хората нямат пари"... То е ясно, че няма как всеки безработен или всеки работещ за 500лв да си купи имот не сме ткзс отдавна. Аз не отричам очеизвадни факти...вие ги отричате.

P.P. не съм отчаян имаме ръст на оборота спрямо предишната година и дори продажбите в София да намалеят от 18000 на 8000 мен ме интересува при мен да са 150-200 само от тях winking smiley Но ти не се отчайвай може пък другата зима безработицата да нарастне повече (особено ако комунизма се върне на изборите) и така да дойдат тежки времена току виж сме имали аналог на виденовата зима ама през 2014 - та година ей я къде е чука на вратата :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-01-29 09:05 от Продавач.
Re: През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...
29-01-2013 - 17:23:17
"Същевременно българите в чужбина наляха още 74,6 млн. евро у нас през месец ноември. Така за периода януари-ноември 2012 г. общата сума на преведените от емигранти пари набъбна до 856 млн. евро, което е ръст с 57 млн. евро (спрямо 2011). Официалната статистика обхваща само паричните преводи чрез финансов посредник, без да отчита вкараните суми "на ръка" от емигрантите."

Обикновена аритметика води до общата сума от 934 милиона за 2012 (само парични преводи). Предполагаемата сума на всички помощи е около три пъти по-голяма. Ако я разделим грубо на 6 милиона жители в България, се получават по 467 евро годишно или 39 евро месечно на калпак. За сравнение - средният месечен доход в България е 91 евро (ООН). С две думи - 43% от нетния ни доход идва от лични помощи.

Не зная къде точно отиват тези пари, но едва ли става въпрос за "инвестиции".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-29 18:55 от Aceton.
Re: През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...
30-01-2013 - 08:27:01
avatar
Да не ви остави човек един ден без надзор като малките деца сте. Ако прочета по-късно, че пак някой е псувал няма да се разминат нещата само с триене на съобщения. Добре, че не съм сам та когато ме няма мен да има кой да ви наглежда. Тази сутрин прочетох неодобрените съобщения и ако ги бях видял по-рано щях да ги изтрия и аз. Моля да не се повтаря има си правила и който не може да ги спазва няма смисъл да се хаби.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход