Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...

Публикувано от Продавач 
През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...
27-01-2013 - 21:26:41
avatar
Колко са внесените суми в страната от българите зад граница за 2011 година и колко са 2012 година?

Очаквам отговори *book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...
27-01-2013 - 23:47:34
Смятай си ги сам

„Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители
от: Явор Дачков, в. "Галерия"

Гигантите не инвестират почти нищо в България. Всеки месец изнасят от страната ни до 700 млн. евро.
„Само тази седмица, само в „Лидъл” мо...жете да вземете пакет с ориз само за 1.59 лв или буркан с боб само за 2,50”. „ Ей, аз съм Джовани и като готвач знам къде продават най-свежите и вкусни стоки - само сега, само в „Била” можете да намерите всичко на изключителна цена”. „Карфур” ви очаква със своите специални коледни намаления”, „Седмица на големите отстъпки в „Кауфланд”.

Сигурно сте се наслушали на подобни рекламни съобщения тези дни. Освен това със задоволство сте забелязали, че поне една, а най-често цели три големи търговски вериги са отворили врати в центъра на вашия град, така че да пазарувате удобно, без да е необходимо да палите колата и да губите време в задръствания и обиколки в покрайнините.
Re: През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...
28-01-2013 - 10:04:21
avatar
Granit съгласен съм с теб, но кажи ми честно ти не пазаруваш ли от тези магазини? Аз лично съм съгласен да пазарувам и от магазини като Фантастико и Пикадили те мисля са собственост на българи, но специално веригата Фантастико има какво да се желае от нея. Незнам Промаркет, Т–маркет и Елемаг български ли са, но определено за сега Кауфланд са най-добрите магазини. Все пак в тези магазини се продава много българска стока и макар магазините да прибират своя голям дял нещичко остава и за българските производители, които си продават стоката там. Също така във всеки един магазин работят много хора, които наистина можеше да имат свое малко магазинче някъде, но са предпочели да играят на сигурно.

Никой не ми е отговорил още колко са внесените милиони от чужбина за 2011-та и 2012 година...чакам...*book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...
28-01-2013 - 11:27:54
Quote
Продавач
Granit съгласен съм с теб, но кажи ми честно ти не пазаруваш ли от тези магазини? Аз лично съм съгласен да пазарувам и от магазини като Фантастико и Пикадили те мисля са собственост на българи, но специално веригата Фантастико има какво да се желае от нея. Незнам Промаркет, Т–маркет и Елемаг български ли са, но определено за сега Кауфланд са най-добрите магазини. Все пак в тези магазини се продава много българска стока и макар магазините да прибират своя голям дял нещичко остава и за българските производители, които си продават стоката там. Също така във всеки един магазин работят много хора, които наистина можеше да имат свое малко магазинче някъде, но са предпочели да играят на сигурно.

Никой не ми е отговорил още колко са внесените милиони от чужбина за 2011-та и 2012 година...чакам...*book*

Пикадили го продадоха на някакви белгийци преди година. Елемаг е български, но магазина в Лозенец го затвориха също преди година.
Re: През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...
28-01-2013 - 12:22:32
а колко пари се изнесоха нема ли да питаш
финансови експерти, които твърдят, че нашите сънародници извън страната пращат в България ежегодно над 1 милиард евро и за миналата година сумата е почти колкото половината от преките чуждестранни инвестиции у нас - 1,638 милиарда евро.
-------------
Това е част от статия по този въпрос.
Re: През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...
28-01-2013 - 12:52:35
като го разделиш на броя на населението се пада по 200 еуро на калпак. да знаете това ще съживи пазара на имотите
Re: През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...
28-01-2013 - 22:27:36
avatar
Quote
nradev
като го разделиш на броя на населението се пада по 200 еуро на калпак. да знаете това ще съживи пазара на имотите

Той всъщност никога не е умирал smiling smiley особено в столицата. Аз незнам ама как можете да кажете на 18-20000 продажби "умрял пазар"!? Умрял беше по едно време в Банско където до колкото знам от 140 агенции за имоти бяха останали около 5 smiling smiley)) Ей на това му казвам аз умрял пазар.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...
28-01-2013 - 22:28:23
avatar
Quote
spgufi
финансови експерти, които твърдят, че нашите сънародници извън страната пращат в България ежегодно над 1 милиард евро и за миналата година сумата е почти колкото половината от преките чуждестранни инвестиции у нас - 1,638 милиарда евро.
-------------
Това е част от статия по този въпрос.

Значи двоен ръст спрямо 2010 година...или е повече?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: През 2010 година по данни на БНБ от българите зад граница са внесени 740 000 000 евро...
29-01-2013 - 08:43:51
avatar
Продавачо, не знам каква ти е целта на въпроса, но аз като живеещ в чужбина от 20 години ще ти кажа следното: Аз съм от изпращащите пари в БГ и контактувам с много бивши българи тук. Всеки праща пари но само колкото за да поддържа живота на роднини в резервата. И досега никой не е обелил дума за инвестиции в БГ, нито за завръщане. А хората също разполагат със солидни възможности. Та така ако се опитваш да кажеш че 740млн влизат на пазара на НИ, значи си отчаян както повечето пльокита. Горе главата не ставай като дичо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход