Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-01-2013 - 16:45:24
Quote
Продавач
Quote
aircraftcarrier
Кои са най-търсените зони в столицата съм ви писал много пъти - част от центъра /булевардите Константин Величков, Опълченска, Христо Ботев, Мария Луиза, района около гарата и района около сточна гара е центъра, но реално там никой не иска да си купува имоти - разходете се и ще разберете защо/ Та като изключим тези части на центъра - останалите са ок. Освен центъра, Иван Вазов, Докторски паметник, Оборище, Яворов, Изток и почти целия Лозенец, Манастирски ливади, Студентски град, Витоша, Дианабад, Мусагеница, Дървеница, Младостите, Бели брези, Борово, Бъкстон, Стрелбище, Гоце Делчев, Красно село, Хиподрума, ВМА дори и в Младост 4. Това са най-търсените райони и към тях са се насочили около 70% от всички купувачи на имоти ако искате вярвайте не е задължително.
Продавачо нещо не мога да се съглася с теб.Лозенец е презастроен някои части от Дианабад и Лозенец а и Дървеница нямат удобен транспорт.Красно село си е клоака.Бели брези и Борово също са презастроени и с калпав транспорт.Витоша е подобие на квартал сграда върху сграда транспорт няма.Младост 2 съшо е гадно.А Бъкстон какво да го коментирам.Студентски град е недоразумение.Манастирските ливади са ужас.От изброените от теб квартали единствено Мусагеница става но там са панели.Дианабад между Драган Цанков и Габровски също става.Младост 1 може би.Района около метростанция Константин Величков защо да е лош?Има удобен транспорт пазар болници аптеки училища детски градини магазини в центъра е.Да ми твърдиш че този район е по лош от Студентски град няма как да се съглася.Илинден и Света Троица също не са лоши.

Чакай малко ти май не си ме разбрал - това не са районите, които на мен ми харесват, а са районите в които има най-голямо търсене за покупка на имот. Ако питаш мен някои части на Люлин и Света троица са в пъти по-добри от 70% от изброените от мен най-желани за покупка квартали, но там е работата, че мен ме питат малко хора, а останалите вероятно около 10-12000 се насочват на към тези райони...които са "актуалните"...за момента...smiling smiley
Tърсенето е според парите.Аз лично не разбирам защо ако това което казваш е истина трябва всички да се набутват в няколко презастроени и ужасни квартали.Три години търсих приличен тристаен апартамент с две спални по 15 квадрата две бани хол бокс и трапезария.Обиколил съм Стрелбище Иван Вазов Хиподрума Бели брези Изток Дианабад Витоша Лозенец Лагера Зоните 5,18 19 Илинден Света Троица Банишора Оборище Яворов.Ми навсякъде едно и също.Презастроено почти навсякъде в кварталите които си изброил.Липса на места за паркиране магазини неудобен транспорт.Накрая купих може да се каже в центъра ,но извън зелената зона на 200 метра от метрото с гараж и паркомясто в двора на кооперацията.
Не твърдя че е най доброто в София но е удобно метро магазини пазар училища детски градини.Излизаш и си в цивилизацията всичко ти е на една ръка разстояние а не си в бучумиша на кварталите.Кеф ти кафене кеф ти сладкарница кеф ти фурна месарница магазини за всичко каквото ти дотрябва дори спални мебели фаянс и теракот каквото си пожелаеш.Просто е удобно.В Иван Вазов едни симпатяги ми искаха 128000 евро за коптор на първи етаж с магазин под терасата като магазина ми закриваше терасата.Хола 15 квадрата едната спалня 9 другата 11.Било близо до пазара.Болни хора.Е кое според теб е по добре това или за половината пари това което купих.В Дианабад квартал който харесвам беше пълно с цигани с каруци и колички които обикаляха кофите за боклук.Студентски град Манастирските Ливади и Витоша няма какво да ги коментирам.Това са недоразумения.Първия по сериозен сняг на Витоша ще ги направи блата.Без града на студентите щото е на високо.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-01-2013 - 17:35:38
avatar
В тези райони се търси по различни причини като повечето от тях нямат логично обяснение. Ще ти изброя някои от тях - търся в Младост, защото от тук ми е удобно като си тръвам в петък към Пловдив направо излизам на цариградското и газ натам...без коментар...Искам да купя в Манастирски ливади или във Витоша, защото няма панелки и преоблдават ново строителство искам а избягам от соц виззията....без коментар...Искам в Лозенец, защото там живеят по такива хора...без коментар...Искам в центъра да купя, защото центъра си е център...без коментар...Искам да купя в Дианабад, Мусагеница, Дървеница, Витоша, Студентски град, Младостите, защото там ми е познато докато учех и живееш в Студентски град и имам сантименти към тези райони...без коментар...Гошо си купи в Яворов, а аз ще му натрия носа и ще купя на докторски паметник (Гошо е различен човек - роднина, колега, бивш съсед, бивш шеф)...без коментар...Искам да купя в Борово, защото майка ми живее на близо и да може да идва да помага с децата...Искам да си купя в Бъкстон за да съм далеч от нашите които живеят в Надежда...Искам да купя еди къде за да ми е по-близо до работата и да си ходя пеш...Искам да купя там, защото искам да запиша децата на еди кое ис училище...

За тези се сетих, но бисери има какви ли не. Хора с бюджет 25000 евро ходят на огледи в Оборище и Докторски паметник за да се пазаряли...абе нагледал съм се...Други не са ходили до банката още ама вече ходят по огледи, защото знаели, че няма да имат проблеми с получаването на кредит, а реално нямат един лев за самоучастие и дори поглеждат леко обидено в стил "Ама това си е наша работа"...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-01-2013 - 17:37:31
avatar
Quote
nradev
В моите пари саита друга банка не видях да дава без доход. а и да дава едва ли е по-ефтино

Нормално там си рекламират най-изгодните кредити, а за другите можеш да научиш в клоновете им.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-01-2013 - 18:06:18
е то най-изгодните на 8-10 ГПР кво остава за другите. а за без доход 14% "най-изгодния"
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-01-2013 - 18:38:35
avatar
Quote
nradev
е то най-изгодните на 8-10 ГПР кво остава за другите. а за без доход 14% "най-изгодния"

Хората, които не могат да докажат доход в по-голямата си част въобще не получават ипотечен кредит. Или ги карат да ипотекират и втори имот в полза на банката...т.е. не са фактор. Повечето кредити се отпускат на хора с доказани високи доходи, а иначе рбб, които ти споменаваш са най-консервативната банка по отношение отпускане на кредити, но мисля имат най-нисък процент лоши кредити по същата тази причина.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-01-2013 - 18:44:58
avatar
Quote
TZARS
Quote
Продавач
Quote
spgufi
След почти 22 г. дано съм се научил да съм наясно. Абсолютно споделям написаното от теб, но защо не мога да подмина дървените философи, които нямат представа, ама зор да спорят и да се правят на велики ?
Решението е много просто - нека се аргументират. Иначе имаш два пъти и кусур по-дълъг стаж от мен.

Как да се аргументират, когато голяма част от пишещите тук нямат ясен поглед.
Типичният форумец е работещ някъде на заплатка, в свободното си време се упражнява да покаже зрялост и да дава съвети и идеи, а всъщност е продал един-два имота, негов познат продал също, черпи информация от статии (често платени) от пресата или от този форум от подобни нему колеги съфорумци. Писах преди време че всеки които иска да усети пулса на времето в имотния пазар трябва да поработи като брокер поне шест месеца, тогава великите изцепки тук щяха да са десетократно по-малко.
Не мога да отрека едно - на всеки пишещ тук имотите са му в кръвта, независимо от позицията си.
Форума трябва да е полезен на всеки потребител чрез написаното в темите.
Грешните съвети, идеи и анализи могат да навредят на случаен посетител.

Малко след началото на кризата форума беше препълнен с агресивни и комплексирани хора, които не можеха да си подтискат емоциите и се уляха в мечти и абсурдни прогнози и анализи. Сега 70% от тях вече ги няма тук, защото като се излагаш в продължение на години пишейки глупости в един момент те хваща срам и ставаш само читател. То не бяха прогнози, то не бяха апокалипсиси, то не бяха сривове и на края какво се получи мечтите се сбъднаха ама само на около 30% smiling smiley))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-01-2013 - 19:42:39
беше препълнен с агресивни и комплексирани хора,
--------------
Разликата сега е, че не е препълнен. Иначе има и рецидивисти - цацата, има и откровени ненормалници-весо, има и новоизлюпени -зайо пайо, при тези няма срам.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
28-01-2013 - 10:09:24
avatar
Quote
Продавач
В София през последните четири години са купени както стана ясно точно 84455 недвижими имоти колкото да се напълнят два национални стадиона. Тук не влизат даренията бързам да доуточня за търсещите под вола теле.

Наистина предлаганите за продажба имоти в София са много повече. Но както винаги съм обичал да доуточнявам, а не да се пишат общи приказки така и сега ще изясня някои доста очеизвадни поне за мен неща. Какво се търси от купувачите на имоти в София най-много - тухлени жилища 1-ни, 2-ни и чат-пат 3-ни. Тухлени с акт 16 с нормални разпределения с асансьор във входа и по възможност без партерен, първи и последен етаж, без преходи от една стая в друга. Кои са най-търсените зони в столицата съм ви писал много пъти - част от центъра /булевардите Константин Величков, Опълченска, Христо Ботев, Мария Луиза, района около гарата и района около сточна гара е центъра, но реално там никой не иска да си купува имоти - разходете се и ще разберете защо/ Та като изключим тези части на центъра - останалите са ок. Освен центъра, Иван Вазов, Докторски паметник, Оборище, Яворов, Изток и почти целия Лозенец, Манастирски ливади, Студентски град, Витоша, Дианабад, Мусагеница, Дървеница, Младостите, Бели брези, Борово, Бъкстон, Стрелбище, Гоце Делчев, Красно село, Хиподрума, ВМА дори и в Младост 4. Това са най-търсените райони и към тях са се насочили около 70% от всички купувачи на имоти ако искате вярвайте не е задължително.

Който му се занимава нека да погледне в тези райони и да потърси едностайни и двустайни тухлени жилища от 2-ри етаж на горе с квадратура съответно за едостайни от 50 и за двустайни от 70 на горе, защото знаете общите части понякога са 25% от обявената квадратура. Прегледайте офертите и вижте тези, които са с акт 16, имат асансьор, не са последен етаж, нямат преход, нямат огромни тераси и имат стаи над реални 14кв.м. с какви цени ще са. Намерете ми 2000 такива имота в София с цени до 50 000 евро след като се предлагат 200 000 най-различни вие ми намерете 2000 такива да видим как ще задоволим търсенето на да кажем 8000 души от тези 18 000 които си купиха имоти миналата година в София.

Говорим за гореизброените райони, защото повечето хора искат там да купят в Левски В и Овча купел и Дружба никой не ще...факт. След като предлагането изпреварва в пъти търсенето и ще има да падат още - дайте ми примери по зададените от мен по-горе съвсем нормални критерии. За да видим в крайна сметка аджеба кой не е наясно с пазара ние брокерите или вие "анализаторите" smiling smiley Дори ако искате можем да включим в търсенето като отделна графа за тези райони и 1-ни, 2-ни и 3-ни ЕПК, защото банките ги кредитират като тухлените без високите етажи над 7-мия, защото високите етажи също никой не ги ще. Дайте да видим как ще намерим жилища за тази година за масовото българско семейство с бюджет до 50000 евро искащо да живее не в тясна кутийка, но не и в панел.

Търсете в тези райони едностайни тухлени с цени до 30000 евро и с квадратура от 50кв.м от 2-ри етаж с асансьор.

Двустайни тухлени с квадратура от 70 и с цени до 50000 евро от 2-ри етаж с асансьор.

Като намерите - започнете да преглеждате колко от тях са с акт 16, колко от тях нямат големи тераси и т.н, нещата, които ви описах по-горе. Пребройте ги горе долу и ми пишете доближават ли се до 500-1000.

Никой не казва има ли огромно предлагане на имоти в тези райони...къде са "набълбуканите ипотекари", които трябваше да продават изгодно?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
28-01-2013 - 13:57:53
По време на криза предлаганите имоти намалят припомни си периода 1998-2002 год.
Има над 120000 хиляди празни имоти които не се продават .
Виж данните за броя на заетите в София за една година не се е повишил а процента на безработни е горе долу един и същ което значи че няма и миграция.


[www.nsi.bg]

Януари 2012- 667155 наети лица дек. 2012-660955 наети лица София прави си изводите сам.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
28-01-2013 - 14:04:54
Quote
Продавач
В тези райони се търси по различни причини като повечето от тях нямат логично обяснение. Ще ти изброя някои от тях - търся в Младост, защото от тук ми е удобно като си тръвам в петък към Пловдив направо излизам на цариградското и газ натам...без коментар...Искам да купя в Манастирски ливади или във Витоша, защото няма панелки и преоблдават ново строителство искам а избягам от соц виззията....без коментар...Искам в Лозенец, защото там живеят по такива хора...без коментар...Искам в центъра да купя, защото центъра си е център...без коментар...Искам да купя в Дианабад, Мусагеница, Дървеница, Витоша, Студентски град, Младостите, защото там ми е познато докато учех и живееш в Студентски град и имам сантименти към тези райони...без коментар...Гошо си купи в Яворов, а аз ще му натрия носа и ще купя на докторски паметник (Гошо е различен човек - роднина, колега, бивш съсед, бивш шеф)...без коментар...Искам да купя в Борово, защото майка ми живее на близо и да може да идва да помага с децата...Искам да си купя в Бъкстон за да съм далеч от нашите които живеят в Надежда...Искам да купя еди къде за да ми е по-близо до работата и да си ходя пеш...Искам да купя там, защото искам да запиша децата на еди кое ис училище...

За тези се сетих, но бисери има какви ли не. Хора с бюджет 25000 евро ходят на огледи в Оборище и Докторски паметник за да се пазаряли...абе нагледал съм се...Други не са ходили до банката още ама вече ходят по огледи, защото знаели, че няма да имат проблеми с получаването на кредит, а реално нямат един лев за самоучастие и дори поглеждат леко обидено в стил "Ама това си е наша работа"...
Oт тия бисери единствено разумно ми се вижда искам да купя .......защото майка ми живее наблизо и ще помага за децата.Другото е смях.Би ли споделил твоето мнение за кварталите Илинден Света Троица Западен парк Зона Б 5 18 19 и Разсадника.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-28 14:05 от aircraftcarrier.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход