Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фактора търсене - предлагане в София

Публикувано от Продавач 
Re: Фактора търсене - предлагане в София
03-01-2015 - 14:03:24
avatar
Приятелю отегчаващо е да се правиш до такава степен на разсеян... В България годишно се продават по около 220 000 имота [forum.imoti.net] ти май малко бъркаш заличените ипотеки само в София само за 1/4 от годината с предлаганите за продажба имоти при чси в цялата страна тоест забележи предлаганите, а не продадените имоти...[www.trud.bg]

Сметни две и две и ще разбереш, че годишно само в София се заличават около 10 000 ипотеки, а колко имота са се продали в действителност през чси в София и страната ще чакам ти да установиш и да ни запознаеш. :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
nix
Re: Фактора търсене - предлагане в София
03-01-2015 - 14:09:53
Щирлиц, за да добиеш реална представа на бройката на имотите, които се предлагат чрез принудително изпълнение, следва да направиш следните четири неща:
1) когато проверяваш бройката от сайта на КЧСИ влез в "Разширено търсене" и натисни и отметката "Архив" (много от имотите отразени в архива все още не са продадени) тогава виждаш следното "Намерени 18 808 резултата" - тоест виждаш колко много имоти са минали САМО през ЧСИ и колко още много остават непродадени.
2) Следва да отчетеш и ДСИ - тата, които също продават (с много по-малки такси) не по малка бройка недвижими имоти от ЧСИ-тата
3) Продажбата на имоти от синдици - строителните фирми не престават да влизат в несъстоятелност.
4) Продажбите на имоти от НАП,
nix
Re: Фактора търсене - предлагане в София
03-01-2015 - 14:13:42
Прдавач, не отчиташ, че ипотеки се заличават и чрез продажбата от синдици чрез производство по несъстоятелност (които продават цели блокове, заводи и т.н.) и чрез продажбата от ДСИ и от НАП
Re: Фактора търсене - предлагане в София
03-01-2015 - 17:55:16
Чакай малко сега - ние гледаме колко се предлагат в момента в София - активни 500 бройки.
Хайде сега ми кажи как тези 500 ще заличат 2500 ипотеки?

Тези от архива не са активни. Част от тях са "оттеглени" от продажба. Нали се сещаш че те не влизат в статистиката на заличени ипотеки.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
03-01-2015 - 17:57:27
Ти имаш ли статистика колко ипотеки са заличени по този начин????

В момента правиш спекулации за това каква част от заличените ипотеки на какво се дължат.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
05-01-2015 - 09:07:51
avatar
Quote
nix
Прдавач, не отчиташ, че ипотеки се заличават и чрез продажбата от синдици чрез производство по несъстоятелност (които продават цели блокове, заводи и т.н.) и чрез продажбата от ДСИ и от НАП

Кажи ми колко цели блока има продадени в София от чси? Виждам, че имаш талант да си измисляш, но с се спори с факти и аргументи, а не с измислици winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
24-02-2015 - 23:51:44
Момчета...ама мислете като пишете.
Ипотеката е обезпечение. Защо решихте, че всички ипотеки са за банкови кредити и защо решихте, че заличаването и е задължително резултат на принудително изпълнение...
Re: Фактора търсене - предлагане в София
08-03-2015 - 23:18:04
Ето тук накъде ме загуби,по твоите думи,има пазар за около 10 милиарда евро,с ясен дефицит,и нито един желаещ да инвестира в него,щото като ти чета глупостите,облечени в претенции за анализ,и се чудя защо ли няма поне 500 започнати сгради,в тези райони? Нали за всеки метър от тях ще има 20 000 мераклии с 50000 евро в джоба?
завъ
Quote
Продавач
Опитвам се да ви кажа, че в столицата на България има предпочитани и не толкова предпочитани локации. Има хубави и не до толкова хубави жилищни имоти. Колко от вас биха инвестирали куп пари в непредпочитана локация и не до толкова хубав имот? Защо ли си мисля, че всеки би искал да си инвестира парите в хубав имот с добра локация? Ако греша ок...но ако съм прав то трябва да знаете, че има още 15 000 - 20 000 души, които са ви конкуренти за тези хубави локации и хубави имоти. Ако тази цифра не е достатъчна и конкуренцията ви се вижда малка - моля избирайте на воля панелки из Обеля, Левски, Дружба, Овча купел и т.н. там наистина ще имате по-малка конкуренция и там цениТЕ на панелкиТЕ може би ще падат още успоредно със срока им на експлоатация. Реално погледнато ако изчакате една панелка в Дружба 1 да стане на 50-60 години със сигурност ще можете да си я купите по-изгодно от днес...но ако останат несанирани все пак. Остават ви само около 20 години живот под наем докато им изтече срока на повечето панелки. На "новодомците" Честито :]..."Жорко спиш ли мама?"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-03-08 23:20 от mishuk.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
04-04-2015 - 09:26:15
avatar
Quote
mishuk
Ето тук накъде ме загуби,по твоите думи,има пазар за около 10 милиарда евро,с ясен дефицит,и нито един желаещ да инвестира в него,щото като ти чета глупостите,облечени в претенции за анализ,и се чудя защо ли няма поне 500 започнати сгради,в тези райони? Нали за всеки метър от тях ще има 20 000 мераклии с 50000 евро в джоба?

завъ
Quote
Продавач
Опитвам се да ви кажа, че в столицата на България има предпочитани и не толкова предпочитани локации. Има хубави и не до толкова хубави жилищни имоти. Колко от вас биха инвестирали куп пари в непредпочитана локация и не до толкова хубав имот? Защо ли си мисля, че всеки би искал да си инвестира парите в хубав имот с добра локация? Ако греша ок...но ако съм прав то трябва да знаете, че има още 15 000 - 20 000 души, които са ви конкуренти за тези хубави локации и хубави имоти. Ако тази цифра не е достатъчна и конкуренцията ви се вижда малка - моля избирайте на воля панелки из Обеля, Левски, Дружба, Овча купел и т.н. там наистина ще имате по-малка конкуренция и там цениТЕ на панелкиТЕ може би ще падат още успоредно със срока им на експлоатация. Реално погледнато ако изчакате една панелка в Дружба 1 да стане на 50-60 години със сигурност ще можете да си я купите по-изгодно от днес...но ако останат несанирани все пак. Остават ви само около 20 години живот под наем докато им изтече срока на повечето панелки. На "новодомците" Честито :]..."Жорко спиш ли мама?"

Я вземи първо да се поинформираш малко за цифрите [forum.imoti.net] , а после се изказвай недпоготвен та чак глупости съм говорил... Ей хем неграмотен народ, хем нахален професори по всичко по политика, по футбол, по имоти всеки разбира от всичко и квалификации дава аман от дървени философи.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
11-11-2015 - 17:36:10
Не знам как е положението с продажбите в момента, но факт е, че вчера реших да помогна на роднини в отдаване под наем на двустаен апартамент в района на метростанция Опълченска (гр. София). Първоначалната цена беше 480 лв и пуснах само 1 обява в olx.bg (днес в 17.00 часа я свалих). Обадиха ми се веднага поне 30 души до 2-3 часа (90% бяха брокери) и няколко хора, търсещи за себе си. Огледите почнаха следобяд и в рамките на 1 час имахме 2-ма серизони клиенти, които искаха да капарират на момента и в същия ден до вечерта още 3-ма, които будеха доверие пожелаха да оставят стоп капаро. Собствениците обаче предпочетоха да обмислят всеки желаещ и директно да сключат договор с тозки, който харесат най-много. Имаше и 2-3-ма пот. наематели, които не събудиха доверие на моите роднини и затова не ги броя сред желаещите. Днес до обяд ме нападнаха освен повечето желаещи от вчера, още 10 нови брокери. Договор е сключен току що - 24 часа след първия оглед и 30 часа след като ги качих снимките и то на 500 лв (20 лв над първоначалната цена). Брокери ми казаха, че в момента до 1 месец предлагането е ниско, а търсенето по-високо, така че сме уцелили подходящо време за отдаване под наем. Самият аз бях очуден от големият интерес към един хубав, но в крайна сметка не блестящ с кой знае какво двустаен апартамент.
Какви са вашите наблюдения за пазара за наеми в момента? Познат на родителите ми брокер препоръча 440 лв, което е над цената, до която досега са го отдавали под наем, но под тази, на която договорих продажба. При преговорите брокер не е ползван от наша страна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход