Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фактора търсене - предлагане в София

Публикувано от Продавач 
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-12-2013 - 09:35:17
Quote
TZARS
Quote
moskvi4
Не случайно във всички професионални среди има нещо, наречено Професионален Етичен Кодекс, който задължава професионалистите в дадена област да не лъжат клиентите си, с цел собствена облага. ............
А да се твърди, че няма значение кога се купува имот, нито има значение на каква цена (щом е за собствено ползване) с цел да се изкарат няколко кирливи гроша повече от комисиона, е абсолютно неетично..........

Не знам защо вкарвате брокерите в някаква спирала на греха и лошотията.
На пазара имаме продавачи на имоти и купувачи избиращи "стока".
Продавачите определят цената на собствеността си.
Купувачите са си взели решение за покупката на определен вид имот.
Брокера може да предложи избор на стока от базата си данни.
Брокера съдейства сделката да е административно-правно издържана.
Голям % от участниците на пазара не са икономически грамотни.
Продавачите и/или купувачите само могат да се обогатят чрез брокера.
Всеки има глава на раменете си, нека да се замисли за решенията си.

Явно не си разбрал нищо от това, което съм написал.
Толкова ли ти е трудно да проумееш, че това, което си изброил важи за почти всяка възможна професия.
Толкова ли не можеш да разбереш примера с Лекаря? Там дали важи правилото: всеки има глава на раменете?
Нарочно съм използвал Хипербола, та белким стане ясно.
Щото спокойно може да се даде за пример и продавач на пазара.
И той е само посредник, и всеки има глава на раменете си, както си се изразил. И ей с тая глава ще купи мандарини, които отвън изглеждат перфектно, но всъщност са мръзнали и от вътре са на каша.
Не е забранено от закона. Просто не е етично.
Ако от всички тия примери не можеш да хванеш логиката - нищо повече не мога да направя

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-12-2013 - 10:32:28
Не е забранено от закона. Просто не е етично.
Ако от всички тия примери не можеш да хванеш логиката - нищо повече не мога да направя
---------------------
Ако правилно те разбирам ти нищо не си разбрал от смисълът на нашата работа, а той е - помагаме на клиентите си да реализират ВЕЧЕ ВЗЕТО от тях решение да купуват/продават, кое му е неетичното ,че нещо не вдявам ? Вероятно искаш да ги отказваме от покупки/продажби в името на очакване на по-добри времена ?!
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-12-2013 - 11:12:39
да бе те брокерите са много икономическии грамотни. да зема да си скъсам дипломата тогава. и даже са и юридически грамотни. чридическата грамотност стига до попълване на типов предварителен договор
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-12-2013 - 11:16:02
avatar
Москвич ще ме извиняваш ама нещата, които пишеш са логични, но не са реални. Има логика в това, което пишеш, но реално нещата се случват по друг начин. Половината от клиентите, които купуват обикалят на огледи без брокер тоест когато отидеш да купиш имот от агенция реално агенцията има договор с продавача и ти не можеш да очакваш съвет на ниво от брокера, който има договорни отношения с продавача много преди да се запознае с теб. Следователно ако искаш качествено, добро, коректно и професионално отношение и искаш да получиш услуга от която да останеш много доволен когато купуваш си наеми брокер предварително и ако този брокер те подведе или ти даде съвет да купиш надценен имот ми се обади. Но да се разчита да получиш супер точната оценка и съвет от брокера на продавача значи сам си поемаш рисковете и нямаш право да мрънкаш после. А всички тези наивници, които купуват "директно от строителя" ги гледаме по господари на ефира най-редовно с поредната не получила разрешение за ползване сграда. Рискове винаги има, но когато подписваш каквото ти предложи строителя си се сърди сам на себе си, защото строителите не обичат неустойките, а договорите им се пишат изцяло в тяхна полза, което ги устройва, а наивницте ги устройва да "спестят" поне от комисионната на брокера да спестиш 1200 евро и да рискуваш цялата си инвестиция по неразумен начин е почти гениално smiling smiley))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-12-2013 - 11:48:26
нрадев, как е възможно толкова да не си в час ? Юридически грамотни трябва да са юристите, икономически грамотни - икономистите, какво общо имат брокерите ? Апропо,ако в дипломата ти има оценка по български и е повече от две, наистина си скъсай дипломата.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-12-27 11:50 от брокер съм си.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-12-2013 - 14:20:53
Quote
Продавач
Москвич ще ме извиняваш ама нещата, които пишеш са логични, но не са реални. Има логика в това, което пишеш, но реално нещата се случват по друг начин. Половината от клиентите, които купуват обикалят на огледи без брокер тоест когато отидеш да купиш имот от агенция реално агенцията има договор с продавача и ти не можеш да очакваш съвет на ниво от брокера, който има договорни отношения с продавача много преди да се запознае с теб. Следователно ако искаш качествено, добро, коректно и професионално отношение и искаш да получиш услуга от която да останеш много доволен когато купуваш си наеми брокер предварително и ако този брокер те подведе или ти даде съвет да купиш надценен имот ми се обади. Но да се разчита да получиш супер точната оценка и съвет от брокера на продавача значи сам си поемаш рисковете и нямаш право да мрънкаш после. А всички тези наивници, които купуват "директно от строителя" ги гледаме по господари на ефира най-редовно с поредната не получила разрешение за ползване сграда. Рискове винаги има, но когато подписваш каквото ти предложи строителя си се сърди сам на себе си, защото строителите не обичат неустойките, а договорите им се пишат изцяло в тяхна полза, което ги устройва, а наивницте ги устройва да "спестят" поне от комисионната на брокера да спестиш 1200 евро и да рискуваш цялата си инвестиция по неразумен начин е почти гениално smiling smiley))
Това, което пишеш, също е логично, но не е хич реално.
Няма логика да плащам комисион на някого, който работи срещу моите интереси. Не съм чул брокер да ми заяви: ... понеже защитавам интересите на продавача, не мога да ви взема парите. Ако принципът е такъв, то това трябва да бъде ясно разяснено още в началото на преговорите.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-12-2013 - 14:36:04
avatar
Quote
moskvi4
Quote
Продавач
Москвич ще ме извиняваш ама нещата, които пишеш са логични, но не са реални. Има логика в това, което пишеш, но реално нещата се случват по друг начин. Половината от клиентите, които купуват обикалят на огледи без брокер тоест когато отидеш да купиш имот от агенция реално агенцията има договор с продавача и ти не можеш да очакваш съвет на ниво от брокера, който има договорни отношения с продавача много преди да се запознае с теб. Следователно ако искаш качествено, добро, коректно и професионално отношение и искаш да получиш услуга от която да останеш много доволен когато купуваш си наеми брокер предварително и ако този брокер те подведе или ти даде съвет да купиш надценен имот ми се обади. Но да се разчита да получиш супер точната оценка и съвет от брокера на продавача значи сам си поемаш рисковете и нямаш право да мрънкаш после. А всички тези наивници, които купуват "директно от строителя" ги гледаме по господари на ефира най-редовно с поредната не получила разрешение за ползване сграда. Рискове винаги има, но когато подписваш каквото ти предложи строителя си се сърди сам на себе си, защото строителите не обичат неустойките, а договорите им се пишат изцяло в тяхна полза, което ги устройва, а наивницте ги устройва да "спестят" поне от комисионната на брокера да спестиш 1200 евро и да рискуваш цялата си инвестиция по неразумен начин е почти гениално smiling smiley))
Това, което пишеш, също е логично, но не е хич реално.
Няма логика да плащам комисион на някого, който работи срещу моите интереси. Не съм чул брокер да ми заяви: ... понеже защитавам интересите на продавача, не мога да ви взема парите. Ако принципът е такъв, то това трябва да бъде ясно разяснено още в началото на преговорите.

Да така е няма логика, но такава е реалността за това си наемаш брокер да защитава САМО твоите интереси и тогава вече той може да ти каже това не го купувай, защото така и така. Нещата, които пиша са от първа ръка излишно е да го повтарям постоянно. Да брокера на продавача ще ти вземе парите и няма да ти каже не купувай и именно за това на него не трябва да му се доверяваш, а както по-горе написах за да получиш качествена услуга като купувач трябва да си наемеш брокер. Аз съм имал много случаи в които съм спирал клиентите ми да не купуват, защото знам, че ще им намеря нещо по-добро и ще си получа парите когато им свърша работа. Дори мога да се похваля с няколко случая в които след като съм спрял мои клиенти да не купуват от определени строителни фирми в последствие фирмите не си довършиха строежите и хората ще са ми благодарни цял живот.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-12-27 14:36 от Продавач.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-12-2013 - 14:43:25
avatar
Quote
Продавач
Аз съм имал много случаи в които съм спирал клиентите ми да не купуват, защото знам, че ще им намеря нещо по-добро и ще си получа парите когато им свърша работа. Дори мога да се похваля с няколко случая в които след като съм спрял мои клиенти да не купуват от определени строителни фирми в последствие фирмите не си довършиха строежите и хората ще са ми благодарни цял живот.

+1
Това е много трудно да го разберат хора стоящи извън тъч линията.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-12-2013 - 22:15:20
Quote
Продавач

Да така е няма логика, но такава е реалността за това си наемаш брокер да защитава САМО твоите интереси и тогава вече той може да ти каже това не го купувай, защото така и така. Нещата, които пиша са от първа ръка излишно е да го повтарям постоянно. Да брокера на продавача ще ти вземе парите и няма да ти каже не купувай и именно за това на него не трябва да му се доверяваш, а както по-горе написах за да получиш качествена услуга като купувач трябва да си наемеш брокер. Аз съм имал много случаи в които съм спирал клиентите ми да не купуват, защото знам, че ще им намеря нещо по-добро и ще си получа парите когато им свърша работа. Дори мога да се похваля с няколко случая в които след като съм спрял мои клиенти да не купуват от определени строителни фирми в последствие фирмите не си довършиха строежите и хората ще са ми благодарни цял живот.

Искате да кажете , че още проповядвате сделки на зелено? Вие в коя година живеете? От кога не сте брокери?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
27-12-2013 - 22:37:20
avatar
Quote
Върколак
Quote
Продавач

Да така е няма логика, но такава е реалността за това си наемаш брокер да защитава САМО твоите интереси и тогава вече той може да ти каже това не го купувай, защото така и така. Нещата, които пиша са от първа ръка излишно е да го повтарям постоянно. Да брокера на продавача ще ти вземе парите и няма да ти каже не купувай и именно за това на него не трябва да му се доверяваш, а както по-горе написах за да получиш качествена услуга като купувач трябва да си наемеш брокер. Аз съм имал много случаи в които съм спирал клиентите ми да не купуват, защото знам, че ще им намеря нещо по-добро и ще си получа парите когато им свърша работа. Дори мога да се похваля с няколко случая в които след като съм спрял мои клиенти да не купуват от определени строителни фирми в последствие фирмите не си довършиха строежите и хората ще са ми благодарни цял живот.

Искате да кажете , че още проповядвате сделки на зелено? Вие в коя година живеете? От кога не сте брокери?

Да ти кажа чудех се дали изобщо да си правя труда да ти отговарям на въпросите... Айде попрочети отново какво съм написал и помисли дали правилно си задал въпросите си към мен.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход