Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фактора търсене - предлагане в София

Публикувано от Продавач 
Re: Фактора търсене - предлагане в София
21-12-2013 - 13:02:49
avatar
Quote
Продавач
Тинки аз ще ти кажа какъв ми е опита с клиентите, които купуват такива тесни апартаменти. Казвам им този имот е с чиста площ 45 квадрата за същите пари ще купите 88 квадрата чиста площ в панелен блок в същия район. Ооооо не в мизерни панелки аз няма да живея с баби и скапани асансьори и миризливи общи части. Ок господин лукс изплащай на креди две стаи и мрънкай после срещу строителите колко тесни имоти строят и колко влага имало. Истината е точно тази, а не нещо друго. Някой хора нямат пари и гарсониера, но имат претенции да живеят в нови сгради за това и се продават такива кутийки, защото хората искат "нещо новичко"...а нямат възможност за "нещо новичко", което струва около 90 000 - 120 000 евро за да живеят нормално в него. Моето мнение е - с бюджет до 60000 евро търсиш панелен апартамент, епк апартамент или стара тухла ако има с голяма площ. С бюджет над този според зависи от семейното положение, желанието за локация, броя на децата, плановете и т.н. Но ако искаш нещо новичко е добре е да живееш най-малко в тристаен и ако не можеш да си го позволиш насочи се към нещо друго не чак толкова "новичко".

Продавач, всичко написано от теб все едно аз съм го казал.
100% истина, само да има кой да го прочете внимателно дума по дума.
............. и да си направи изводите, за да не съжалява после.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
21-12-2013 - 20:06:47
avatar
Quote
TZARS
Quote
Продавач
Тинки аз ще ти кажа какъв ми е опита с клиентите, които купуват такива тесни апартаменти. Казвам им този имот е с чиста площ 45 квадрата за същите пари ще купите 88 квадрата чиста площ в панелен блок в същия район. Ооооо не в мизерни панелки аз няма да живея с баби и скапани асансьори и миризливи общи части. Ок господин лукс изплащай на креди две стаи и мрънкай после срещу строителите колко тесни имоти строят и колко влага имало. Истината е точно тази, а не нещо друго. Някой хора нямат пари и гарсониера, но имат претенции да живеят в нови сгради за това и се продават такива кутийки, защото хората искат "нещо новичко"...а нямат възможност за "нещо новичко", което струва около 90 000 - 120 000 евро за да живеят нормално в него. Моето мнение е - с бюджет до 60000 евро търсиш панелен апартамент, епк апартамент или стара тухла ако има с голяма площ. С бюджет над този според зависи от семейното положение, желанието за локация, броя на децата, плановете и т.н. Но ако искаш нещо новичко е добре е да живееш най-малко в тристаен и ако не можеш да си го позволиш насочи се към нещо друго не чак толкова "новичко".

Продавач, всичко написано от теб все едно аз съм го казал.
100% истина, само да има кой да го прочете внимателно дума по дума.
............. и да си направи изводите, за да не съжалява после.

Защото и аз и ти знаем какво се предлага и какво се търси на пазара, но много от хората тук във форума нямат представа и вместо да питат какво и как те влизат в безмислени спорове.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
nix
Re: Фактора търсене - предлагане в София
24-12-2013 - 18:43:48
Здравейте,

Юрисконсулт съм в една от по-малките банки и работата ми е пряко свързана да осъждаме неплатежоспособните длъжници и строителни фирми (които са вече страшно много). Почти всеки ден от почти изминалата година банката придобиваше имоти на длъжниците (в това число и фирми). Няма никакъв изглед тази тенденция да се промени и през идната година, именно защото е било налице неразумно кредитиране и неразумно теглене на заеми за инвестиции от сорта на 100 000 евро за панелка в Лозенец или строене на огромни сгради, за изкупуването на които да се разчита именно на спекулативния пазар, а не на устойчиво развитие. ЗАТОВА се стигна и до днес - банките изкупуват апартаментите, ЗА ДА ОТПИШАТ ДЪЛГА КЪМ ДЛЪЖНИКА И ДА МОЖЕ ДА ОСВОБОДЯТ ПРОВИЗИИ, защото за всеки лош кредит те са длъжни да заделят провизии в БНБ.

Като се има предвид гореизложеното, глупостите на брокерите вече са откровено смешни, защото дори и да има 10 % ръст, то този ръст ще го направят банките, изкупувайки длъжниковите имоти.

Нещо повече, както посочих, вече няколко години банките са основен играч на пазара на НИ - съдим и придобиваме всеки ден (понеже банката може да осъди длъжник много лесно и бързо - подава се заявление по чл.417 ГПК и се издава от съда заповед за изпълнение и изпълнителен лист за няколко седмици), та след като банките са основен играч, то те ще са основен играч впоследствие и при продажба на НИ, А НЕ БРОКЕРИТЕ, тоест не разбирам, за какво се радва продавача - за брокерите място във "хранителната" верига сега НЯМА....

В допълнение - печалбите на банките постоянно се намаляват при придобиване на НИ и това е силен стимул, скоро, като се препълнят с НИ да започна разпродажба.

НОВИЯТ ХИТ очакван към момента е ПРОИЗВОДСТВАТА ПО НЕСЪСТОЯТЕЛНОСТ на цели фирми, които при които синдиците ще започнат разпродажба на цели фирми - цели блокове... (има си сайт). - те ще заменят ЧСИ.

Така че, САМО ако не е изгодна офертата за НИ, то НЕ КУПУВАЙТЕ само защото брокерите казват, че има липса на НИ - тази година ще бъде запълнена от производствата по несъстоятелност.
Анонимен потребител
Re: Фактора търсене - предлагане в София
24-12-2013 - 19:07:39
Що си мислиш, че едно нещо като го напишиш 3 пъти и ще стане стане истина.
Тея мантри за банките ги слушаме от 3-4 години.
Ще поживеем, ще видим.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
25-12-2013 - 08:54:53
Честита Коледа Тинки, 365 усмихнати дни да имаш до другата Коледа ! Ти наистина ли не позна "юриста" ?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-12-2013 - 10:25:52
Сега юрист, утре направо шеф на банка...
nix
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-12-2013 - 12:48:02
Продавача казва, че... " защото хората искат "нещо новичко"...а нямат възможност за "нещо новичко", което струва около 90 000 - 120 000 евро за да живеят нормално в него. Моето мнение е - с бюджет до 60000 евро търсиш панелен апартамент, епк апартамент или стара тухла ако има с голяма площ." - ВИЖТЕ ЧСИ-тата и СИНДИЦИТЕ на КАКВИ ЦЕНИ ПРОДАВАТ НОВИ АПАРТАМЕНТИ, ТОГАВА ЛЪЖЕТЕ ХОРАТА. Ама тук верно е пълно с ненормалници.

Не е тайна, че оборотът на една от най - големите кантори на ЧСИ в София е на 50 милиона за миналата година (а какво остава за другите) - ТОВА ЯСНО ПОКАЗВА ПРЕЗ КОЙ МИНАВАТ СДЕЛКИТЕ за НИ и на какви цени СЕ КУПУВАТ - това се реалните цените на които се КУПУВАТ(горе долу-същите като вашите само, че в лева), то затова почти и не се задържа НИ след няколко публични продани... (проверете НИ в архива на сайта)
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-12-2013 - 12:51:56
О, юриста, ти нямаш никаква идея, че при ЧСИ няма нищо,което да си заслужава , а през кой минават сделките ти няма как да знаеш.
Анонимен потребител
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-12-2013 - 13:12:47
Айде изкарай един апартамент от ЧСИ дето да е като тези, за които говори Продавач
Анонимен потребител
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-12-2013 - 13:15:47
саше, нали юриста не беше никой друг освен весо, защо изведнъж се обърна, нали уж весо бил тъп, щот си мислел, че никой не го е познал, кой сега се оказва тъпият?

Quote
брокер съм си
О, юриста, ти нямаш никаква идея, че при ЧСИ няма нищо,което да си заслужава , а през кой минават сделките ти няма как да знаеш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход