Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фактора търсене - предлагане в София

Публикувано от Продавач 
Re: Фактора търсене - предлагане в София
04-02-2013 - 10:42:39
Сега ходих при един приятел нотариус, та го помолих да погледна нотариалните му актове от тази година и от миналата. Та за сравнение за София по данни от вписаните актове в Службата по вписванията до момента:
от 01.01.2012г. до 29.01.2012г. - 750 нотариални дела /продажби, замени, дарения, ипотеки и др./, от 01.01.2013г. до 29.01.2013г. - 1940 нотариални дела. Изводите всеки да си прави сам.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
04-02-2013 - 10:48:59
avatar
Quote
ivorad

Моят превод на горните изисквания е:

"Искам да купя нов Мерцедес, който харчи колкото Тойота Приус, на цената на употребяван Фиат !".

Който вярва, че може да даде разумен съвет на подобен питащ - да даде! Аз не мога...
winking smiley

Колега, моля те бъди по-снизходителен към човечеца, който упорито си поства изискванията за нов дом.
Я си представи, че жена му е някоя свадлива домакиня, която често го упреква, че и е писнало да местят покъщнина по квартири, не се чувства сигурна за да отгледат рожби и човека просто като защитна реакция си е намерил единственият съществуващ на хартия проект, който разбира се трудно би открил в реалния живот, но е удобно оправдание да не купи жилище в близките години подпредлог , че не го намира.
В истинския живот съм се нагледал на хора, които клякат после на двойно по-ниски критерии, ама знаеш ли, той пък може да си е по-ербап и да дочака чудото.
Анонимен потребител
Re: Фактора търсене - предлагане в София
04-02-2013 - 11:19:30
Неговата грешка е, че се е вманиячил в % и цена на м2.
Ако каже просто, че иска неиздължена всекидневна над 30м2, една голяма спалня 16м2 и една детска 12-13м2 при цена да кажем 85 000 евро малко по-лесно ще си намери. В крайна сметка се живее в конкретен апартамент, а не в някакви м2 от нотариалния акт. Искам да кажа, че понякога апартамент 90м2 е доста по-функционален от някой 120 м2. Е да ама българинът предпочита да вземе нефункционалния на цена 700 е/м2 отколкото функционалния на цена 933 е/м2 нищо че финално все ще даде 84 000. Ама при втория случай си мисли че се е минал.

Иначе, както казах и по-преди такива апартамнети са кът и излизат по 1-2 годишно за продан. Е тогава трябва бързичко да се действа.
Общо взето трябва търпение. Като за начало обикаляш всичките в района който търсиш да си наясно с предлагането и посля чакаш твоя да се появи.
Предните години беше лесно - на продавача му се натяква, че цените падат, купувачите си мечтаят за такива цени ама в лева и номера е да дадеш малко повече от най-високата оферта. Виж сега вече нещата се промениха според мен особено за хубавите апартаменти.
1) натрупа се капитал - има доста кеш и в момента не стои въпроса да си купиш нещо, а да си купиш нещо хубаво. Някои дори натрупаха и повече пари отколкото им трябват за жилище (просто спада на имотите и лихвите в банките го позволиха). Та тези хора биха платили дори и малко повечко, но за най-хубавото жилище.
2) продавачите не бързат

Та работата се обърна според мен. Преди 2-3 години ако си наясно с пазара, използвайки страха на продавачите от падащите цени и глупостта на купувачите, че цените ще станат същите ама в лева можеше да се уредиш с нещо на сметка. Сега обаче продавачите на "хубавите" имоти ще почнат да се възползват от "многото маймуни на клона" и лека по лека ще издърпат и останалите имоти.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
04-02-2013 - 11:29:06
Quote
Imotko
от 01.01.2012г. до 29.01.2012г. - 750 нотариални дела /продажби, замени, дарения, ипотеки и др./, от 01.01.2013г. до 29.01.2013г. - 1940 нотариални дела. Изводите всеки да си прави сам.

Аз изводите съм си ги направил много отдавна - нотариус да си в тази държава. Винаги печелиш - и от балъците, и от тарикатите.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
04-02-2013 - 11:43:21
avatar
Quote
Тинки Уинки
Неговата грешка е, че се е вманиячил в % и цена на м2.
Ако каже просто, че иска неиздължена всекидневна над 30м2, една голяма спалня 16м2 и една детска 12-13м2 при цена да кажем 85 000 евро малко по-лесно ще си намери.................. Искам да кажа, че понякога апартамент 90м2 е доста по-функционален от някой 120 м2. Е да ама българинът предпочита да вземе нефункционалния на цена 700 е/м2 отколкото функционалния на цена 933 е/м2 нищо че финално все ще даде 84 000......
Не ми е грешка, а съм илюстрирал с % и картинка описаното в по-долния Ви (червен) абзац.
Предпочитам да дам малко повече за нещо отговарящо на МОЙТЕ критерии, а не да ми се набутват разни апартаменти тип "ВАГОН", с 20% тераси.
Предложете вече нещо подобно за да коментираме цената.
Анонимен потребител
Re: Фактора търсене - предлагане в София
04-02-2013 - 12:38:26
Така е Тинки, докато не се научат, че няма цена на кв м, че не живеят в проценти, все така ще е, типично по български - "я да не се минем", що рев срещу общите части в новото строителство, сякаш в старото не ги плащат, сякаш не ги ползват, аз затова казах на човека индиректно, че не е купувач.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
04-02-2013 - 12:56:01
avatar
Да аз не съм купувач ТЪРСЯ за мой близки, както КОРЕКТНО съм посочил.
Анонимен потребител
Re: Фактора търсене - предлагане в София
04-02-2013 - 13:02:09
Добре де, ако имаш една голяма тераса (да кажем 10м2 по продължение на всекидневната) и цената ти е същата - няма ли да я вземеш?
Затова ти предлагам да си определиш цена, а не цена на м2 - тогава като си кажеш какви стаи искаш за тази цена какво те бърка колко са терасите или общите части?


Ето ти нещо като за тебе smiling smiley
[www.imoti.net]
Анонимен потребител
Re: Фактора търсене - предлагане в София
04-02-2013 - 13:14:33
То рева при новото заради общите части е заради друго - че изобщо се включват в квадртатурата.
Не може старото да е 60м2 двустаен без общите части, а при новото пак да е двустайния 60 ама с общите части.
Затова са ревовете.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
04-02-2013 - 13:26:28
Quote
Imotko
Сега ходих при един приятел нотариус, та го помолих да погледна нотариалните му актове от тази година и от миналата. Та за сравнение за София по данни от вписаните актове в Службата по вписванията до момента:
от 01.01.2012г. до 29.01.2012г. - 750 нотариални дела /продажби, замени, дарения, ипотеки и др./, от 01.01.2013г. до 29.01.2013г. - 1940 нотариални дела. Изводите всеки да си прави сам.
Eй Имотко ай да посмятаме малко а искаш ли?Та каиш от 01.01.2013 до 29.01.2013 включително направил 1940 сделки.До 29.01 имаме двайсе работни дни.Я сега да разделим 1940 на 20 получаваме 97 сделки на ден.Като вземем предвид че сделки след 13:30-14:00 не се сключват а работното време на нотариусите е от 09:00 часа имаме в най добрия случаи 5 часа работно време на ден.Ай сеги да вземем да разделим 97 на 5.Получихме 19,4 сделки на час.Или приблизително три минути на сделка.В тези три минути влизат ходенето до тоалетна на Нотариуса пиенето на кафе влизането и излизането на хората прочитането на нотариалните актове подписването им.Като знаем че за София практиката е първо се прочитат нотариалните актове после се подписват и остават при нотариуса отива се да се плаща в банката и след това връщане при нотариуса за да се вземат актовете какво излиза накрая?А знаем че Имотко е завършил право в Софийския университет или поне така се хвали у форумо.Та направете си изводите за Имотко.Той завалийката е объркал поточна линия за бира със сделките при нотариуса.Имотко не само че не е ходил при Нотариус но и право е завършил у Факултето.Имотко си е някакъв дошъл от гората необразован пич цанил се за брокер у София.А по лошото е че си вярва и си мисли че е по умен от другите.Сега ще почне да ни баламосва че неговия приятел е голяма фирма и за него работят 50 помощник нотариуса и други врели некипели.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход