Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите на имоти задължително ще трябва да имат офис.

Публикувано от дичо тъпото 
Брокерите на имоти задължително ще трябва да имат офис.
22-01-2013 - 08:53:33
avatar
...и така на пазара ще останат само няколко големи професионални агенции. Останалите пльокита, креватаци и дичко-трърчилъжковчета ще трябва да си търсят други далавери като начин на препитание. Честито! Много брокита ги чака участта на камелия.


[paper.standartnews.com]


Брокерите на имоти задължително ще трябва да имат офис, а изискванията към помещението ще бъдат описани от Камара на брокерите на недвижими имоти. Това предвижда проектът на закон за брокерите на имоти, който е подготвен от Националното сдружение "Недвижими имоти". Да се въведат и минимални комисиони за брокерите, предвижда проектът, като подробностите ще бъдат записани в специална наредба. Камарата ще отсява кандидатите за брокери, както се прави при строителите, обяви Йордан Петров от управителния съвет на НСНИ. За да търгуваш с имоти, вече ще трябва да имаш ценз или практика, собствен офис и официално обявен телефон, разказа той. Проектозаконът ще направи задължителни изискванията към брокерите. И сега съществува БДС за тях, но той е пожелателен и не всички го спазват. Сега брокерите се регистрират по Търговския закон и на практика не трябва да покриват никакви норми за професионализъм и етика. Промяната ще остави на пазара само легалните агенции. Задължително се въвежда и застраховка "професионален риск". Предвидена е и глоба от 500 до 5000 лв. за брокерите, които нарушат правилата за добри практики в бранша. Възможно е да се отнеме и разрешителното за работа за 3 месеца, година или напълно да се отпише фирмата от регистъра на брокерите на недвижими имоти. Хора, които посредничат при сделки за покупко-продажба на имоти, без да са регистрирани, ще отнасят глоба от 5000 до 20 000 лв., предвижда проектът.
Анонимен потребител
Re: Брокерите на имоти задължително ще трябва да имат офис.
22-01-2013 - 12:27:48
и така на пазара ще останат
--------------
Всеки друг, но не и ти. Смотльо.
Re: Брокерите на имоти задължително ще трябва да имат офис.
22-01-2013 - 14:15:43
За мен най-важна е застраховката професионален риск. Като плащаш да знаеш, че няма никакви ядове.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Анонимен потребител
Re: Брокерите на имоти задължително ще трябва да имат офис.
22-01-2013 - 20:40:55
За мен най-важна е застраховката професионален риск. Като плащаш да знаеш, че няма никакви ядове.
----------------
Не знам какво точно си въобразяваш, че ще съдържа тази застраховка, ама нима очакваш от брокерите да ти гарантират изрядна и безпроблемна сделка , или безпроблемен имот ? Нещо си се объркал, всички документи се разглеждат от нотариус, след това от съдия по вписванията, а се издават от общински и държавни служби, в предварителния договор и нотариалния акт фигурират продавач и купувач, които поемат определени ангажименти, какво точно очакваш от нас, къде ще ни вместиш в отговорностите , в чии отговорности?
Re: Брокерите на имоти задължително ще трябва да имат офис.
23-01-2013 - 00:28:57
Мога да е свържа с един брокер (истински) да ти обясни възможните проблеми. Те не са по вина на брокера, но аз искам застраховката на брокера да покрива и тях. Ако спирачките на колата ми откажат вероятно виновни ще са сервиза, който ми поддържа колата или производителя на някоя, част. Вина обаче нося аз и затова имам застраховка гражданска отговорност. По същия начин искам брокера да се застрахова за всички проблеми, които могат да възникнат със сделката по негова или не по негова вина. Ако са по чужда вина засраховаелят да ме обезщети и после да си гони и да си съди, който е виновен.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Анонимен потребител
Re: Брокерите на имоти задължително ще трябва да имат офис.
23-01-2013 - 09:38:14
Мога да е свържа с един брокер (истински) да ти обясни възможните проблеми.
-------------
Ти ще ме свържеш с истински брокер ?! Смешник. А примера който си дал, е повече от нелеп и няма нищо , ама нищо общо с покупка на имот. Ама ти няма как да го разбереш, много ти е злобата и малко капацитета.
Анонимен потребител
Re: Брокерите на имоти задължително ще трябва да имат офис.
23-01-2013 - 09:50:10
За сведение на брокеромразещите - "брокерите упражняват дейността си в офис, или друго подходящо помещение,изискванията към което се определят от Камарата на брокерите на недвижимите имоти". И още - Брокерите носят имуществена отговорност за вредите ,които са причинили на своите клиенти, ако се дължат на техни виновни действия и/или бездействия. Отговорността се осъществява съгласно Търговския закон и ЗЗД.".
Това е част от текста на закона, който се подготвя за приемане, хайде моля да ми обясните какво точно би могъл да сгреши брокера така, щото да причини вреди на своите клиенти, щото аз не се сещам.
Re: Брокерите на имоти задължително ще трябва да имат офис.
23-01-2013 - 10:37:34
Е как да сгреши нещо като нищо не прави, освен да развежда?
Освен да сгреши адреса и апартамента, а?
Re: Брокерите на имоти задължително ще трябва да имат офис.
23-01-2013 - 11:22:07
Хахахха много точно казно. Тези дето нищо друго не правят освен да отключват и да заключват какво ли толкова могат да сгрешат.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Анонимен потребител
Re: Брокерите на имоти задължително ще трябва да имат офис.
23-01-2013 - 11:59:38
Уау, какви силни аргументи ! Типично за озлобени , незнаещи нескопосници. Нещо конкретно имате ли, нещастни поплювковци ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход