Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...

Публикувано от дичо тъпото 
Брокери рекетират с крадени обяви
[paper.standartnews.com]

Наш дичко е вече вестникарска медийна звезда. Честито!


Гледат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони от клиентите


Закъсалите в кризата брокери на недвижими имоти затегнаха примката около клиентите си. Оказва се, че спасение от тях няма, дори когато искаш да продадеш жилището си или да намериш наемател без посредник. Дилъри на имоти рекетират хората, като крадат обявите им, предупреди шефът на браншовата организация в Перник Йордан Петров. Ако гражданин пусне обява в интернет, че продава апартамент или го дава под наем, агенциите я копират и започват да предлагат имота. Често той се предлага от няколко агенции, без собственикът дори да подозира. Ако намерят клиент, звънят на собственика и искат процент от сделката.
Да се направи Български държавен стандарт за работата на брокерите, настояват от Националното сдружение "Недвижими имоти". Сега всеки може да се нарече брокер на имоти, но никой не носи отговорност при евентуален проблем с отдадения под наем или продаден апартамент. В момента имало псевдоброкери, които сменяли телефонните си номера всеки месец, за да не бъдат открити при възникнал проблем. Затова от сдружението настояват за специален регистър на брокерите на имоти и задължителна застраховка професионална отговорност. Новият закон се очаква да промени и начина, по който се определят комисионите за брокерите. Сега те са процент от цената на имота или наема. Идеята е комисионата да зависи от разхода на брокера за определена услуга. Така той ще взима пари за консултациите и огледите дори ако клиентът се откаже от сделка.
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
17-01-2013 - 17:32:01
Ами естествено, че дивият запад в търговията с имоти ще секне рано или късно. Нормално е брокерите да имат застраховка професионална отговорност, която да покрива 100% от евентуални щети.

И до кога с тоя имотен туризъм. Сключи си договор с продавача и публикувай спокойно точен адрес, схема на апартамента, снимки, видеофилми ... 95% от огледите ще станат излишни.

Днеска една кака се опита да ми пробута някакъв договор. Аз и казвам, ама ние нищо не сме се договаряли ... ама ... няма "ама", хартията е само запис на договор, а ние нищо не сме се договорили. Това което ми дава са техните условия, а още не са чули моите. После гледа като напикан карамфил, ами естествено.Къде в бизнеса го има това, да ти дават договор за подпис на коляно?

Въобще брокерите са хвани тоя, удари другия. Ако в бранша има 5% стойностни хора,нека им дадем шанс да си вършт работата.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
ти се радвай че каката не те таксува на оглед smiling smiley
Quote
Тинки Уинки
ти се радвай че каката не те таксува на оглед smiling smiley
Ххахахаххахахаххахахахаххахахахахаххаха:]:}
Имаше един майстор на покриви като Грийнбула, дето ходи на огледи само за сеир. Та оня беше старец клонящ към 80 и го усетих веднага, че просто има ищах да разглежда къщите на хората, щото ми обяви някаква байтошова цена, аз му се вързах и повече не се появи и телефон не вдигна. Не съжалявам щото първото което си помислих беше, че този старец ще падне от покрива на старото къще и дори от височина около 3,5 метра ще стане на хербарий. После наех едни много съвестни момчета от форума, макар да бяха от малцинствата ми направиха покрива перфекно. В такива моменти съм доволен от този форум /имоти. нет/.
Въобще брокерите са хвани тоя, удари другия. Ако в бранша има 5% стойностни хора,
---------------
Каквито клиентите - такива и посредниците, поплювко.
---------------
нека им дадем шанс
-------------
От чие име говориш ? Много насериозно си се взел и ти, щом смяташ, че от теб зависи нещо, свързано с шансовете ни.
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
17-01-2013 - 21:48:57
Не ходя за сеир. Ходя защото брокерите са туристи и много обичат да се срещат с хора. Ако направят един сайт със задължителни следните полета той ще бъде най-посещавания и много скоро ще издуха всякаква конкуренция:

Задължителна снимка от всяко помещение
Задължителна скица на имота с изложение
Акт 16: Да/Не
Последен етаж: Да/Не
Скосявания: Да/Не

Какъв е смисълът да ми пишат: На много комуникативно място в близост до училища детски градини и спирки на градския транспорт. Това може да го напише само тотално куха лейка.

До сега всеки, с който съм си говорил споделя мнението ми, а тия кухи лейки дори си мислят, че придават някаква добавена стойност с тия мантри. Апа като почнат да ми обясняват, коя стеничка можело да се бутне ... направо са безценни.

Казвам 5% свестни хора, защото срещнах и такива. Уви малцинство. Искам закон дето да изрине цялата смрад от съсловието и да останат само професионалисти. Не случайно кревтните брокери вдигат лай до небесата с/у всеки опит за въвеждане на правила.

И това ще мине. Както мина времето на ченчаджиите на Магурата и на Обменните бюра, така надявамс е някой денс умиление да си спомняме времената на креватните брокери.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Все едно си чета писанията отпреди 10 години smiling smiley
Бях направил списък с около 30-40 точки. Брокерите ми се смееха, че имаше точка дали апартамента има обща страна асансьора.

За толкоз време не можах да ги накарам брокерите да си опишат офертите като хората - барем това, което отказва хората да пишат. Примерно покажат апартамента на някой, той не го хареса, да го питат защо и ако е важно да го пишат в обявата, да не се разкарват напразно със следващия клиент. Ама на тях им харесва да завързват социални контакти.

Дано ти имаш повече успех от мен.
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
17-01-2013 - 23:01:26
Quote
Тинки Уинки
Все едно си чета писанията отпреди 10 години smiling smiley
Бях направил списък с около 30-40 точки. Брокерите ми се смееха, че имаше точка дали апартамента има обща страна асансьора.

За толкоз време не можах да ги накарам брокерите да си опишат офертите като хората - барем това, което отказва хората да пишат. Примерно покажат апартамента на някой, той не го хареса, да го питат защо и ако е важно да го пишат в обявата, да не се разкарват напразно със следващия клиент. Ама на тях им харесва да завързват социални контакти.

Дано ти имаш повече успех от мен.

Още по-добре е да пуснат коментари. Който го гледа да го коментира.

а това с асансьора севижда на скицата. Няма да забравя преди години някой писа как за малко да купи апартмент без да забележи, че асансьора му е до главата в спалнята.

А бе луда работа, хората питат все едни и същи работи, а в обявите все пише на много комуникативно място ... бла-бла. Бабината ви трънкина!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Извинявайте ама брокерите не са виновни за лъжите които говорят.
Българина обича да го лъжат и да се хвали после че се е усетил и не са го метнали.
Ще ви дам един пример - пазара на коли? Дали има и 1% обяви без лъжи (спестени истини). Ама все се рекламира уникално техническо състояние, като нова, на 100к км, карана от баба 30-ти набор.
И при имотите е така - ако имаш очи и уши и най-вече виждаш и чуваш няма да те излъжат (или поне не много)
И не може да се отрече че брокерите освен сладкодумие, немалка част са и добри психолози и на това разчитат да реализират сделка.
Говорят търсейки слабото място, тънката струна само и само да отмъкнат парите които има в джоба купувача. (под формата на комисионна, не че няма и такива дето вземат всичко) .
Тинки, ти поне минаваш за по в час от някои откровени сривльовци тук, много, ама много съм изненадан от това - "За толкоз време не можах да ги накарам брокерите да си опишат офертите като хората - барем това, което отказва хората да пишат.", ти имаш ли представа кое отказва хората, или имаш представа кое теб отказва ? Знаеш ли, че продадох наскоро 4 стаен в Ман. ливади , асансьора спира в жилището и купувачите толкова много му се зарадваха, че този факт натежа при избора им ? Няма ли да се уморите да ни поучавате кое и как да рекламираме ?
"и ако е важно да го пишат в обявата, да не се разкарват напразно със следващия клиент. Ама на тях им харесва да завързват социални контакти. " - това също са глупости Тинки, кой казва дали е важно, ти ? Или наистина смяташ, че ние много обичаме да си губим времето в безмислени огледи ? Кое е важно,къде и как да се рекламира , ние сме разбрали отдавна, изумен съм, че някой се впечатлява от това, че в рекламата пише "на много комуникативно място", значи този някой няма представа от това що е то реклама.
Ами това - "А бе луда работа, хората питат все едни и същи работи", някакъв си greenbul пише от името на "хората", не е разбрал, че това е само неговото мнение, че няма как да знае какво питат хората, това знаем ние, дето общуваме с тях.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход