Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде са цените в момента

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Re: Къде са цените в момента
29-01-2013 - 13:27:24
Преди да изръсиш поредната глупост що не вземаш да видиш данните на статистиката до 2011 година:
[www.nsi.bg]

За 2012 данните за първите 3 тримесечия за по-високи от 2011 година
http:/www.nsi.bg/ORPDOCS/HH_1.1.2.xls
Re: Къде са цените в момента
29-01-2013 - 13:34:49
През 2002-а средната заплата беше 265 лева, но едно кило сирене беше 1.50 лв. Сега може средната запалта да е 768 лева, но кило сирене под 8 лева няма. Да не почвам с тока, бензина и всичко останало. На една запалата жилище в България трудно се купува. Трябва да падне нещо от някъде странично. Специалистът е много прав в това, което пише. Едно време заплатите бяха малки, но имаше все нещо да се изкара отнякъде. Сега почти не виждам друг доход, освен запалатата за 90% от хората.
В голяма заблуда са тези, които си мислят, че сега е най-доброто време за покупка от 10 години. Преди 10 години беше много по-лесно да се купи апартамент. Аз купих последно тогава. А преди 12-13 години беше още по-лесно. Заплатата ми днес е 4 пъти по-висока от заплатата ми през 2000-а година, но днес би ми било доста трудно /а може би дори и невъзможно/ да сложа пачката с доларите на масата и да купя жилището на 100% в брой и без кредит, както правехме тогава.
Анонимен потребител
Re: Къде са цените в момента
29-01-2013 - 15:18:21
Според мен нещо ти се губят цените от 2002 година. Айде да ти помогна малко, че да не "почваш" с глупостите

1. Сиренето беше от порядъка на 3.50-4 лева
2. Бензинът беше от порядъка на 1.40-1.50 лева - [bsconsult.bg]
3. Електроенергията беше наполовина на сегашните цени - [fakti.bg]
4. От Януари 2002 до сега инфлацията е 72% - [www.nsi.bg]

Айде да я сметнем 100% инфлацията, съреч че цените са двойни.
Казваш че заплатата ти е 4 пъти отгоре - ами какъв е проблема и защо в момента да не е по достъпно?
Какво имамаш предвид под "да падне нещо от някъде странично", "нещо да се изкара отнякъде"? Нещо за корупцийка, крадване и т.н. ли намекваш?

Много си в заблуда ако мислиш, че със заплата не може да се купи жилище. Хората около мен все със заплата си ги купуват.

Аз специално съм точно от 2002 година до болка наясно колко би ми струвало да имам жилище.
2002 година собствено жилище би ми струвало 62% от дохода при 100% кредит, в момента би ми струвало 33% от дохода.
Re: Къде са цените в момента
29-01-2013 - 15:45:09
Quote
Тинки Уинки
Какво имамаш предвид под "да падне нещо от някъде странично", "нещо да се изкара отнякъде"? Нещо за корупцийка, крадване и т.н. ли намекваш?

Моите апартаменти ги изкарах от гурбет и от масова приватизация. Доста мои роднини и познати се уредиха с имоти от реституцията, пак в онези години. А, че е имало и такива, които са си ги откраднали парите е вярно. Тях ги има и сега. Но вече е много трудно да си купиш жилище от гурбет, от реституция е още по-малко вероятно, на всеки е ясно защо.
Анонимен потребител
Re: Къде са цените в момента
29-01-2013 - 16:16:13
На мен от масовата приватизация ми остана една книжка дето мога ...
За парите от гурбет имаш право.
Re: Къде са цените в момента
30-01-2013 - 09:30:53
Тинки, аз под нетрудови доходи разбирам доходите на собственика на малка счетоводна къща, на адвоката, на собственика на рекламна агенция на дистрибутора на някаква стока, на борсовия спекулант, на брокера, на архитекта.... Изобщо не ти говоря за доходи от подкупи и далавери с обществени средства. Тях винаги си ги има и винаги растат, защото расте бюджета. Говоря ти за самоосигуряващи се лица, собственици и съдружници във фирми и въоще за всички, които си изкарват хляба без да имат трудов договор. ПО някаква причина ако си получиш парите от собствената фирма като дивидент плащаш 5%, вместо 10% плюс социално осигуряване върху тавана ако ги получиш като заплата или хонорар. Е много ясно, че никой не е луд да плаща повече, като може законно да плаща по-малко и така тези пари не се отчитат от статистиката. Ако искаш вярвай, ако искаш не, но доходите на българина са много, много по-ниски отколкото преди 5 години и то без да се отчита инфлацията. НА теб може и да ти е по-голяма заплата, ама това не важи за всички.
Анонимен потребител
Re: Къде са цените в момента
30-01-2013 - 11:40:57
Тези доходи наистина не се отчитат при брутните заплати, но се отчитат при доходите на домакинствата, а те се движат по-напред от инфлацията.
Re: Къде са цените в момента
30-01-2013 - 16:31:50
Между другото, доста хора съм чувал да казват: сегашната ми заплата е еди-колко-си пъти по-висока, отколкото получавах преди 10 години, следователно има не-знам-колко-си % инфлация. Но те забравят, че самите те за десет години са пораснали в йерархията, както и е нормално да бъде. И ако някой тогава е бил 20-годишен стажант в рекламна фирма, а днес е собственик на такава, и дохода му е скочил 15 пъти, то това не се дължи само на инфлацията и общият просперитет, а и на собственото му професионално израстване.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Анонимен потребител
Re: Къде са цените в момента
30-01-2013 - 16:56:56
1. Че има израстване има, ама тогава както си забелязал си говорим за двуцифрени числа.
2. Това с израстването не е "общия" случай. Нали се сещаш че не може всички да станат "генерали" в армията.
Re: Къде са цените в момента
30-01-2013 - 17:45:08
Quote
Тинки Уинки
1. Че има израстване има, ама тогава както си забелязал си говорим за двуцифрени числа.
2. Това с израстването не е "общия" случай. Нали се сещаш че не може всички да станат "генерали" в армията.
Не съм чувал някой на 20 години да е вземал по-висока заплата, от колкото на 30, но щом казваш, че не е "общия" случай...

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход