Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купувачите на имоти в София през последните пет години 2009-2013 могат да препълнят два национални стадиона! Официални данни от агенция по вписванията - 103885

Публикувано от Продавач 
Quote
Boby
Не го разбирам аз това, има пари за една кола ама е готов да се набута в някоя тясна гарсониера в "престижен" южен район, дето се прескачат едни други със съседите и всяка вечер война за паркиране (на някоя 15 годишна трошка, щото пари не са останали за друго)?
Според мен до 50-60 000 евро бюджет търсиш апартамент около метрото в Люлин, Надежда, Обеля, до 100К пак около метрото някъде в по престижен район, над това най-добре потърси някоя къща, може и малка ама с приличен парцел и градски транспорт до метро.

И аз не го разбирам, но реално така се получава. Всички се струпват на едни и същи места и чак след като обходят 20ина имота разбират, че трябва да сменят локацията или типа строителство или и двете.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
Продавач

За най-търсените едностайни и двустайни в обичайните любими на цяла България райони като Младост, Студентски град, Манастриски ливади, Витоша, Борово, Бъкстон, някои части на центъра, Изток, Яворов, Иван Вазов, половината Лозенец, Дървеница, Мусагеница, Дианабад и т.н. може да съм пропуснал някои район.
Цялата тълпа е съсредоточена върху тези райони и разбира се върху малките жилища. .

Това е интересно. И какви цени на кв.м. (горе-долу) се стигат за, да речем, Яворов, Иван Вазов, южния център? За малките жилища говорим. Имаш ли наблюдения?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-16 10:53 от Joan.
Quote
Joan
Quote
Продавач

За най-търсените едностайни и двустайни в обичайните любими на цяла България райони като Младост, Студентски град, Манастриски ливади, Витоша, Борово, Бъкстон, някои части на центъра, Изток, Яворов, Иван Вазов, половината Лозенец, Дървеница, Мусагеница, Дианабад и т.н. може да съм пропуснал някои район.
Цялата тълпа е съсредоточена върху тези райони и разбира се върху малките жилища. .

Това е интересно. И какви цени на кв.м. (горе-долу) се стигат за, да речем, Яворов, Иван Вазов, южния център? За малките жилища говорим. Имаш ли наблюдения?

В Докторски паметник, Яворов, Оборище, Иван Вазов ако не е на ш.п. и ако не е някое недоразумение цените на малките жилища си държат около 1000 евро и си се продават на толкова. Аз съм продавал също на такава цена там - коментарите по време на огледите бяха - ами то излиза дори повече от 1000 евро за квадрат и ме поглеждат въпросително, а аз им отговарях на всички едно и също - в този район цените са високи мога да ви предложа много по-евтини жилища, но не в този район не и в съседните и след два месеца го капарираха.

В южните райони малките жилища се харчат по около 700-800 евро за квадрат според зависи от детайлите - локация, етаж, изложение, сграда, ниво на завършеност. Продават се за около месец до три ако са си на цената.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Мерсаж smiling smiley

Значи, около и малко над 1000 е/кв.
Quote
Joan
Мерсаж smiling smiley

Значи, около и малко над 1000 е/кв.

За топ локациите да, а за юга около 750 средно.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
Продавач
Quote
Joan
Мерсаж smiling smiley

Значи, около и малко над 1000 е/кв.

За топ локациите да, а за юга около 750 средно.

Не се интересувам от юга, а от южен център - от Шератон на юг до Евлоги Георгиев (6 септември, Хан Крум, началото на Раковска, около Театъра, Витошка, Каравелов, Левски до университета, Патриарха между Витошка и Попа) Там имаш ли наблюдения?
Quote
Joan
Quote
Продавач
Quote
Joan
Мерсаж smiling smiley

Значи, около и малко над 1000 е/кв.

За топ локациите да, а за юга около 750 средно.

Не се интересувам от юга, а от южен център - от Шератон на юг до Евлоги Георгиев (6 септември, Хан Крум, началото на Раковска, около Театъра, Витошка, Каравелов, Левски до университета, Патриарха между Витошка и Попа) Там имаш ли наблюдения?

Имам наблюдения - там има много цветни предложения. Зависи от етажа и дали има асансьор и дали глед към шумен булевард. Ако ми определиш малко по-точно каретата където имаш интерес и за колко стаи говорим ще ти кажа какво можеш да очакваш.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
giantCat
Според имотния регистър за периода 2006 - 2012: (www.registryagency.bg)

* данните за 2012 са без последното тримесечие, в скобите са средни стойности за цялата година


Брой продажби за София град:

2006 - 41586
2007 - 45015
2008 - 40906
2009 - 23904
2010 - 21787
2011 - 20598
2012 - 12119* (16158)


Брой възбрани върху имоти за София град:

2006 - 1246
2007 - 2280
2008 - 2577
2009 - 3968
2010 - 6827
2011 - 6669
2012 - 5824* (7765)


без коментар....

Допълни ли си вече статистиката с възбраните, заличените възбрани, заличените ипотеки и т.н.? smiling smiley Излязоха последните данни за 2012 година. Гледам, че заличените възбрани и заличените ипотеки са средно общо по около хиляда на месец за последното тримесечие.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
Тинки Уинки
Quote
greenbul
Аз вече се оглеждам. Старите цени в лева ме устройват. Това заначи още около 15% надолу от сегашните нива. Хубавите предложения от изпаднали ипотекари и терминално болни продавачи се разграбват бързо (личен опит), но щом вече се появиха приемливи оферти, за в бъдеще очаквам те да са повече, а не по малко. То на мен и една ми стига. Не съм спекулант, за лично ползване търся.
Това с по-големия брой на приемливите оферти малко ме съмнява. Постави се в положението на продавач различен от "ипотекари и терминално болни продавачи". Би ли продал? Айде по друг начин да те питам - от гледна точка на купувач защо не купи когато цените спряха да растат?
Общо взето продавачите, които не са на зор в момента ще правят това, което правеха купувачите след 2008 година - ще изчакват.
Тука не говорим, че едва ли не всички ще чакат. По-скоро мисълта ми е, че няма да се юрнат да продават.
Така че, приемливи оферти ще има, но тяхния брой по-скоро ще е константен - едно се продаде, едно ново излезе.

Quote
greenbul
Много ми харесва темата. Човек наистина трябва да действа решително, когато намери добра оферта, щото хората с кеш не са малко, а убежищата за кеша са вече по-набаланчени от имотния балон.
Според мен в момента хората с кеш почват лека-полека да излизат на пазара. Лошото за тях ще стане ако излязат наведнъж. Ще стане като с ловните дружинки. Всички чакат на гюме и в един момент се изпозастрелват едни други.
Тука интересен е въпроса да никой ще реши да използва ситуацията и да предизвика паника като изкара купувачите на пожар. Общо взето такива неща се случиха вече през 2002 и края на 2006 година.

В заключение според мен правилно си тръгнал да се оглеждаш - то дет се вика за гледане пари не искат. Най-малкото ще добиеш представа за пазара. Както сам отбеляза понякога трябва да се действа "решително". Но пък много е тънка линията между "решително" и "глупаво". Всичко зависи от това дали човек има реална представа за нещата и може да ги оцени безпристрастно.

Абсолютно правилно обяснено Тинки! От доста време насам има собственици, които нямат ипотеки и не бързат с продажбата и тя дори не им е наложителна. Много от тях вече отттеглиха офертите си и те не се предлагат в очакване на по-добри времена, а по-добри времена от изминалите 4 години със сигурност ще има за нашата страна.И големи отстъпки както казах вече не се правят особено за имотите с цени под 80 000 - 90 000 евро.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
Продавач
От доста време насам има собственици, които нямат ипотеки и не бързат с продажбата и тя дори не им е наложителна. Много от тях вече отттеглиха офертите си и те не се предлагат в очакване на по-добри времена, а по-добри времена от изминалите 4 години със сигурност ще има за нашата страна.И големи отстъпки както казах вече не се правят особено за имотите с цени под 80 000 - 90 000 евро.

От доста време насам има купувачи, които нямат зор и не бързат с покупката и тя дори не им е наложителна. Много от тях вече се отттеглиха от пазара в очакване на по-добри времена, а по-добри времена от изминалите 4 години със сигурност ще има за нашата страна.И големи компромиси както казах вече не се правят особено за имотите с цени над 10 000 - 30 000 евро.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход