Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купувачите на имоти в София през последните пет години 2009-2013 могат да препълнят два национални стадиона! Официални данни от агенция по вписванията - 103885

Публикувано от Продавач 
Quote
aircraftcarrier
Quote
Продавач
Quote
aircraftcarrier
Quote
Продавач
Quote
aircraftcarrier
Мое ли някой да ми посочи конкретна улица или каре улици от това дека му викат перфектна локация.Примерно квартал.......... улица ..........Блок.......
Я съм неграмотен и одим из столицата гледам гледам и не мое да открием дека е това чудо перфектната локация.А искам да купим и за да не се минем требе да знаем къде точно

Епа оно те тава дека му викат перфектна локация за нашево бг-стандарта моа да ти каем, че са улиците "Сан Стефано", "Шипка", "Марин Дринов", "Васил Априлов", "Оборище" , "Шейново", "Кра-кра", "Велико Търново" те тия са дека са около онова дето му окат докторскйо паметник. Апа има и много други в кварталите Яворов, Иван Вазов и Изток па също моем да кавем и на некой места из Лозенец. Ако сакаш да купиш без да се минеш те от там требе да минеш winking smiley
Taя отпада.Кажи другите.

Е как така отпадна :]?
Стари порутени сгради,тотална липса на места за паркиране,грозна среда не ми харесва.

Да не се бъркаш с района около бул. Христо Ботев или Лъвов мост? Къде са тези порутени сгради? На кое казваш грозна среда и защо да не си купиш и гараж ако ще си купуваш жилище там? Тотална липса на паркоместа няма от както поскъпна синята зона винаги има къде да се паркира.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
granit
Купувачите на имоти в София през последните 4-ри години могат да напълнят два национални стадиона!

Много балък, много нещо :]

Много хора направиха супер добри сделки в този период. Големи отстъпки отдавна вече няма и сега незнам кои ще се окажат балъците честно казано smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
Продавач
Quote
granit
Купувачите на имоти в София през последните 4-ри години могат да напълнят два национални стадиона!

Много балък, много нещо :]

Много хора направиха супер добри сделки в този период. Големи отстъпки отдавна вече няма и сега незнам кои ще се окажат балъците честно казано smiling smiley
2009-та закупих с отстъпка 33% в цената. Сега не вярвам да има повече от 20 в най-фрапиращите недоразумения.
Quote
САХИБ 31
Quote
Продавач
Quote
granit
Купувачите на имоти в София през последните 4-ри години могат да напълнят два национални стадиона!

Много балък, много нещо :]

Много хора направиха супер добри сделки в този период. Големи отстъпки отдавна вече няма и сега незнам кои ще се окажат балъците честно казано smiling smiley
2009-та закупих с отстъпка 33% в цената. Сега не вярвам да има повече от 20 в най-фрапиращите недоразумения.

При масовите жилища 1-ни и 2-ни отстъпки по-големи от 2-6% има рядко, а когато цената е определена от човек разбиращ от работата си тогава се продава без отстъпка при това в отрицателни срокове. Говоря за София както винаги. От друга страна за имоти с цени над 200 000 евро може да говорим и за отстъпка от повече от 15% когато към имота няма интерес и собственика е мотивиран да продава на всяка цена. Но всички знаем, че от тези имоти се интересува много малка част от хората. Спомням си през 2009 година в разгара на кризата продадох един имот за малко над 120 000 евро, а пазарлъка тръгна от 145 000 евро. Тогава на оглед идваха доста заможни хора като нито един от тях не беше с кредит и всички повтаряха едно и също нещо - "В тази криза, която не се знае колко ще продължи кой купува такива скъпи имоти при положение, че цените падат, а все пак аз съм с кеш пари...колко хора разполагат с такъв кеш сега?" И никой не ми вярваше, че имам по няколко огледа седмично, защото имота си струваше, но все пак беше близо 150 000 евро като цена. В крайна сметка се продаде и като сравнявам цените за подобен тип имот в същия район сега не можеш да си купиш на цената на която стана онази сделка в разгара на кризата.

Общо взето за имоти с цени над 200 000 евро са ставали страхотни сделки със супер отстъпки и който е имал свободен кеш с такива размери да инвестира тогава не е сбъркал особено ако си е изиграл картите както трябва. Сега обаче четири години след началото на кризата след като стана ясно, че подаръци няма да има мечтите за стотиците хиляди изгодни имоти от съдебни изпълнители вече са блян. Е винаги някой може да уцели кьоравото ако иска да си купи мандра в сусурлево за 70 000лв или завод за цели и още по-дълги проводници в Шуменско, но да не забравяме и многото недостроени апартаменти на акт 14 с куци проекти, които никой нормален човек не би се заел да ги довърши...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Вече пета година пазара е непонятен за некои хора!
Минахме през –

Ценит ще са само нагоре.
Ще има застой и пак нагоре.
Ще падат само на копторите.
Ще има лека корекция.
Паднаха с 60% ама това е дъното.
Следва –

Да го взима ЧСИ-то и да си го троши от главата, аз бех до тука.

Това е нормален цикъл и нема да дойдат никакви марсианци да купуват точно тука!
Мечката играе вече у комшиите!

Румъния: Ипотекирани имоти с начална цена 2350 EUR

Средната цена на жилища с две стаи в Румъния, които са обявени на публична продан, е около 20 000 EUR. За студио цената започва от 7000 EUR, но често първоначалната стойност може да е още по-ниска, 2350 EUR например.

В Букурещ наддаването за жилище с площ 17 кв.м започва от 8460 EUR. Извън румънската столица, цените варират от 4250 EUR за имот от 26 кв.м до 8500 EUR за апартамент от 33 кв.м

През последните месеци в Румъния се наблюдава значителен ръст на дълговите жилища. Според анализатори, бройката им ще продължи да се увеличава през 2013 г.

Източник – ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-14 22:39 от Продавач.
Наистина пета година пазара продължава да е все така непонятен за хората, които са извън него. През 2011 година се продадоха 220 000 имота в цялата страна, цените на най-търсените жилища не са мръднали от повече от година, но някои хора продължават да ръсят бисери...*xxx*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
Продавач
Наистина пета година пазара продължава да е все така непонятен за хората, които са извън него. През 2011 година се продадоха 220 000 имота в цялата страна, цените на най-търсените жилища не са мръднали от повече от година, но някои хора продължават да ръсят бисери...*xxx*

Аз тебе те разбирам, имаш интерес като брокер и като платен драскач. Нема да ти плаша конете. Кой разбрал – разбрал тука не е ПУЦ.
Quote
granit
Quote
Продавач
Наистина пета година пазара продължава да е все така непонятен за хората, които са извън него. През 2011 година се продадоха 220 000 имота в цялата страна, цените на най-търсените жилища не са мръднали от повече от година, но някои хора продължават да ръсят бисери...*xxx*

Аз тебе те разбирам, имаш интерес като брокер и като платен драскач. Нема да ти плаша конете. Кой разбрал – разбрал тука не е ПУЦ.

И аз теб те разбирам - просто нищо не разбираш от имоти, но ти не се притеснявай има свобода на словото и всеки може да си рисува своя сценарии колкото и абсурден да е той. Като брокер имам интерес да имам 1% пазарен дял от сделките в София, а на какви цени ще са сделките не ми дреме важното за мен и за моите колеги е да има оборот, а в София оборот има за Сусурлево незнам там офис няма да отварям. Неразбирам само защо трябва да съм "платен драскач"? Защото опонирам на драскачи, които бъкел понятие си нямат от пазара на имоти или защото се аргументирам с факти без да обиждам никой с нецензурни думи и това е подтискащо за теб? *write*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Ама 5 години едно и също. Паднаха ли цените наполовина или не? Кажи ,като професионалист. Аз съм лаик и го предрекох отдавна, ти си професионалист кажи какви са фактите?
Quote
granit
Ама 5 години едно и също. Паднаха ли цените наполовина или не? Кажи ,като професионалист. Аз съм лаик и го предрекох отдавна, ти си професионалист кажи какви са фактите?

И какви изводи си правиш от тук нататък след като цените паднаха?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход