Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купувачите на имоти в София през последните пет години 2009-2013 могат да препълнят два национални стадиона! Официални данни от агенция по вписванията - 103885

Публикувано от Продавач 
Quote
Брокеръ
Quote
Продавач
Кои цени падат?:]

Само това ли имаш да кажеш? :]

*yes**yes**yes* Зададох въпрос на който не получавам отговор.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-14 00:18 от Продавач.
Не знам каква е реалността ама депозитите на населението растат с 12.9%.
Това с лихви не може да се обясни, защото те са около 5-6%, айде до 7% да са.

Т.е. хората кешират. Как го правят не знам. Във всеки случай черната картина, която описваш не се връзва с близо 4 милиарда лева нови пари по депозитите за 2012 година.


2012 Септември
[www.bnb.bg]
2011 Септември
[www.bnb.bg]
и как хем се печатат пари хем не се обезценяват.
Днес на пазара има 5 лева и срещу тях кило сирене.
Утре банката решава да напечата още 5 лева, е да де ама мандрата не може да "напечата" сирене срещу тези 5 лева - то трябва да се произведе.
Quote
Тинки Уинки
и как хем се печатат пари хем не се обезценяват.
Днес на пазара има 5 лева и срещу тях кило сирене.
Утре банката решава да напечата още 5 лева, е да де ама мандрата не може да "напечата" сирене срещу тези 5 лева - то трябва да се произведе.

Задаваш неудобни въпроси *ok*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
Продавач
Колко мислите си заработва един зъболекар?

Съгласен съм,че има хора и браншове в които се изкарват добри мангизи,но зъболекарите не са в съвсем точно от тази категория ето защо:

За зъболекарите:
Стол = 20 000 евро (не турски,но не и нещо кой знае какво)
Наконечници = 2 000 евро
Автоклав = 3 000 евро
Разни там машинки = 2 000 евро
Система за импланти = 5 000 евро(минимум)
Рентген = 7 000 евро
Обзавеждане,климатик,компютър ,софтуер и т.н поне още 5 000 евро
Процедурата за едно помещение за да стане законен кабинет с всичките разрешения струва около 3 000 евро.
Общо грубо сметнато около 40 000 евро.
Помещение подходящо за кабинет = 50 000 до 80 000 евро
Излиза,че за да може един зъболекар да започне да практикува му трябват около 200 000 лева.
200 000 лева на кредит + лихвата станаха 300 000 лв.
Месечни разходи :
Вноска по кредит или наем на кабинет 1000-2000 лв.
ток,парно,телефон 200-400 лв.
заплата на сестра 500-1000 лв.
разходи по амортизацията на оборудването - средно 100-200 лв. месец(все нещо се чупи).
Допълнителни курсове и квалификации = поне 500 лв./год.

Зъболекар със средно добра практика започва всеки месец на минус от 2 000 до 3 000 лв.
И сега същия този зъболекар е изтеглил и кредит за жилище и започва да изплаща по още 1 000 лв/месец.

Обобщение: Един зъболекар трябва да изкарва по поне 6 000 лв./месец за да може да изплаща кредитите и да издържа семейство.
Колко зъболекари изкарват по 6 000/лв. на месец? Не повече от 20%.А на останалите 80% имотите са им скъпи....

Между другото:

Покритието на лева с международни валутни резерви вече гони 200% (в края на септември е 192.2%)



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-01-14 10:33 от detonator.
Quote
Продавач
Quote
aircraftcarrier
Quote
Продавач
Quote
aircraftcarrier
Мое ли някой да ми посочи конкретна улица или каре улици от това дека му викат перфектна локация.Примерно квартал.......... улица ..........Блок.......
Я съм неграмотен и одим из столицата гледам гледам и не мое да открием дека е това чудо перфектната локация.А искам да купим и за да не се минем требе да знаем къде точно

Епа оно те тава дека му викат перфектна локация за нашево бг-стандарта моа да ти каем, че са улиците "Сан Стефано", "Шипка", "Марин Дринов", "Васил Априлов", "Оборище" , "Шейново", "Кра-кра", "Велико Търново" те тия са дека са около онова дето му окат докторскйо паметник. Апа има и много други в кварталите Яворов, Иван Вазов и Изток па също моем да кавем и на некой места из Лозенец. Ако сакаш да купиш без да се минеш те от там требе да минеш winking smiley
Taя отпада.Кажи другите.

Е как така отпадна :]?
Стари порутени сгради,тотална липса на места за паркиране,грозна среда не ми харесва.
Quote
САХИБ 31
Quote
aircraftcarrier
Quote
Продавач
Quote
aircraftcarrier
Мое ли някой да ми посочи конкретна улица или каре улици от това дека му викат перфектна локация.Примерно квартал.......... улица ..........Блок.......
Я съм неграмотен и одим из столицата гледам гледам и не мое да открием дека е това чудо перфектната локация.А искам да купим и за да не се минем требе да знаем къде точно

Епа оно те тава дека му викат перфектна локация за нашево бг-стандарта моа да ти каем, че са улиците "Сан Стефано", "Шипка", "Марин Дринов", "Васил Априлов", "Оборище" , "Шейново", "Кра-кра", "Велико Търново" те тия са дека са около онова дето му окат докторскйо паметник. Апа има и много други в кварталите Яворов, Иван Вазов и Изток па също моем да кавем и на некой места из Лозенец. Ако сакаш да купиш без да се минеш те от там требе да минеш winking smiley
Taя отпада.Кажи другите.
Ти луд ли си? Ако това отпада, значи ти си отпаднал още преди десетилетия! Смотани мизерници, дошли от далечни села, не знаят, че Софето е друга истина, налагаща градски стандарти които дивните селяндури дори не могат да си помислят, затова злобеят боклуците. Злобейте боклуци, за нищо не ставате!!!!!!!!!
Ти па кой си та да раздаваш квалификации.Я вземи оди до аптеката и си купи фемикур може да ти помогне.
[frognews.bg]
Купувачите на имоти в София през последните 4-ри години могат да напълнят два национални стадиона!

Много балък, много нещо :]
Quote
aircraftcarrier

Ти па кой си та да раздаваш квалификации.Я вземи оди до аптеката и си купи фемикур може да ти помогне.
[frognews.bg]
Не съм визирал теб, а един брокер дето вчера ме вбеси, като ме попита дали цената на мой офис от преди година е същата. Трябваше да му кажа, че е по-висока заради инфлацията, ама не се сетих на момента и ме хвана яд.
Quote
САХИБ 31
Quote
aircraftcarrier

Ти па кой си та да раздаваш квалификации.Я вземи оди до аптеката и си купи фемикур може да ти помогне.
[frognews.bg]
Не съм визирал теб, а един брокер дето вчера ме вбеси, като ме попита дали цената на мой офис от преди година е същата. Трябваше да му кажа, че е по-висока заради инфлацията, ама не се сетих на момента и ме хвана яд.
По добре, че не си му казал.....щял си да го подведеш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход