Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед_на_печата_2013

Публикувано от paul 
Re: Преглед_на_печата_2013
16-07-2013 - 09:22:55
avatar
Quote
greenbul
Мани, не ми напомняй. Милех, че вече ще се е приключило, но уви. Доста лесно е ако си на гол тумбак чифте пищови - купуваш най-хубавото на максималния кредит, който ти дават. С налични пари е по-трудно. На практика от зимата, когато намерих и изпуснах 2 добри предложения се появиха само две, които силно ме съблазниха, но имаха някои недостатъци и се въздържах от покупка. А бе горе-долу веднъж в месеца излиза по нещо добро. Правило номер 1: Купува се само от: закъсали ипотекари, ЧСИ, болни хора, емигранти, които продават имотите си тук. На по-скъпите, които съм харесал съм дал оферти и чакам. Ако смъкват, смъкват по около 1500 - 2000 евро на месец, тегава работа.

Да не би да търсиш в някой от неприятните райони на София? Ако е този район за който си мисля там отстъпки повече от 2000-3000 евро както и сам си разбрал не се правят. Но имам и опасения, че си търсиш сам имот, което от мен да знаеш не е правилен подход. Можеш доста да си спестиш с някой брокер и като пари и като загубено време. А за други райони мислил ли си или само там и никъде другаде искаш да купиш? Но не си прав за кеша и за кредита - това няма значение. Значение има с кои неща си готов да направиш компромис - с цената ли с района ли или с квадратурата или с етажа или с изложението или с типа строителство. Само първите две неща винаги биха ти решили проблема - цената или района. Почти в 19 от 20 случая при търсене за покупка хората искат да купят в район в който не могат да си позволят. И след половин година на обикаляне и дебнене решават да сменят района и купуват или пък завишават бюджета (ако имат възможност разбира се) и купуват това, което искат без да правят компормиси.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-07-16 10:28 от Продавач.
Re: Преглед_на_печата_2013
16-07-2013 - 12:22:05
Местните власти в Ливърпул измислиха добър начин да не реновират 179 износени социални жилища: те ще продадат 20 от тях на цена от 1 британска лира (1.50 евро) на „жители на града с бизнес или хора, които работят в него“.
Властите ще дарят по-голямата част от останалите имоти на регионална асоциация, специализирана в кварталните подобрения, съобщава АФП, цитирана от profit.bg.

„Ние търсим иновативен начин да заселим отново тези жилища и да привлечем хора в нашия квартал“, обясни Ан О'Бърн, представител на жилищния отдел на общината.
„Целта е да се ускори реновирането на жилищата, инвестициите в бъдещето на нашия район и да направим каквото можем, за да предложим жилища на достъпни цени и с добро качество на хора, които имат нужда от тях“, добави тя.

Реновирането на 179-те социални жилища щеше да струва на кметството 10 милиона паунда. Вместо това кандидатите за къща за една британска лира ще се ангажират да я ремонтират съобразно изискванията на кметството. По-голямата част от продаваните жилища са строени през 1919 г. и се намират близо до центъра на Ливърпул, съобщава АФП.

Друго изискване е собствениците да останат в къщата пет години, без да могат през това време да продават или отдават под наем жилището. Останалите жилища ще бъдат дарени на Riverside Group, която ще ги реновира и продаде на цена, 25% по-ниска от пазарната.

Тези инициативи се появиха след излъчването на документална поредица по Би Би Си, наречена „Британският жилищен скандал“, в която бяха показани хилядите необитаеми социални жилища в страната от края на 2011 година. Много квартали на Ливърпул бяха пряко заклеймени, както и желанието на общината да събори тези домове, които смята за опасни, докато редица хора изразяват готовност да живеят в тях, след като бъдат създадени нормални условия.
Re: Преглед_на_печата_2013
22-07-2013 - 10:22:28
Re: Преглед_на_печата_2013
23-07-2013 - 12:00:00
В Гърция вече могат да се намерят жилища за по 100 евро на квадрат

spekulanti.com
Re: Преглед_на_печата_2013
24-07-2013 - 12:07:06
По 100 няма, има по 500, обаче...

Most travelers to Greece have never set foot in Kypseli. Many Athenians have never been there and some who have lived here have not been back in years once they moved away as the ever expanding immigrant population began to fill the area. With a population density that has been rumoured to be the highest in the world, the perception of Kypseli by many Athenians is of a neighborhood that has lost its way winking smiley
Re: Преглед_на_печата_2013
24-07-2013 - 16:43:40
Имотите във Варна през последното тримесечие са поевтинели с 1 %, но средните цени продължават да бъдат вторите най-високи в страната след София. През второто тримесечие на тази година цената на квадратен метър жилищна площ в България е спаднала средно с 0.1% спрямо периода януари - март, отчете Националният статистически институт. Спрямо миналата година пазарните цени на имотите са спаднали с 2.1%. Според националната статистиката средната цена на квадратен метър жилище в България в периода април - юни е 866.31 лв.или ? 444. В морския град квадратен метър жилищна площ се е търгувал за средно 1 395.83 лв., което е понижение с 13.84 лв. в сравнение с първите три месеца на година. Намаление се регистрира в още 17 областни града, допълва novini.bg.
ps: Най ми имало по 444 Е!
Анонимен потребител
Re: Преглед_на_печата_2013
24-07-2013 - 19:51:09
Най ми имало по 444 Е!
----------------------
Има,винаги е имало , в с.Алдомировци, в Чепръчане и други подобни екзотични дестинации.
Re: Преглед_на_печата_2013
24-07-2013 - 23:02:22
аз за толкоз взех в София
Анонимен потребител
Re: Преглед_на_печата_2013
25-07-2013 - 07:56:41
Кога и къде?
Re: Преглед_на_печата_2013
25-07-2013 - 13:33:43
Дружба 1 гарсониера 45 кв.м истински а не българоброкерски и 3 кв.м мазе за 20 000 еуро септември 2012 в много добро състояне климатик японски инвертор нова баня и хубава блиндирана врата. само дограмата смених и една боя и ламината смених че беше износен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход