Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

графиката на имоти.нет от тази сутрин падна под 700

Публикувано от дичо тъпото 
графиката на имоти.нет от тази сутрин падна под 700
28-12-2012 - 09:11:01
avatar
остава само да сменят обозначението на валутата от EUR на BGN и грагиката съвсем ще отговаря на реалността




и така нека се впуснемв малко прости сметки вземаме за пример кв. Банишора 2 стаен апартамент, продажна цена на м2- 697, наемна цена 3.02.

Нека цената не е 100 наема, нека да е 150. т.е 3.02х150=453, къде са 453 сравнено с 697. демек 244 на м2 е пазарлъка от офертната цена посока надолу. което си е почти 1/3. В този случай доходносттан няма да е повече от 5-6 %, за да има нормален имотен пазар процентите на доходност трябва да са в диапазона между 9-12%. Пътят на цените на НИ в БГ ще е само надолу, дали това ще се случи за 1 или 5 години е без значение, както е и без значение дали на някой тези твърди ФАКТИ се харесват или не. Тук става въпрос за закони на пазарната икономика които ако бъдат нарушени в диспропорции от балониране то е само въпрос на време равновесието да бъде възстановено като се премине през обратния полюс. Така че дъното е още мнооого далеч.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-28 10:11 от дичо тъпото.
Re: графиката на имоти.нет от тази сутрин падна под 700
28-12-2012 - 11:19:42
Сега остава да измислиш и начин как да се доближат понятията за "наем" в БГ и по Европа...и може да ти повярвам.То трябва само да погледнеш обявите за наем-как изглеждат масово жилищата...и веднага ще разбереш защо и цената им е такава.Нормално изглеждащо жилище с наем под 500-600 лева на месец не съм виждал.Да,има и за 300...
Re: графиката на имоти.нет от тази сутрин падна под 700
28-12-2012 - 11:43:34
avatar
Салвадоре, даваме 49м2 основно ремонтиран апартамент на Верила под наем на гръцки студент с паркомясто в двора за 550 лева.

Другите ти "нормални" в крайните квартали жилища са доста под тази много добра цена, имайки предвид че не всеки може да примами добре плащащи чуждестранни студенти. Наем в центъра на +/-50м2 апартамент е макс 550 лева при това ако е в отлично състояние и мебелиран.

Имай предвид че в центъра знам вече за вече 3 броя подобни, единия е с камина, другия е чистак нов след ремонт, цената е все така същата 550лв.
Re: графиката на имоти.нет от тази сутрин падна под 700
28-12-2012 - 14:55:10
По твоите сметки, 550 х 150 = 82500 лв. (нали 150 наема ти е критерия)
Към 42 хил евро се връзват. Според твоите критерии, толкова трябва да е пазарната цена на този имот.
Да го разделим на 49 квадрата,...получава се нещо към 850-860 евро на м2.

Та...какво не му е наред на пазара,не разбрах...
Re: графиката на имоти.нет от тази сутрин падна под 700
28-12-2012 - 15:14:13
avatar
По твоите сметки, 550 х 150 = 82500 лв. (нали 150 наема ти е критерия)
Към 42 хил евро се връзват. Според твоите критерии, толкова трябва да е пазарната цена на този имот.
Да го разделим на 49 квадрата,...получава се нещо към 850-860 евро на м2.

Та...какво не му е наред на пазара,не разбрах...
=====================================================================================

Точно така, сега показвам ти за какво става въпрос като локация и другите характеристики и почваш да търсиш подобно.
2% ще си ги заслужиш. Ето аз съм готов да закупя апартамент около 50м2 + паркомясто в центъра в отлично състояние, готов за обитаване на цена около 42К. Щото аз досега срещам само мечтатели дето искат за руините си над 70К.
Re: графиката на имоти.нет от тази сутрин падна под 700
28-12-2012 - 17:02:00
Гледаш от грешната страна на нещата...това се опитвам да ти обясня...Представи си, че аз съм купувач, ти си обявил 70 хил,а аз дойда и ти предложа максимум 50,понеже цените падали,кризата у нас тепърва започвала и такъв апартамент при ЧСИ можел да се намери за максимум 20...
Сега видя ли къде не излиза сметката..защото 10 хил лева минимум ти е само обзавеждането...
Re: графиката на имоти.нет от тази сутрин падна под 700
28-12-2012 - 18:09:05
avatar
salvador,

Виж, аз се опитвам да застана на мястото на продавача, но ето какво ако мойта стока не се продаде на исканата от мен цена значи явно съм се размечтал. Стоката ми струва толкова за колкото пазарните механизми за момента я определят. Демек като знам колко наем прибирам, и знам че продажната цена е от 120-170 наема в зависимост от много неща и доходността е поне 9%, то тогава знам че искам постижима цена при продажба, но как да оферирам нещо на 70-80К което реално към момента е 42 както в горните примери? И тук не сме взели предвид посоката на цените в бъдеще, а то не е трудно да се разбере с малко макроикономически показатели имайки предвид все по-затихващото търсене.
Re: графиката на имоти.нет от тази сутрин падна под 700
28-12-2012 - 18:26:18
То по тая логика трюфелите трябва да са не по 8 бона килото,а по 30 стотинки...защото толкова могат да отделят купувачите на женския пазар за тях...
А тук нищо сложно няма-като не му стигат парите на бай Пешо да плаща по 800-900 лева на месец за ипотека, плаща 550 наем и всички са доволни.Може и още по-малко да плати...има обзаведени апартаменти по кварталите за 300-400.Е,ще се наложи да се примири с доста неща, но в края на краищата битието винаги е определяло съзнанието. smiling smiley
Re: графиката на имоти.нет от тази сутрин падна под 700
29-12-2012 - 06:32:34
Quote
дичо тъпото
остава само да сменят обозначението на валутата от EUR на BGN и грагиката съвсем ще отговаря на реалността




и така нека се впуснемв малко прости сметки вземаме за пример кв. Банишора 2 стаен апартамент, продажна цена на м2- 697, наемна цена 3.02.

Нека цената не е 100 наема, нека да е 150. т.е 3.02х150=453, къде са 453 сравнено с 697. демек 244 на м2 е пазарлъка от офертната цена посока надолу. което си е почти 1/3. В този случай доходносттан няма да е повече от 5-6 %, за да има нормален имотен пазар процентите на доходност трябва да са в диапазона между 9-12%. Пътят на цените на НИ в БГ ще е само надолу, дали това ще се случи за 1 или 5 години е без значение, както е и без значение дали на някой тези твърди ФАКТИ се харесват или не. Тук става въпрос за закони на пазарната икономика които ако бъдат нарушени в диспропорции от балониране то е само въпрос на време равновесието да бъде възстановено като се премине през обратния полюс. Така че дъното е още мнооого далеч.

Спокойно, наемите ще се вдигат сериозно, така че и пропорцията наем/цена ще си дойде на мястото. Дали това ще се случи за 1 или 5 години е без значение. Въпрос на време е да бъде въстановено равновесието, както е и без значение дали някой харесва да му вдигат наема или не. Важното е да се достигне процент на доходност между 9-12%. От друга страна и цените на имотите ще пълзят вече нагоре, спадът свърши, и максимума,който могат да достигнат е мноооооого нагоре. Дали ще има нов пик от 40%, или само плавен растеж само времето ще покаже.
А дали графиката ще отразява левовите или евровите стойности това няма никакво значение, тъй като имаме стабилен валутен борд, според който 1 евро се разменя за 2 лева. И тъй като повечето от офертите са еврови, по лесния вариант е графиката да е в евро за да се избегне умножаването на стойностите по 2.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-29 06:39 от PER0.
Анонимен потребител
Re: графиката на имоти.нет от тази сутрин падна под 700
29-12-2012 - 08:03:40
Салвадоре, даваме 49м2 основно ремонтиран апартамент на Верила под наем на гръцки студент с паркомясто в двора за 550 лева.
-------------
Кого си мислиш, че лъжеш бе цървулан ? Нали споделяше как живееш под наем в Пазарджик, после изведнъж се сдоби с имоти в цял свят, купуваш, даваш под наем , то не беше в Швеция, то не бяха почивки с любовницата, после с жената, то злато, то акции, а тези, които те познават знаят, че нямаш нищо и че това, което притежаваш най-много е злоба, насочена към всеки който има имот, кола, жена, любовница !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход