Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата стават все по-достъпни*ok*

Публикувано от Geto 
Жилищата стават все по-достъпни*ok*
12-12-2012 - 14:46:16
Даа, факт който трудно може да се отрече. Вече и ревльовците могат да се задомят.

[www.imoti.net]

Хайде бъдете живи, здрави и по-голями оптимисти*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
12-12-2012 - 17:10:48
avatar
копторите стават все по-достъпни
============================

Да така е. ЗАПОЧВАТ да стават все по-достъпни. Току що стартира започването, което ще продължи поне около 10 години. Така, че когато стане кв.м. 149 лв. (топ локейшън), тогава нормалната достъпност ще е факт. Имайки предвид, че вече БГ-товците официално са под 7млн, то само от демографската картина става ясно, че цените още дълго време ще са с посока надолу. Отделно натиска от новите обяви и обявите за 2-ри, 3-ти търгове при ЧСИ ще натисне цените допълнително надолу. Нека не забравяме, че цените имат да падат поне още 2-3 ПЪТИ надолу докато се появи търсене, а дотогава брокерски неволи, платени статии и тн...
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
12-12-2012 - 18:16:52
Quote
дичо тъпото
копторите стават все по-достъпни
============================

Да така е. ЗАПОЧВАТ да стават все по-достъпни. Току що стартира започването, което ще продължи поне около 10 години. Така, че когато стане кв.м. 149 лв. (топ локейшън), тогава нормалната достъпност ще е факт. Имайки предвид, че вече БГ-товците официално са под 7млн, то само от демографската картина става ясно, че цените още дълго време ще са с посока надолу. Отделно натиска от новите обяви и обявите за 2-ри, 3-ти търгове при ЧСИ ще натисне цените допълнително надолу. Нека не забравяме, че цените имат да падат поне още 2-3 ПЪТИ надолу докато се появи търсене, а дотогава брокерски неволи, платени статии и тн...

Много ми е интересно на колко години си? И на колко ще бъдеш след 10г? А ако нещо се прецака и през 2022 цената на жълтите павета не е 149лв. а 249 например? Готов ли си да чакаш още 10 години и още 10 и още 10 да се сбъдне мечтата ти и да си купиш копторче срещу Народното събрание за достъпната за теб сума?
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
12-12-2012 - 18:40:48
Николов, какви 10 години те гонят.....тук до две три години всичко ще се скапе, а имотите ще станат първа грижа, в смисъл да се отървеш от имот за да не ти трупа негативи във финансовия смисъл на тва понятие......при скапваща се икономика забрави за близко дъно на цените на тухлените и панелни "конфигурации"! Дъното за повечето имоти ще е "0" лева/еуро!
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 09:19:31
Quote
Пламен Николов
Много ми е интересно на колко години си? И на колко ще бъдеш след 10г? А ако нещо се прецака и през 2022 цената на жълтите павета не е 149лв. а 249 например? Готов ли си да чакаш още 10 години и още 10 и още 10 да се сбъдне мечтата ти и да си купиш копторче срещу Народното събрание за достъпната за теб сума?

Ей, тва брокерите сте страшна работа.
Ако ви слуша някой, ще си каже, че живота на човек се изчерпва в това да седи и да чака да си купи имот на жълтите павета. Или където и да е. Седи и чака. Нищо не прави. И, хоп, животът си минал.
Бах тоз живот без имоти и без сбъднати имотни мечти.... брокерски, най-вече.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 09:42:52
Quote
moskvi4
Quote
Пламен Николов
Много ми е интересно на колко години си? И на колко ще бъдеш след 10г? А ако нещо се прецака и през 2022 цената на жълтите павета не е 149лв. а 249 например? Готов ли си да чакаш още 10 години и още 10 и още 10 да се сбъдне мечтата ти и да си купиш копторче срещу Народното събрание за достъпната за теб сума?

Ей, тва брокерите сте страшна работа.
Ако ви слуша някой, ще си каже, че живота на човек се изчерпва в това да седи и да чака да си купи имот на жълтите павета. Или където и да е. Седи и чака. Нищо не прави. И, хоп, животът си минал.
Бах тоз живот без имоти и без сбъднати имотни мечти.... брокерски, най-вече.

Не съм брокер и имотите не са ми приоритет. Просто не мога да ви разбера радостта от това че всичко щяло да се скапе. Вярно е че минаваме през жестока криза, ама все още има надежда нещата да се оправят. Поне хората около мен се опитват да работят, произвеждат и свързват някак двата края. Мисля си, че за всички нас алтернативата м2 да струва 2000Е, ама заплатите ни да са по 5000Е е по-добра от това м2 да струва 200лв., а заплатите ни да са по 500лв.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 10:22:25
Quote
Пламен Николов
Quote
moskvi4
Quote
Пламен Николов
Много ми е интересно на колко години си? И на колко ще бъдеш след 10г? А ако нещо се прецака и през 2022 цената на жълтите павета не е 149лв. а 249 например? Готов ли си да чакаш още 10 години и още 10 и още 10 да се сбъдне мечтата ти и да си купиш копторче срещу Народното събрание за достъпната за теб сума?

Ей, тва брокерите сте страшна работа.
Ако ви слуша някой, ще си каже, че живота на човек се изчерпва в това да седи и да чака да си купи имот на жълтите павета. Или където и да е. Седи и чака. Нищо не прави. И, хоп, животът си минал.
Бах тоз живот без имоти и без сбъднати имотни мечти.... брокерски, най-вече.

Не съм брокер и имотите не са ми приоритет. Просто не мога да ви разбера радостта от това че всичко щяло да се скапе. Вярно е че минаваме през жестока криза, ама все още има надежда нещата да се оправят. Поне хората около мен се опитват да работят, произвеждат и свързват някак двата края. Мисля си, че за всички нас алтернативата м2 да струва 2000Е, ама заплатите ни да са по 5000Е е по-добра от това м2 да струва 200лв., а заплатите ни да са по 500лв.

Ади да не откриваме пак топлата вода. То е ясно, че богат и здрав е по-добре от болен и беден.
При положение, че това със заплатите очевидно няма как да стане, а и не зависи изцяло от нас, то не е ли по-близко до акъла да се направи онова със свалянето на цените, та белким тръгне пазара?

Е да де, ама живеем в егоистичен свят, в който всеки гледа себе си, с идеята, че другите "някак си" ще се оправят.
И въпреки, че на всички е ясно, че заплатите нямат никакъв шанс да се вдигнат, никой не е склонен да свали цената на коптора си, а чака съседите да го направят. Дори разни индивиди, заменили наследена нива за 20 апартамента в периода на бум-а, си натискат парцалите и чакат някакво чудо да се случи.

И хайде да си спестим, пак, митовете за едни хора "работят, произвеждат и свързват някак двата края", докато лобират за покачване на цените на имотите, а други, лежат, разбираш ли, по цял ден, барат се за оная работа и чакат пазара да се срине. Просто, някой са придобили имот по някакъв начин и е в техен личен егоистичен интерес цена му да расте. Други наопаки. На повечето хора погледа не излиза извън собственото канче, нищо че се опитват да убедят другите, как гледали на нещата макроикономически, и то, разбираш ли, с идеята за общото благо. Айде няма нужда.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 10:32:01
Quote
Пламен Николов
Мисля си, че за всички нас алтернативата м2 да струва 2000Е, ама заплатите ни да са по 5000Е е по-добра от това м2 да струва 200лв., а заплатите ни да са по 500лв.
Едно и също е......само зависи колко струва хляба .
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 10:34:52
Quote
moskvi4

Е да де, ама живеем в егоистичен свят, в който всеки гледа себе си, с идеята, че другите "някак си" ще се оправят.
И въпреки, че на всички е ясно, че заплатите нямат никакъв шанс да се вдигнат, никой не е склонен да свали цената на коптора си, а чака съседите да го направят. Дори разни индивиди, заменили наследена нива за 20 апартамента в периода на бум-а, си натискат парцалите и чакат някакво чудо да се случи.

И хайде да си спестим, пак, митовете за едни хора "работят, произвеждат и свързват някак двата края", докато лобират за покачване на цените на имотите, а други, лежат, разбираш ли, по цял ден, барат се за оная работа и чакат пазара да се срине. Просто, някой са придобили имот по някакъв начин и е в техен личен егоистичен интерес цена му да расте. Други наопаки. На повечето хора погледа не излиза извън собственото канче, нищо че се опитват да убедят другите, как гледали на нещата макроикономически, и то, разбираш ли, с идеята за общото благо. Айде няма нужда.
Абсолютно си прав!
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
13-12-2012 - 10:49:09
Quote
paio
Quote
Пламен Николов
Мисля си, че за всички нас алтернативата м2 да струва 2000Е, ама заплатите ни да са по 5000Е е по-добра от това м2 да струва 200лв., а заплатите ни да са по 500лв.
Едно и също е......само зависи колко струва хляба .
Именно. Просто и ясно.
Иначе казано - ако не смъкнеш цената, то покупателната стойност на парите ще намалее до толкова, че все едно си я смъкнал. А най-вероятно много по зле, от колкото да я беше смъкнал и продал.

Всъщност, през годините се появяват и изчезват всякакви балони. Като през 2000-та година имаше търсене за адвокати и вземаха някакви бесни суми, така после дойде гладът за счетоводители, така ще дойде и за доктори. Конюнктурата непрекъснато се мени и има огромно значение как ще я отиграеш. 2005-2008 беше звездния миг, на хората, които се занимават с имоти. За жалост той приключи и няма да се повтори много скоро. И ако позицията на човек, който седи и чака цената на имота му да се покачи не е много умна в момента, то позицията на хората, които твърдят че бума продължава и нищо кой-знае-какво не се е случило, е направо тъпа.

Това е инерцията на щрауса, забил глава в земята. Мързела и инертността му го спират. Той не иска да се промени. Той е продавал имоти на кило 2007-ма и иска да продължи да продава имоти на кило и 2012-та. И ще си понесе последствията от тази инертност.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход