Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вярват ли влогарчетата в дядо Коледа??

Публикувано от PER0 
Re: Вярват ли влогарчетата в дядо Коледа??
09-12-2012 - 21:09:55
Quote
PER0

Най-добре е да питате крах-специалиста, макроикономиста от световна величина Кр. Петров. Той предсказва разпад на еврозоната, крах на еврото и долара.
:]:]:]
Мани ги тия имоти.....те са бита карта за дълго. Виж Япония.......и слушай внимателно хора като Петров.
Re: Вярват ли влогарчетата в дядо Коледа??
09-12-2012 - 21:24:54
Quote
paio
Quote
PER0

Най-добре е да питате крах-специалиста, макроикономиста от световна величина Кр. Петров. Той предсказва разпад на еврозоната, крах на еврото и долара.
:]:]:]
Мани ги тия имоти.....те са бита карта за дълго. Виж Япония.......и слушай внимателно хора като Петров.

Ти май не си го слушал.... Човека казва 1/3 в имоти, 1/3 в злато, 1/3 в пари - старо еврейско правило. Само че тва е когато не е криза. Когато е криза, делът на парите пада - до 10-20%, защото всички знаем какво се случва с тях в крайна сметка.
Re: Вярват ли влогарчетата в дядо Коледа??
10-12-2012 - 15:23:37
За тези, които си мечтаят да се срине финансовата система в България:
1)
- през 1996г. за съжаление все още над 1.8 милион души получаваха заплатата си от държавната хранилка
2)
- през септември 2012г. за щастие вече са по-малко от 578 хиляди души, които получаваха заплатата си от държавната хранилка
Тоест при нов срив на финансовата система има значителен потенциал да се увеличи шоково безработицата в България.
Според някои в този форум колкото повече безработни има толкова по-голяма възвращаемост от "инвестицията" в коптор.

:] :] :] :]


[www.bnb.bg]
[www.nsi.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-10 15:25 от Inform.
Re: Вярват ли влогарчетата в дядо Коледа??
10-12-2012 - 16:09:13
Quote
Inform

Според някои в този форум колкото повече безработни има толкова по-голяма възвращаемост от "инвестицията" в коптор.
Ми тва са мъдреците.........
Re: Вярват ли влогарчетата в дядо Коледа??
11-12-2012 - 05:17:54
Quote
paio
Quote
Inform

Според някои в този форум колкото повече безработни има толкова по-голяма възвращаемост от "инвестицията" в коптор.
Ми тва са мъдреците.........

Аааа, че нали вий чакате големия крах, срив, ужас, апокалипсис, кво взехте да се притеснявате толкоз изведнъж. """"Не купувайте, чакайте 149-те евро за топ локейшън"""" - ОК, чакайте си.......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-11 06:48 от PER0.
Re: Вярват ли влогарчетата в дядо Коледа??
11-12-2012 - 11:20:34
Quote
PER0
Quote
paio
Quote
Inform

Според някои в този форум колкото повече безработни има толкова по-голяма възвращаемост от "инвестицията" в коптор.
Ми тва са мъдреците.........

Аааа, че нали вий чакате големия крах, срив, ужас, апокалипсис, кво взехте да се притеснявате толкоз изведнъж. """"Не купувайте, чакайте 149-те евро за топ локейшън"""" - ОК, чакайте си.......
Ми той Апокалипсиса си е факт. Язе не чакам 149.....чакам 99.......лева. Немам интерес към паветата в жълто, оставам ги на тебе. По други дестинейшън ма интересуват...
Хоу хоу хоу! Мери КрисТмъсТ!
Re: Вярват ли влогарчетата в дядо Коледа??
12-12-2012 - 02:53:57
Quote
paio
Quote
PER0
Quote
paio
Quote
Inform

Според някои в този форум колкото повече безработни има толкова по-голяма възвращаемост от "инвестицията" в коптор.
Ми тва са мъдреците.........

Аааа, че нали вий чакате големия крах, срив, ужас, апокалипсис, кво взехте да се притеснявате толкоз изведнъж. """"Не купувайте, чакайте 149-те евро за топ локейшън"""" - ОК, чакайте си.......
Ми той Апокалипсиса си е факт. Язе не чакам 149.....чакам 99.......лева. Немам интерес към паветата в жълто, оставам ги на тебе. По други дестинейшън ма интересуват...
Хоу хоу хоу! Мери КрисТмъсТ!

Викаш значи, апокалипсис било при теб, гледай да се оправяш щом си толкова зле. И ако други дестинейшънС те интересуват, не е зле да научиш, че се пише Мери Кристмъс, без "Т" накрая. За жълтите павета - не е за всеки, примири се, че "гроздето е кисело". Merry Christmas и от мен !!
Re: Вярват ли влогарчетата в дядо Коледа??
15-12-2012 - 19:13:17
Не подхожда да се плюете макар и анонимно. Форумите са за взаимопомощ, за съвет. Който какво ще стори с парите си е само лична негова работа. Който е купил дом за семейството си е направил нещо добро и мъдро. Който има излишни пари сам да си решава какво да ги прави. Добре е обаче всеки да заделя и по нещичко за черни дни и най-добре злато. Защото и при мир и при война само то ще има стойност да купи хляб и мляко на децата. Правете и зимнина. Лютеници, компоти.... Даа, бъдете мъдри*book*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Вярват ли влогарчетата в дядо Коледа??
29-12-2012 - 00:43:14
Следя форума от няколко години, но злобата, иронията и сарказма към така нар. " влогари" ми е непонятна.
През тези години, продадох жилище в един град, за да купя в друг, а в периода между двете( около година), държах парите си на влог.
Влогът ми носеше лихва по-голяма от заплатата ми тогава, тоест хич не ми беше зле.
Търсила съм новото си жилище до определена сума, като тавана, който си поставих беше доста по-нисък от действителната сума, с която разполагах.
Тоест държах една определена сума да ми остане на влог.
Купих апартамента на цената, която исках и отговарящ на критериите, които си бях задала предварително.
В момента съм много доволна от решението си да не дам цялата сума, която имам за новото си жилище, защото през тези две години ми се случиха куп неприятни моменти, с които, за да се справя бяха необходими доста пари.
Благодарение на този влог, осигурих адекватна медицинска помощ на мой близък човек.
Не смятам, че ако бях вложила всичко в тухли, днес щях да съм доволна и щастлива, че съм инвестирала правилно, на цената на здравето.
Достатъчно преживях, за да разбера, че 20 кв. повече не са всичко в този живот.
Сега по стечение на обстотелствата съм принудена отново да продавам и купувам, за да съм до моя близък човек и отново ще направя същото.
Ще си задам таван...за да ми останат пари на влог.
Може да съм " глупава влогарка", която не знае как да инвестира правилно, но по-добре да съм такава в нечии очи, отколкото да " инвестирам правилно в имот" и след това да съм принудена да го ипотекирам, продам, или потъна в заеми в случай на нужда.
И пак не мога да разбира с какво ви дразни толкова това, кой как оперира с парите си, при положение, че не бърка във вашия джоб и парите са си негови. Явно има с какво...
Re: Вярват ли влогарчетата в дядо Коледа??
29-12-2012 - 08:41:44
Quote
alana
Следя форума от няколко години, но злобата, иронията и сарказма към така нар. " влогари" ми е непонятна.
През тези години, продадох жилище в един град, за да купя в друг, а в периода между двете( около година), държах парите си на влог.
Влогът ми носеше лихва по-голяма от заплатата ми тогава, тоест хич не ми беше зле.
Търсила съм новото си жилище до определена сума, като тавана, който си поставих беше доста по-нисък от действителната сума, с която разполагах.
Тоест държах една определена сума да ми остане на влог.
Купих апартамента на цената, която исках и отговарящ на критериите, които си бях задала предварително.
В момента съм много доволна от решението си да не дам цялата сума, която имам за новото си жилище, защото през тези две години ми се случиха куп неприятни моменти, с които, за да се справя бяха необходими доста пари.
Благодарение на този влог, осигурих адекватна медицинска помощ на мой близък човек.
Не смятам, че ако бях вложила всичко в тухли, днес щях да съм доволна и щастлива, че съм инвестирала правилно, на цената на здравето.
Достатъчно преживях, за да разбера, че 20 кв. повече не са всичко в този живот.
Сега по стечение на обстотелствата съм принудена отново да продавам и купувам, за да съм до моя близък човек и отново ще направя същото.
Ще си задам таван...за да ми останат пари на влог.
Може да съм " глупава влогарка", която не знае как да инвестира правилно, но по-добре да съм такава в нечии очи, отколкото да " инвестирам правилно в имот" и след това да съм принудена да го ипотекирам, продам, или потъна в заеми в случай на нужда.
И пак не мога да разбира с какво ви дразни толкова това, кой как оперира с парите си, при положение, че не бърка във вашия джоб и парите са си негови. Явно има с какво...

Омразата на някои е не толкова срещу "влогарите" колкото срещу банковата система в България. Щом следите форума от няколко години сте свидетел каква пяна се лее от устата на някои в този форум щом решат да оплюват банковата система в България.

Докато цените на жилищата се повишаваха всяко тримесечие нямаше оплюване нито на "влогарите" и нито на банковата система в България. Обаче...щом цените на жилищата започнаха да падат веднага си пролича, че на мнозина им липсват първите седем години от възпитание в семейството или имат зависимост от алкохола или наркотиците.

Ето фактите от банковата система в България:
1)
В края на ноември 2012г.
- фирмите извън финансовия сектор й дължаха кредити на стойност над 39.1 милиарда лв.
- домакинствата й дължаха жилищни кредити на стойност под 9.4 милиарда лв.
2)
В края на ноември 2008г.
- фирмите извън финансовия сектор й дължаха кредити на стойност над 32.6 милиарда лв.
- домакинствата й дължаха жилищни кредити на стойност над 8.1 милиарда лв.

Тоест както се вижда от данните на БНБ за 4 години кредитите за фирмите извън финансовия сектор се увеличиха с над 6.5 милиарда лв. докато жилищните кредити се увеличиха с по-малко от 1.3 милиарда лв.
Според същите участници в този форум обаче банките не трябвало да финансират фирмите и тези над 39.1 милиарда лв. трябвало да бъдат отпуснати единствено като жилищни заеми за да може да продължава повишаването на цените на жилищата...

:] :] :] :]

[www.bnb.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-29 08:44 от Inform.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход