Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Призрачните села и градове в България и цените на имотите!

Публикувано от paul 
Re: Призрачните села и градове в България и цените на имотите!
03-09-2013 - 20:17:22
Щото им искат по 700-800 евро метъра в твоята Младост-4 и не са склонни да свалят. Явно не са чели Тъпото и Сеира, а и търсене има, има и намиране. Писах вече, ама пак да повторя за неразбралите - миналата седмица нотариуса, с който работя, имаше 35 продажби. В София има поне 130 нотариуси, та сметката дали има сделки и търсене на нови жилища е съвсем проста.
Re: Призрачните села и градове в България и цените на имотите!
04-09-2013 - 09:32:20
Млада майка с дете на година и 3 месеца и брат на 15 г. може да останат на улицата заради дългове на починалия баща. “Не търся милостиня. Искам банките да проявят човечност и разбиране, да не ме изхвърлят от апартамента на баща ми, ще остана без дом”, казва 22-годишната Любомира Стоянова от Благоевград пред 24 часа.

Година и половина след смъртта на баща Лъчезар тя останала сама с малкия си син Даниил и брат си Марио. Родителите са разведени. Бащата, който работел като шофьор на линейка и такси, починал през април м.г. на 43 г. Две години преди това се борел с рака, прекарал няколко операции, но болестта го надвила.

“Когато той почина, бях бременна в седмия месец. Имах проблемна бременност и не отидох дори на погребението му. Месец по-късно започнаха да идват писма от банки и фирми за събиране на дългове. Оказа се, че баща ми е имал кредити, които аз и брат ми наследяваме”, описва мъките си младата жена.

Тя погледнала несериозно, както днес казва, на писмата от финансовите институции. Точно по това време се родило и детето и грижите около малкия Даниил я откъснали от проблемите с тежкото наследство. Била омъжена и живеела при съпруга си Иван, затова не обърнала внимание на проблемите с дълговете на баща си.

Бързо се развела и се върнала в наследеното жилище. Наскоро обаче от една от банките се обадили, че се готви продажба на апартамента, в който живее в махала Плажа, останал от баща й. Отишла при юристите на банката и се оказало, че жилището е ипотекирано, а заемът, който тя трябва да изплаща, е 68 000 лв.

Казали , че месечно трябва да внася по 800 лв., като 700 лв. са лихвите. В противен случай ще обявят апартамента за продажба.



PS: 800 лв., като 700 лв. са лихвите!
Re: Призрачните села и градове в България и цените на имотите!
04-09-2013 - 09:58:17
700 лева са лихвите друг път. Някой нещо не е разбрал, дали горката жена, дали тъпия жулналист, няма значение. Дългжовете трябва да се връщат, а жените трябва да мислят, преди да се женят и да раждат .
Re: Призрачните села и градове в България и цените на имотите!
04-09-2013 - 15:42:10
А кой да поеме дълговете на починалите, аз ?!
Анонимен потребител
Re: Призрачните села и градове в България и цените на имотите!
05-09-2013 - 19:39:21
700 лева лихва на 68000 лева идва лихва към 12% лихва дето са едни малко множко за ипотека. Ама и не може човек да си мисли, че дълговете сами ще се платят.
Re: Призрачните села и градове в България и цените на имотите!
11-09-2013 - 10:13:08
2 млн. са неосигурените, от които 1 млн. български граждани, живеещи и работещи в чужбина. Около 400 000 са социално слабите, за които плаща МТСП и едни 350 000, които не желаят да плащат здравни вноски. Силно се надявам НАП да предприеме всички възможни действия, за да бъдат внесени тези здравни вноски, заради което здравно неосигурените лежат на бюджета на болниците. Това заяви пред Нова телевизия здравният министър Таня Андреева.

PS: Всичките те са собственици на по няколко имоТки!
Re: Призрачните села и градове в България и цените на имотите!
15-09-2013 - 11:09:00
Пламен Димитров: 51% от българите живеят с доход до минималната работна заплата и под нея!

"3 700 000 българи живеят с доход на член от домакинството под 310 лева. Такова число никога не е имало. Винаги са били под или около 40%.

1 600 000 живеят с доход под прага на бедност и все още са в България. Статистиката е за последните шест месеца", подчерта лидерът на КНСБ.

PS: Но пък всичките са собственици на по няколко имоТки!
Re: Призрачните села и градове в България и цените на имотите!
15-09-2013 - 15:44:34
avatar
Quote
paul
Пламен Димитров: 51% от българите живеят с доход до минималната работна заплата и под нея!

"3 700 000 българи живеят с доход на член от домакинството под 310 лева. Такова число никога не е имало. Винаги са били под или около 40%.

1 600 000 живеят с доход под прага на бедност и все още са в България. Статистиката е за последните шест месеца", подчерта лидерът на КНСБ.

PS: Но пък всичките са собственици на по няколко имоТки!

Точно така собственици са на по няколко имота и ядядат хляб и сол и мизерстват, но имота не си продават за жълти стотинки - факт, който ме учудва ежедневно, но явно имота е свещенна крава за българина. А не теб май ти се преплитат темите в опитите да качваш максимално и изцяло само подбрано негативна информация. Явно това ти доставя удоволствие...*xxx*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Призрачните села и градове в България и цените на имотите!
15-09-2013 - 16:02:49
avatar
Quote
Продавач
Ами банвай ги такивИ Продавачо! От този негативизъм виж колко хора са престанали да пишат в този форум! Преди вреше и кипеше тука, ама след онзи тъп ход с принудителното спиране направо се закопахте сами! Вместо единствено да се предприеме по-добър контрол върху писанията, сега трафика е спаднал с 99%!
Quote
paul
Пламен Димитров: 51% от българите живеят с доход до минималната работна заплата и под нея!

"3 700 000 българи живеят с доход на член от домакинството под 310 лева. Такова число никога не е имало. Винаги са били под или около 40%.

1 600 000 живеят с доход под прага на бедност и все още са в България. Статистиката е за последните шест месеца", подчерта лидерът на КНСБ.

PS: Но пък всичките са собственици на по няколко имоТки!

Точно така собственици са на по няколко имота и ядядат хляб и сол и мизерстват, но имота не си продават за жълти стотинки - факт, който ме учудва ежедневно, но явно имота е свещенна крава за българина. А не теб май ти се преплитат темите в опитите да качваш максимално и изцяло само подбрано негативна информация. Явно това ти доставя удоволствие...*xxx*

Продавам триетажна къща в груб строеж с 1дка и половина двор на 50км. от София за 25 000лв.
Re: Призрачните села и градове в България и цените на имотите!
15-09-2013 - 21:55:51
564, 227 - 117,771 - 13, 175!

Това са посетителиje на моите теми!

А на твоите?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход