Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Откъде идва разликата? Нали уж средните цени са над 700 евро? Защо човек може да купи на цени между 150 и 350 евро?

Публикувано от 149лв.\м2 
Quote
spgufi
И да знаеш от мен - какво се случва на пазара, кои са желаните локации, на какви цена се изповядват сделките, знаят само брокерите.
Да! И тва е най пазената тайна след шифъра на Да Винчи и архива на Ватикана и НАСА.......
Брокерите са превръщат в некво тайно общество, нещо кат Великите зидари (пак нещо свързано със строителния бизнес!), кат мормоните и Белото братство.....

Мноу здраве от Дарки!
Quote
spgufi
"за такива масово желани локации е немислимо продавачите да диктуват ... все още." - си противоречиш

Да, техническа грешка е, "продавачите" да се чете "купувачите"

Quote
spgufi
Да постигнеш цена 79.961 % от офертната означава, че може и да е станало някъде някога, но не е практика, а би могло да бъде някакъв прецедент, например офертната цена е била с 20.039 % по-висока от средната за района, което не е невъзможно и речем, че се е случило. Веднъж, или няколко пъти.

Идеята ми беше, че всяка сделка е сама за себе си. Фактът, че ти цитираш сделка с ~1% отстъпка, а аз с ~20% не е никаква насока за средното на пазара, нито за това, каква отстъпка би се получила между купувача X и продавача Y след 2 седмици. В крайна сметка на средостатистическият купувач/продавач му е през .... за средната отстъпка на пазара. Интересува го единствено отстъпката по неговата си сделка.

Quote
spgufi
И да знаеш от мен - какво се случва на пазара, кои са желаните локации, на какви цена се изповядват сделките, знаят само брокерите.

Знаят също и нотариусите. Знаят и участниците в сделки, че и много техни приятели. И когато се случи да имаш информация от първа/втора ръка за дузина сделки, може да знаеш повече то немалко "брокери" winking smiley
Quote
lamiata_spaska
Идеята ми беше, че всяка сделка е сама за себе си. Фактът, че ти цитираш сделка с ~1% отстъпка, а аз с ~20% не е никаква насока за средното на пазара, ...............
Quote
spgufi
И да знаеш от мен - какво се случва на пазара, кои са желаните локации, на какви цена се изповядват сделките, знаят само брокерите.

Знаят също и нотариусите. Знаят и участниците в сделки, че и много техни приятели. И когато се случи да имаш информация от първа/втора ръка за дузина сделки, може да знаеш повече то немалко "брокери" winking smiley

В брокерите е концентрирана най-голяма част от информацията за офертните и продажните цени.
Пример: аз знам за отстъпки за 15 сделки за една седмица (сключени предв. договори).

Разликата в "отстъпката в %" идва от това че офертната цена е променлива величина.
Продажната е твърда - там са си стиснали ръцете.
При надута офертна цена - отстъпката може да е драстична.
За нотариусите - грешиш, на тях изобщо не им е известна офертната цена.

При мен са се разваляли сделки защото не може да се постигне баланс при договаряне от 500 евро.
че ти цитираш сделка с ~1% отстъпка, а аз с ~20% не е никаква насока за средното на пазара,
-------------
Така е, случки всякакви, насоката за средното на пазара, както и на какви цени се правят сделките е ясна на брокерите, на никой друг, колкото и това да не се харесва на брокеромразещите тук, защото ако на теб ти се случва "да имаш информация за дузина сделки от първа/втора ръка", то моята е от в пъти повече сделки и само от първа ръка, продавачите и купувачите знаят какво се е случило в една /тяхната/ сделка, нотариусите нито питат, нито искат да знаят истинската цена, та поплювковци като оня скучен провинциалист дарки може много да се нервират, ама няма как да не признаят фактите - брокерите са тези, които могат да кажат какви са истинските цени и какви са отстъпките, съответно да посочат и среден процент на отстъпките.
Ето ви прясно инфо от снощи - малка направена кутийка , състояща се от бокс и спалня - 36 кв м и тераса - 8 кв м, на последен 8-ми етаж, срещу зала "Универсиада", тухла от 1982 г., сe продаде за 35 000 евро, колкото беше и офертната цена. Оставям на "специалистите" да смятат колко е на кв м, каква е отстъпката, само ще ви помогна да не се мъчите да ми сметнете комисиона - 2100 евро.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-08 08:46 от spgufi.
Quote
lamiata_spaska


Знаят също и нотариусите. Знаят и участниците в сделки, че и много техни приятели. И когато се случи да имаш информация от първа/втора ръка за дузина сделки, може да знаеш повече то немалко "брокери" winking smiley

Няколко уточнения :
1. Нотариусите знаят само договорените цени, по които се осъществяват сделките. Маржът им е неизвестен. Да не говорим за това, че познанието за дузина сделки не ги прави статистически експерти.
2. Участниците в сделките и тълпите от техни приятели/роднини имат инфо само за собствената си сделка. Много важна подробност, не мислиш ли?
3. "Втората ръка" изобщо не коментирамwinking smiley
откъде се изви толкова умен..................ух*smiley_ahh*:loveu:*rose*

тел за контакт : 0879 209 406 Трайкова
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход