Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реална ли е цената?

Публикувано от NIKI1976 
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 15:27:19
Спокойно, щом гледат - ще се продаде.
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 16:11:55
Quote
Imotko
Спокойно, щом гледат - ще се продаде.[/quote
Дано си прав.
Ще почерпя тогава.
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 16:43:19
Пък може и някой купувач да погледне тук - в този форумwinking smiley и да му допадне имота.
Re: Реална ли е цената?
17-10-2012 - 10:46:45
Само това ли бяха "съветите" - а аз си мислех че наистина реален съвет ще получа.
Re: Реална ли е цената?
17-10-2012 - 10:59:33
Реалните съвети са:
1. Смъкваш цената докато се продаде
2. Изчакваш да санират сградата за да не е в толкова окаян вид и пк се пробваш
3. Търсиш бартер с доплащане

Какъв съвет точно очакваш? Вариантите не са много.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Реална ли е цената?
17-10-2012 - 11:18:38
Quote
greenbul
Реалните съвети са:
1. Смъкваш цената докато се продаде
2. Изчакваш да санират сградата за да не е в толкова окаян вид и пк се пробваш
3. Търсиш бартер с доплащане

Какъв съвет точно очакваш? Вариантите не са много.

Да - чух вече за теориите - и те не са измислени от нас, българите.
Само че, между теория и практика - разлика от земята до небето.
Смъкваш цената докато се продаде - никой не е казал досега че му е висока - никой не е направил опит да свали, след всичките 30-40 огледи - защото предполагам хората знаят като идват какво ще гледат - освен "посредниците" да не са "замаскирали" минусите!?
А и друго - не зная дали всички мислят като регистриралите се тук, но аз лично си бях харесал едно определено жилище, най-пълно и точно отговарящо на моите търсения (евентуални). Беше 88 хил. евро, и не съм гледал почти нищо друго - лошото е че нямам тези средства да си го купя - и ако ги имах, не бих се пазарил за повече от 5 % да ми свалят, т.е. пак ще е над 80 хил. С това искам да кажа,
Чакам да санират сградата - че аз не продавам цялата сграда!!! Тя ще се санира със сигурност - иначе човечеца на тавана си заминава. И на е в толкова окаян вид - напълно нормален вид има за стара сграда в София - има къде-къде много по-окаяни. В така наречения идеален център (тъй като там работя) няма нито една - ама нито една (стига да не е офис сграда или с магазини), която да е в перфектен вид - по скоро приличат на гара-разпределителна с всичките кабеляци които висят по тях, като препечена кифла с отчупената и ронеща се мазилка и т.н. - нали ги виждам всеки ден - все пак не съм дошъл с трена за малко в голямата София*angel*
Бартер - това е вече друго нещо.
Ще пробвам и този вариант - дано има сродна душа, която търси "разширяване" на стените.
Re: Реална ли е цената?
17-10-2012 - 11:41:13
Quote
NIKI1976
Здравейте,
Бих искал да получа съвет от някой по-разбиращ от мен по отношение цените на имотите, и по-точно в София.
Опитвам се да продам вече два месеца унаследен двустаен апартамент в широкия център на столицата - Зоната. И по-точно пред ІІІ-то РПУ - някои го водят Илинден, други Св.Троица - но си е широк център.
На първия етаж е, без балкон. Тухлен (не гредоред) в сграда на 11 етажа. 65 кв.м. Мястото според мен е супер - на 20 метра от районното, на 30 метра от спирка на метрото, на 30 метра от спирките на трамваи и автобуси, на 50 метра от парк "Св. Троица", на 100 метра от пазара Д.Петков и т.н. Има доста паркоместа за живущите. Над абонатната станция за парното е - през зимата не се трае от жега. За частичен ремонт е - така реших - да не влагам пари в него, а новия собственик да си прави каквото поиска.
Първоначално, воден от други оферти в интернет в същия квартал (близо) посочих цена от 45 хил. евро?! Агенциите ме надушиха - и доста вече го предлагат.
Огледи - до този момент поне 30 -40 - но безрезултатни. Няма "скрити" дефекти апартамента. Двустаен по старото БДС - с отделна кухня и две самостоятелни стаи.
В момента съм го намалил на 39 000 (пада се по 600 евро/кв.м.) - и пак нищо?
Гледам че в доста крайни квартали като Левски, Редута, Обеля, Дружбите, Овча купел и т.н., горе долу двустаините не падат под тази цена - а тук е все пак Център, пък дори и широк?!
Моля Ви, дайте идея какво му "липсва"?
Предварително благодаря.

Чувал съм тезите - "Купувачите определят цената" - но дали това е разковничето?


Обявена цена - 39 хиляди евро.
В случай, че се намери банка съгласна да отпусне заем който да финансира:
1)
- 100% от обявената цена тоест заем за над 76 хиляди лв.
2)
- 70% от обявената цена тоест заем за над 53 хиляди лв.


Домакинствата дължаха (общо жилищни и потребителски кредити на стойност над 50 хиляди лв.) на банковата система в България:
1)
- в края на 2011г. бяха 73,099 кредита
2)
- в края на юни 2012г. бяха 72,781 кредита



[www.bnb.bg]
Re: Реална ли е цената?
17-10-2012 - 12:04:52
Quote
Inform
Quote
NIKI1976
Здравейте,
Бих искал да получа съвет от някой по-разбиращ от мен по отношение цените на имотите, и по-точно в София.
Опитвам се да продам вече два месеца унаследен двустаен апартамент в широкия център на столицата - Зоната. И по-точно пред ІІІ-то РПУ - някои го водят Илинден, други Св.Троица - но си е широк център.
На първия етаж е, без балкон. Тухлен (не гредоред) в сграда на 11 етажа. 65 кв.м. Мястото според мен е супер - на 20 метра от районното, на 30 метра от спирка на метрото, на 30 метра от спирките на трамваи и автобуси, на 50 метра от парк "Св. Троица", на 100 метра от пазара Д.Петков и т.н. Има доста паркоместа за живущите. Над абонатната станция за парното е - през зимата не се трае от жега. За частичен ремонт е - така реших - да не влагам пари в него, а новия собственик да си прави каквото поиска.
Първоначално, воден от други оферти в интернет в същия квартал (близо) посочих цена от 45 хил. евро?! Агенциите ме надушиха - и доста вече го предлагат.
Огледи - до този момент поне 30 -40 - но безрезултатни. Няма "скрити" дефекти апартамента. Двустаен по старото БДС - с отделна кухня и две самостоятелни стаи.
В момента съм го намалил на 39 000 (пада се по 600 евро/кв.м.) - и пак нищо?
Гледам че в доста крайни квартали като Левски, Редута, Обеля, Дружбите, Овча купел и т.н., горе долу двустаините не падат под тази цена - а тук е все пак Център, пък дори и широк?!
Моля Ви, дайте идея какво му "липсва"?
Предварително благодаря.

Чувал съм тезите - "Купувачите определят цената" - но дали това е разковничето?


Обявена цена - 39 хиляди евро.
В случай, че се намери банка съгласна да отпусне заем който да финансира:
1)
- 100% от обявената цена тоест заем за над 76 хиляди лв.
2)
- 70% от обявената цена тоест заем за над 53 хиляди лв.


Домакинствата дължаха (общо жилищни и потребителски кредити на стойност над 50 хиляди лв.) на банковата система в България:
1)
- в края на 2011г. бяха 73,099 кредита
2)
- в края на юни 2012г. бяха 72,781 кредита



[www.bnb.bg]

Т.е.?
Re: Реална ли е цената?
17-10-2012 - 13:19:19
Виж какво, апартамента е с много отрицателни страни /първи етаж, цигани, бензиностанция/ и само при явно ниска цена би се продал. Те затова хората не се пазарят - те просто не го харесват за да стига до пазарлък. Само осезателно ниската цена би преодоляла отрицателните страни. На теб ти се иска да се пазарят, ама ти ще свалиш 10% примерно и те като не го харесват е без значение твоята отстъпка.
Re: Реална ли е цената?
17-10-2012 - 14:03:19
NIKI1976, в крайна сметка няма голямо значение дали е реална цената, може да го продадеш и на нереална цена - нереално висока или нереално ниска.
Шанс, късмет, стечение на обстоятелствата, търпение.
Тука последния коментар е доста прав ,че при една ниска цена да видиш как ще го харесат, ама това е ако не ти се чака.
Все пак 2 месеца не са кой знае колко време
Не е лошо и да разбереш по някакъв начин какво по-конкретно не им харесва на купувачите или им прави лошо впечатление.
Ако е нещо което зависи от теб и изисква някакви малки средства и ще постигнеш максимум ефект , задели малко пари и го оправи , ако обаче иска доста пари-
по добре не го пипай.
Пожелавам ти късмет.

Аз например може да не съм прав, но кюфтетата без лук не ги одобрявам !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход