Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВО СТАВА ТУК? ЗАЩО ЦЕНИТЕ НЕ ИСКАТ ДА ПАДАТ ПОВЕЧЕ? НАЛИ УЖ БЯХА ДВОЙНИ„ ТРОЙНИ ? ДОКОГА ЩЕ ЧАКАМЕ ? КАКВО СТАВА С 149Е/м2 ?

Публикувано от PER0 
Още през 2007-ма казах, че цените на подобни недоразумения ще паднат до нива, при които някой от най-ниските слоеве на населението ще могат да си ги позволят с доходите които имат.
-----------------
Ти си велик. И през 2007-ма си бил велик, ама как никой не те чу !
Quote
spgufi
Още през 2007-ма казах, че цените на подобни недоразумения ще паднат до нива, при които някой от най-ниските слоеве на населението ще могат да си ги позволят с доходите които имат.
-----------------
Ти си велик. И през 2007-ма си бил велик, ама как никой не те чу !

Велик щях да бъда, ако бях успял да предвидя и хода на ценовия срив. По-това време очаквах V образна криза, после стана ясно, че ще е W, а сега вече съм убеден, че става дума за L. Иначе за да видиш, че цените тогава бяха тройни съвсем не нужно да си велик или гениален. По-скоро трябва да си полуидиот за да дадеш една торба пари за жилище, в което няма две спални. Тогава от 9 кладенеца вода вадеха форумните спецове да ми обясняват как можело и с една спалня и цените си били напълно ОК, визирайки най-високите доходи, кат че да са се избили хората с високи доходи да им купуват копторите. Не, тези недоразумения бяха изкупени от балъци с оскъдни доходи и още по-оскъден ум, които сега ги плащат с кървава пот.

Мина се не мина време и пазарът узря. В момента, ако си собственик на панелка, жилище с една спалня, жилище на първи или последен етаж или в краен квартал, на практика може да се надяваш само на купувачи с доходи под средните, а средните доходи в България знаете какви са.

Добре е да се връщаме назад във времето и да видим кой какво е предвиждал и какво в крайна сметка се е случило, защото и сега има спецове дето цените им се виждат ОК, а аз ви казвам, е цените на нормалните жилища в момента са завишени най-малко с около 30%.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Как точно ги изчисли тия 90 % не знам, но в новото строителство освен откровени простотии, има и страшно много хубави , просторни и добре направени жилища. А всичките ти разсъждения от рода на - "В момента, ако си собственик на панелка, жилище с една спалня, жилище на първи или последен етаж или в краен квартал, на практика може да се надяваш само на купувачи с доходи под средните, ", са приказки на принципа ЕЖК. Както винаги при теб всъщност.
Quote
spgufi
Как точно ги изчисли тия 90 % не знам, но в новото строителство освен откровени простотии, има и страшно много хубави , просторни и добре направени жилища. А всичките ти разсъждения от рода на - "В момента, ако си собственик на панелка, жилище с една спалня, жилище на първи или последен етаж или в краен квартал, на практика може да се надяваш само на купувачи с доходи под средните, ", са приказки на принципа ЕЖК. Както винаги при теб всъщност.

Съдя по моите познати, приятели, колеги. По време на първата вълна балъците накупуваха къде що видят за да не изпуснат влака. Сега гледат задължително да има детска стая, а ако имат момче и момиче искат даже две. Че хората имат нуждата от поне две спални го твърди и авторът на статията, която стана повод за дебата.

Що се отнася до субективното ми мнение, считам че такива жилища има на цена от около 90 000 евро, а търсенето е на нива от 60-70 000 евро.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съдя по моите познати, приятели, колеги.
-------------
Т.е., около теб е пълно с хора, които искат да купуват жилища ? Това никак не кореспондира с мнението на повечето от вас тук, че няма купувачи. Колкото до това -" считам че такива жилища има на цена от около 90 000 евро, а търсенето е на нива от 60-70 000 евро.4, търсене има за всякакви нива, който има 60000, не се обажда там където цената е 90 000.
Quote
spgufi
Съдя по моите познати, приятели, колеги.
-------------
Т.е., около теб е пълно с хора, които искат да купуват жилища ? Това никак не кореспондира с мнението на повечето от вас тук, че няма купувачи. Колкото до това -" считам че такива жилища има на цена от около 90 000 евро, а търсенето е на нива от 60-70 000 евро.4, търсене има за всякакви нива, който има 60000, не се обажда там където цената е 90 000.

Потвърждавам. Около мен е пълно с хора които търсят жилища. Просто съм на такива години и в така сфера, където доходите 5-6 пъти над средните, а хората са във възраст в която правят семейства деца и им не нужен дом, а не просто жилище. Купувачи обаче няма. Едните се набутаха с нефункционални жилища по време на балона и още ги изплащат, а другите търсят дом, но сегашните ценови нива не ги устройват. Това което се предлага в диапазона около 60 000 не отговаря на критериите на хора с 5-6 пъти доход над средния в млада и средна възраст. Единственият, който сключи сделка през последната година го направи за тристаен за 48 000 евро защото му се роди дете, но имам подозрение, че е без акт 16 и ще бере ядове.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
За хора с 5-6 пъти доходи над средните има супер апартаменти в едно бивше миньорско селище, май ом търсеха по 3-4 хиляди лева преди 2 години.
Quote
greenbul
Quote
spgufi
Съдя по моите познати, приятели, колеги.
-------------
Т.е., около теб е пълно с хора, които искат да купуват жилища ? Това никак не кореспондира с мнението на повечето от вас тук, че няма купувачи. Колкото до това -" считам че такива жилища има на цена от около 90 000 евро, а търсенето е на нива от 60-70 000 евро.4, търсене има за всякакви нива, който има 60000, не се обажда там където цената е 90 000.

Потвърждавам. Около мен е пълно с хора които търсят жилища. Просто съм на такива години и в така сфера, където доходите 5-6 пъти над средните, а хората са във възраст в която правят семейства деца и им не нужен дом, а не просто жилище. Купувачи обаче няма. Едните се набутаха с нефункционални жилища по време на балона и още ги изплащат, а другите търсят дом, но сегашните ценови нива не ги устройват. Това което се предлага в диапазона около 60 000 не отговаря на критериите на хора с 5-6 пъти доход над средния в млада и средна възраст. Единственият, който сключи сделка през последната година го направи за тристаен за 48 000 евро защото му се роди дете, но имам подозрение, че е без акт 16 и ще бере ядове.

Що да няма акт 16, всички панели си имат, баш тоя не вярвам да няма. Щото за 48000 /егати доходите, егати баровеца/, друго, освен панел, няма.
Имотко, има много имотчета, дето не са панел за 48000 еуро. И то готини, обзаведени с вкус, с гаражи. Тук, в София, брато! Особено ако плащаш кеш.......Но след Н.Г. ще има лека корекцийка лавинообразно.........вервай ми!

Мноу здраве от Дарки!
Потвърждавам. Около мен е пълно с хора които търсят жилища.
-------------------
. Купувачи обаче няма.
---------------
Т.е., това са все хора, които искат пазара да се съобрази с техните възможности, ама то май няма как да стане, а ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход