Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВО СТАВА ТУК? ЗАЩО ЦЕНИТЕ НЕ ИСКАТ ДА ПАДАТ ПОВЕЧЕ? НАЛИ УЖ БЯХА ДВОЙНИ„ ТРОЙНИ ? ДОКОГА ЩЕ ЧАКАМЕ ? КАКВО СТАВА С 149Е/м2 ?

Публикувано от PER0 
Quote
камелия
Quote
PER0
Време е да разберете простата истина, че човек има нужда и от имот, и от храна. Но има и много съществена разлика. Човек се насища с храна, но насищане с имоти няма.

За кой човек е меродавно мнението ти?
За този, който мисли че ще живее с орлите и вярва, че щастието е в трупането на нотариални актове за собственост върху нещо, което по стечение на обстоятелствата обитаваш за кратко, преди да отпътуваш завинаги във вечността?*xxx*

Не знам какво имаш предвид, при мен е просто. Например 100 лв са по добре от 20 лв, но още по добре е вместо 100лв да имаш 10000лв. Обаче ако имаш 100 000 лв е още по добре. По същият начин и за имотите - ако имаш 3 вместо 1 имот е по добре, но още по добре е ако имаш 5 вместо 3 имота. Аз съм така - правя парите, и бум в имот, правя още пари - бум още един имот. Ся ако вземеш да ме убеждаваш, че не трябва да сме материалисти, а идеалисти, вземи убеждавай някой друг. Аз разглеждам имотите като акумулатор на стойност, и въпреки че са нисколиквидна стока, предпочитам така да си държа асетите (сори не се се сещам за бг дума), отколкото в бързоликвиден кеш. Животът така ме е научил.
Quote
PER0
Quote
камелия
Quote
PER0
Време е да разберете простата истина, че човек има нужда и от имот, и от храна. Но има и много съществена разлика. Човек се насища с храна, но насищане с имоти няма.

За кой човек е меродавно мнението ти?
За този, който мисли че ще живее с орлите и вярва, че щастието е в трупането на нотариални актове за собственост върху нещо, което по стечение на обстоятелствата обитаваш за кратко, преди да отпътуваш завинаги във вечността?*xxx*

Не знам какво имаш предвид, при мен е просто. Например 100 лв са по добре от 20 лв, но още по добре е вместо 100лв да имаш 10000лв. Обаче ако имаш 100 000 лв е още по добре. По същият начин и за имотите - ако имаш 3 вместо 1 имот е по добре, но още по добре е ако имаш 5 вместо 3 имота. Аз съм така - правя парите, и бум в имот, правя още пари - бум още един имот. Ся ако вземеш да ме убеждаваш, че не трябва да сме материалисти, а идеалисти, вземи убеждавай някой друг. Аз разглеждам имотите като акумулатор на стойност, и въпреки че са нисколиквидна стока, предпочитам така да си държа асетите (сори не се се сещам за бг дума), отколкото в бързоликвиден кеш. Животът така ме е научил.
Думата, която се опитваш да се сетиш е... фетишист.
Ето ви още сведения от последните ми сделки - 3-стаен, на 1 ет., почти не се нуждае от ремонт, 85 кв м - 43 000 евро, 3-стаен, на 6 -ти етаж в същия блок, почти за ремонт - 42 000 евро, в един и същ блок в Младост 1, до Окръжна болница.
Браво, за професионалистите няма криза.
Благодаря, така си е.
Както е тръгнало за всяка сделка - нова тема ще отваряте... smiling smiley
Някой си решил да напише нещо си и хоп - имаме новина ! Ама как ги изчисли тия проценти, ама кой си ти, поредната безмислена безвкусица, в която естествено се е включил и великият бивш счетоводител. Глупости.
Quote
Да, има жилища ново строителство, но много от това, което се предлага не е с добро вътрешно разпределение, обясняват брокери. Да не забравяме, че днес търсенето на жилища е провокирано главно от нуждата за собствен дом, а не с цел да се печели от отдаването му под наем.

A това определено е вярно, проблемът с проектирането на вътрешното разпределение в новото строителство е много сериозен и не е от вчера.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Quote
valsodar
Quote
Да, има жилища ново строителство, но много от това, което се предлага не е с добро вътрешно разпределение, обясняват брокери. Да не забравяме, че днес търсенето на жилища е провокирано главно от нуждата за собствен дом, а не с цел да се печели от отдаването му под наем.

A това определено е вярно, проблемът с проектирането на вътрешното разпределение в новото строителство е много сериозен и не е от вчера.

Не е от вчера, ама не е и от "време оно". 90% от това което беше построено в условията на раздуващ се имотен балон след 2002-2003-та е практически негодно за семейно жилище. Още през 2007-ма казах, че цените на подобни недоразумения ще паднат до нива, при които някой от най-ниските слоеве на населението ще могат да си ги позволят с доходите които имат.

Промяната спрямо балона е, че преди хората купуваха жилища, днес търсят дом.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход