Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВО СТАВА ТУК? ЗАЩО ЦЕНИТЕ НЕ ИСКАТ ДА ПАДАТ ПОВЕЧЕ? НАЛИ УЖ БЯХА ДВОЙНИ„ ТРОЙНИ ? ДОКОГА ЩЕ ЧАКАМЕ ? КАКВО СТАВА С 149Е/м2 ?

Публикувано от PER0 
Quote
PER0
Един съвет от мен - видите ли че нещо се продава щото някой си бил на голям зор, че бил фалирал и му трябвали спешно пари, бягайте далече от този. 99% от подобни сделки има нещо, което продавача се опитва да скрие, и се надява че именно това ще бъде недогледано поради спешността на сделката, така че стойте надалеч, почти е сигурно, че има скрита уловка....

+10001
Това е и причината цените все още да падат бавно. Освен брокерите други глупави хора на този пазар няма и всеки си е правил сметката. Може пазара да го е изненадал , но това не води до фалити. Катализатор на фалитите ще е нов пик на фирмената задлъжнялост и естествено в дъното ще е държавата. Смяна на власта на следващите избори ще отприщи лавината. Но тук няма защо да се притеснявате, тук пишат само спасители от планининската служба и както винаги ще спасяват затрупаните.
Quote
Върколак
Quote
PER0
Един съвет от мен - видите ли че нещо се продава щото някой си бил на голям зор, че бил фалирал и му трябвали спешно пари, бягайте далече от този. 99% от подобни сделки има нещо, което продавача се опитва да скрие, и се надява че именно това ще бъде недогледано поради спешността на сделката, така че стойте надалеч, почти е сигурно, че има скрита уловка....

+10001
Това е и причината цените все още да падат бавно. Освен брокерите други глупави хора на този пазар няма и всеки си е правил сметката. Може пазара да го е изненадал , но това не води до фалити. Катализатор на фалитите ще е нов пик на фирмената задлъжнялост и естествено в дъното ще е държавата. Смяна на власта на следващите избори ще отприщи лавината. Но тук няма защо да се притеснявате, тук пишат само спасители от планининската служба и както винаги ще спасяват затрупаните.

Там е работата, че не знаеш отприщването на лавината в каква посока ще отиде при следващото правителство. Досегашното водеше политика, на абсолютно ограничаване на всякакви разходи, което е и в основата на сегашната ситуация. Но какво ще стане следващото лято, и дядо господ не може да ти каже. Досега фалираха производителите, но нали знаеш, един ден палачинката се обръща, и така както досега спестителите бяха сигурни в влоговете си, един ден, рано или късно, ще се окаже че те ще са тия, които трябва да духат супата накрая.
Quote
PER0
Там е работата, че не знаеш отприщването на лавината в каква посока ще отиде при следващото правителство. Досегашното водеше политика, на абсолютно ограничаване на всякакви разходи, което е и в основата на сегашната ситуация. Но какво ще стане следващото лято, и дядо господ не може да ти каже. Досега фалираха производителите, но нали знаеш, един ден палачинката се обръща, и така както досега спестителите бяха сигурни в влоговете си, един ден, рано или късно, ще се окаже че те ще са тия, които трябва да духат супата накрая.
:]
Мдаа, цената на храната ще е с 20-30% по-висока другата година (а това е основният разход в едно домакинство winking smiley)
Цената на горивото признавам, трудно ми е да преценя, но мисля, че повечето от вас усещат на къде духа вятъра *yes*.
Безработицата ще е на 25% (неофициално разбира се).
И това са само основните неща. Дори не визирам данъците, защото в тая изпусталяла БГ икономика - пАри нЕма.

Предполагам всичко това ще доведе до един НЕМИНУЕМ БУМ на цените на имотите (по-специално на тези за живеене) :]
Така като гледам май продавачите чакат - другата година, следващото правителство, новините по БТВ :]
Дерзайте, СКОРО започва поскъпването winking smiley

П.П. Ако вложителите загубят спестяванията си, то тогава кой ще купува бре изумруди clap: :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-08-19 23:14 от Брокеръ.
Quote
Брокеръ

:]

П.П. Ако вложителите загубят спестяванията си, то тогава кой ще купува бре изумруди clap: :}

Отговорът на въпросът ти е : никой няма да купува. Уточнявам - от редовите вложители. И то не само следващата година, а следващите 20-30 години. Видяхте един бум в строителството, и смятате, че вечно ще е така. Не, няма да е така, няма да има строителство, няма и да се купува. Да не говорим, че всичко по добро като локация се застрои. Тъй че новото стрителство - след 50 години. И дали ти като клиент ще купуваш, мен като собственик ни най малко не ме интересува, защото аз си имам имота/имотите, които ще бъдат наследени от моите наследници, които пък ще бъдат наследени от техните наследници, казано в общия случай. А ти дали ще купиш - това си е само твой проблем. На въпроса ти за спестяванията и кой ще купува - ще купуват тези, при които отидат спестяванията. Има и други варианти, но да не те плаша засега, че ще ме обвинят в всяване на паника. А ние не искаме това. Ние искаме стабилност и стабилни цени.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-08-20 01:50 от PER0.
Quote
PER0
Quote
Брокеръ

:]

П.П. Ако вложителите загубят спестяванията си, то тогава кой ще купува бре изумруди clap: :}

Отговорът на въпросът ти е : никой няма да купува. Уточнявам - от редовите вложители. И то не само следващата година, а следващите 20-30 години. Видяхте един бум в строителството, и смятате, че вечно ще е така. Не, няма да е така, няма да има строителство, няма и да се купува. Да не говорим, че всичко по добро като локация се застрои. Тъй че новото стрителство - след 50 години. И дали ти като клиент ще купуваш, мен като собственик ни най малко не ме интересува, защото аз си имам имота/имотите, които ще бъдат наследени от моите наследници, които пък ще бъдат наследени от техните наследници, казано в общия случай. А ти дали ще купиш - това си е само твой проблем. На въпроса ти за спестяванията и кой ще купува - ще купуват тези, при които отидат спестяванията. Има и други варианти, но да не те плаша засега, че ще ме обвинят в всяване на паника. А ние не искаме това. Ние искаме стабилност и стабилни цени.

:]
Умрял си от страх, нали мойто момче :]
Quote
Брокеръ

:]
Умрял си от страх, нали мойто момче :]

Не разбирам, какво имаш предвид?
Quote
PER0
Quote
Брокеръ

:]
Умрял си от страх, нали мойто момче :]

Не разбирам, какво имаш предвид?
Цената на нещо, което няма кой да купи е = 0. Па, ако щеш, го завещавай на пра-пра-внуците си.
Да притежаваш имот в държава, от която населението бяга, е егати актива, честно.

Единственото по-глупаво нещо е да си затваряш очите и да твърдиш, че :"... няма, пък, така да стане...",
... щот, разбираш ли, мен така не ме устройва.
Е как не са стигнали 149 евро бре...??? Нали миналата година бяха по толкова smiling smiley))))))
А какво сте се хванали за това "?149/м2" ? м2 е ясно какво е - величина постоянна и неизменна, обаче важи ли това и за "?149"?!?!? Равни ли са по покупателна способност ?149 през 2008ма и ?149 през 2012? Очевидно е, че не. ?149 от 2008 е много повече от ?149 през 2012. Което показва и защо имотите няма да стигнат заветното число, но това далеч не означава, че не поевтиняват, нито пък че низходящият тренд се е обърнал( или ще се обърне в обозримо бъдеще).
Quote
Imotko
С агенции, без агенции, все тая. Пазарът е сходен със или без посредници.
Студентски град беше едно от най-надценените места в София, гадно за живеене от хора, които не са студенти, та затова нашия приятел и колега е продавал 2 години апартамента. Просто надценката е била 50%, а той си е мислел, че е 20%. Ако за същото това дърво е теглил кредет, мога само да го съжалявам. Но не е първия балък, няма и да е последния. За жалост обаче личния му опит го кара да мисли, че светът като цяло и България в частност се състои главно от балъци /като него/. Което няма нищо общо с истината.
Закъсали строители с кредити вече НЯМА или има МНОГО МАЛКО и, понеже от тая трънка заек няма да излезе, ви се налага да измислите нещо друго. Това не струва и пет пари, независимо кой точно форумен лузър го пише и по колко пъти го повтаря.

Така сме ние балъците. Хем купуваме, където не трябва, хем продаваме, когато не трябва, вместо да стискаме тухлички като печените имотни играчи (като тебе). За твое сведение имота се продаде точно защото беше в зоната на Студентски град и човек за когото парите не бяха проблем реши да си вземе жилище за бъдещите студенти. Та така......не те знам брокер ли си или бълбукащ инвеститор, но вече сме 2012 г. и печалившите сме тези, които реагираха навреме и се освободиха от раницата с камъни точно преди най-стръмната отсечка. А в края на отсечката нали знаеш какво има? Мостче, ама само за банкерите.......

...............Закъсали строители с кредити вече НЯМА или има МНОГО МАЛКО.............

ДОБРЕ, така е, само СПОКОЙНО.....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход