Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВО СТАВА ТУК? ЗАЩО ЦЕНИТЕ НЕ ИСКАТ ДА ПАДАТ ПОВЕЧЕ? НАЛИ УЖ БЯХА ДВОЙНИ„ ТРОЙНИ ? ДОКОГА ЩЕ ЧАКАМЕ ? КАКВО СТАВА С 149Е/м2 ?

Публикувано от PER0 
Въпреки, че постът не е адресиран към мен, няма как да не се смея на това -" Истинските играчи на строителният пазар у нас никога не са работили с кредит. ", което за пореден път показва, че имаш познания по граматика. Само.
Quote
Jimbo
До ПЕРО:

Ако някой от строителите се издъни, това ще е СИГНАЛ, че банките повече не могат да задържат лошите кредити. И ако тези на частните лица са капка в морето, то тези на строителите със сигурност могат и ЩЕ обърнат каруцата. Резултата ще е т.нар. Бягство, което ще доведе до продажба на всяка цена, само и само да се реализира НЯКАКВА, пък било то и минимална печалба. Същото чака и т.нар. инвеститори, които в момента се ослушват и водят по модела на големите. Хубаво, ама тази илюзия не може да продължи вечно. В момента цените се подържат изкуствено само и единствено от банките, които много добре занаят какво ще се случи при първите признаци на сътресение. И тук не говоря само за имотния пазар, а за всички сфери в социален и икономически аспект.

Не е така. Банките реализират печалба от множество различни операции, които извършват. Даже и да има загуби в отдел кредити, има много други, които компенсират евентуалните загуби от кредити. Ти да си чул банка да се е минала ??? Писал съм го и друг път, и сега пак ще го напиша - ако нещата наистина се влошат и банките са принудени да се освободят от лошите активи, те ще сформират паралелни дружества, които ще станат собственици на отнетите имоти. По този начин банките ще задържат собствеността върху имотите, макар и не директно.
============================================================================================================

Можеш ли да ми посочиш в каква точно сфера са се преориентирали въпросните строители? Защото по моите скромни наблюдения по-умните просто си направиха кеша и сега се препичат на слънце. Останалите, които не се усетиха навреме и теглиха още кредити за да продължат със строителството са именно тези, които обсъждаме в момента. А от този кръг (както вече се убедих) изходът е само един - продажба и то с цената на големи загуби. Хубаво, ама т. нар. бизнесмени в БГ още не са дорасли за тези прости сметки и продължават уверено да затъват. До кога зависи само и изцяло от банките.

Ако има строители, които не са усетили началото на кризата, то вече минаха 5 години оттогава, и всеки отдавна се е усетил. А за тия с дебелия кеш си прав, те отдавна се припичат на слънце.
=================================================================================================

Надявам се това да ти отговори на въпроса защо у нас няма срив в цените на пазар. Хората продават, въпросът е, че няма кой да купува вече. И тук не говорим за цени, а за факта, че въпросните купувачи просто физически не съществуват. Кой спечели. Ами банките бе, орааааааа...... Нали те замислиха и пуснаха в обръщение тази поредна пирамида, в която колективно се преебавахме един друг и дори си мислехме, че сме на голяма далавера.

Изхождаш от грешната основа, че сделка трябва да има на всяка цена, а това далеч не е така. Може да има, може и да няма. Ако си подсигурен/имаш доходи, може никога да не сключиш каквато и да е сделка по покупко/продажба на имот.
==========================================================================================================
П.С.

Истинските играчи на строителният пазар у нас никога не са работили с кредит. Напротив. Повечето изпраха пари и реализирах допълнителната печалба като бонус. Именно тези с кредитите надуха балона до пръсване и в момента подържат илюзията за някакъв пазар.

Ами това ти казвам и аз. Истинските големите играчи няма да се издънят, защото отдавна са си направили сметката дали да са вън или вътре в играта. Най много да се издъни някой строител- недостроител, дето с него и без него пазарът ще си е същият.....
======================================================================================================
Виж сега, аз говорех за ИСТИНСКИТЕ ИГРАЧИ (с някои, от които съм имал честа да разговаря и съм понаучил това, онова), иначе си прав, останалите се набълбукаха с креди и в момента се чудят на къде да поемат. Към Марс или Сатурн. Ама на кого ли и обяснявам, като ви гледах шоуто цели две години. Един съвет. Сменяйте попрището овреме, че идва тежка зима и само с заучени фрази до никаде няма да изкярите.
ПЕРО, на големите играчи отдавна са им пълни кутийките. Проблемът са кредитните строители, които се опитват да продават.....
Quote
Jimbo
ПЕРО, на големите играчи отдавна са им пълни кутийките. Проблемът са кредитните строители, които се опитват да продават.....

Нека всеки да си гледа в купичката.... Остави проблемите на кредитните строители. Все пак искам да ти обърна внимание на един търговски трик, малко познат в БГ-то. Аз съм продавач примерно, идва клиента, и аз му казвам виж какво аз съм закъсал страшно, и ти предлагам да купиш от мен, ще ти направя голяма отстъпка.... и клиента се вързва, защото вярва, че аз, т.е продавача е закъсал, и ще продава на всякаква цена, само и само да се освободи от стоката си... Да, обаче има едно голямо НО, дали това не е търговски трик??? Защото има магазини наоколо, виж ги, фалират от 2 години, и още не са фалирали !!!! Защото важното еклиентът да повярва, че купува изгодно, от фалирал, и да повярва, че цената е много изгодна....
Quote
PER0
Quote
Курояма нагазаки
Quote
PER0
Кой ще му го подари, а? Дядо Мраз/дядо Коледа ли ?
Коледата идва приятелю:] !!

Aaa, чудесно тогава, ще ти дам номера на дядо Мраз, запиши си го и му се обади : 011 359 000 000 0000
А това е номерът на дядо Коледа : 011 359 999 999 9999
Успех в поръчките !!!
:]Даже и без да поръчвам,усещам,как ще ни донесе подаръци безброй *yes*!!
Това е често пъти не подсигуряване, а грешка.. Всяка една от тези агенции си е казала, това не е мой клиент, шанса да направя сделка с него е 1/5 (или незнайно колко)
ще се фокусирам над моите сериозни клиенти...
До колкото знам шанса за сделка намалява правопорционално на броя на агенциите, с които работиш...


Quote
spgufi
Не ме разсмивай. Работих с точно 5 (ПЕТ) от т. нар. "брокерски" агенции за да си подсигуря някакъв по-голям шанс за продажба и в рамките на две години имах точно 7 огледа.
---------------------
Продължаваш да доказваш, че си лаик. Обяснявам :
- да смяташ, че като го дадеш на повече от една агенция ще стане по-продаваем, е лаишко
- да върви в реклама две години означава, че цената му е била не тази, на която е рекламиран и не си случил на брокер, който да те светне.
Все простички неща. Но не за лаици.
Quote
Курояма нагазаки
Quote
PER0
Quote
Курояма нагазаки
Quote
PER0
Кой ще му го подари, а? Дядо Мраз/дядо Коледа ли ?
Коледата идва приятелю:] !!

Aaa, чудесно тогава, ще ти дам номера на дядо Мраз, запиши си го и му се обади : 011 359 000 000 0000
А това е номерът на дядо Коледа : 011 359 999 999 9999
Успех в поръчките !!!
:]Даже и без да поръчвам,усещам,как ще ни донесе подаръци безброй *yes*!!

Абсолютно, само трябва да си послушен !!! Да слушаш какво ти казва мама, да си миеш зъбите редовно, да не закъсняваш за училище и подобни !!!
Quote
magic
До колкото знам шанса за сделка намалява правопорционално на броя на агенциите, с които работиш...

Обратното е вярно и ....важи за всяка стока:: на колкото повече места се предлага,вероятността да се купи е по-голяма!
Quote
фло
Quote
magic
До колкото знам шанса за сделка намалява правопорционално на броя на агенциите, с които работиш...

Обратното е вярно и ....важи за всяка стока:: на колкото повече места се предлага,вероятността да се купи е по-голяма!

Това го пробутват като аксиома на клиентитете си и даже не могат да разберат как изглеждат в очите на разбиращитите.
Жалко, но 99% от упражняващите тази професия " брокер" са профани. Това ще ми донесе бан, но ще си направите правилните изводи този сайт към коя категория спада.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход